Deputāti Bauskas novadā atbalsta divu uzņēmumu apvienošanu 11

Bauskas novada domes deputāti otrajā lasījumā skatījuši ieceri par divu pašvaldības uzņēmumu – SIA „Vides serviss” un SIA „Bauskas namsaimnieks” – apvienošanu. 19. jūlijā apvienotajā komitejas sēdē par to nobalsoja visi deputāti, izņemot Āriju Gaili, kura atturējās. Lēmums par abu uzņēmumu reorganizāciju pirms nedēļas tika pozitīvi vērtēts vides un attīstības komitejas sēdē. Šoreiz apvienotajā komitejas sēdē diskusijas izvērtās daudz garākas. Daudz iebildumu, arī neizpratni par šo ieceri pauda deputāti Vera Purmale, Ārija Gaile, arī Juris Landorfs. Viņi vēlējās zināt, kāds ir šīs ieceres ekonomiskais pamatojums, ko no tā iegūs iedzīvotāji. „Cik saprotu, pēc šīs reorganizācijas atkal tiks no darba atbrīvoti cilvēki. Vai viņiem būs jābrauc uz ārzemēm strādāt? Tad kāds iedzīvotājiem no šīs reorganizācijas ir ieguvums – tikai darba zaudēšana?” vaicāja V. Purmale.Novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips skaidroja, ka šis pagaidām ir tikai politisks lēmums – uzsākt reorganizāciju vai ne. Pēc tam speciālisti spriedīs par tās mehānismu, meklēs optimālos risinājumus, kā gūt lielāku finansiālo ieguvumu un kā uzlabot pakalpojuma kvalitāti. Priekšsēdētāja vietnieks Jānis Feldmanis skaidroja, ja būs pozitīvs lēmums, tad tiks izstrādāts reorganizācijas plāns. Šobrīd ir skaidra tikai viena nostādne – uzņēmumam „Vides serviss” ir jāņem savā pārziņā „Bauskas namsaimnieka” funkcijas, infrastruktūra, strādājošie.Apvienotajā komitejas sēdē bija ieradies „Vides servisa” valdes loceklis Egils Pukinskis. Līdzīgi kā iepriekš, viņš norādīja, ka „Bauskas namsaimnieka” finansiālā situācija šobrīd ir kritiska. „Ja „Vides servisam” pašlaik ir stabili finanšu rādītāji, tad „Bauskas namsaimniekam” tie tādi nav. Mūsu uzņēmumam vien par sniegtajiem pakalpojumiem tas ir parādā 47 tūkstošus latu. Tomēr es uzskatu, ka situācija ir risināma. Iegūt savā pārziņā "Namsaimnieka" klientus, infrastruktūru – no uzņēmējdarbības viedokļa tas mums ir ieguvums. Taču, apzinoties reālo situāciju, man kā vadītājam tas ir liels izaicinājums. Tomēr esmu gatavs respektēt pašvaldības lēmumu un strādāt, vadot „Vides servisu” ar tajā iekļauto vēl vienu nozari – namu apsaimniekošanu,” pārliecību pauda E. Pukinskis.Galīgais lēmums par abu pašvaldības kapitālsabiedrību apvienošanu deputātiem būs jāpieņem novada domes sēdē 26. jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Lauciņš

Micuļa ielikteni ārā lai iet pie Micuļa par mājas vecākā padomnieci .Tā ir saucamā Ķikutes kundze.Es domāju ka Pukinskis skatīsies ko ņemt savā barā. Lai viņam veicas. Un iesaku īres līgumus pārakstīt .

pirms 8 gadiem, 2012.07.23 10:00

Lauciņš

Micuļa ielikteni ārā lai iet pie Micuļa par mājas vecākā padomnieci .Tā ir saucamā Ķikutes kundze.Es domāju ka Pukinskis skatīsies ko ņemt savā barā. Lai viņam veicas. Un iesaku īres līgumus pārakstīt .

pirms 8 gadiem, 2012.07.23 10:00

tad jau drīzumā jāgaida tarifa celšana par sadzīves atkritumu izvešanu

pirms 8 gadiem, 2012.07.22 12:13

Fredis

No tās apvienošanas jau nekas būtībā netiek atrisināts. Un ne jau Ķikute ir pie vainas. Atcerieties, kā norējām Skujenieku. Nezinu tādu vadītāju, kuram būtu tik daudz izturības, godaprāta un sajēgas, lai cīnītos ar diviem pūķiem: cilvēku nekaunību ( viena daļa) un cilvēku nabadzību ( zemo maksātspēju).Komunālajā sfērā problēmu ir vairāk kā risinājumu. Tāpēc domāju, ka Jolantai darbs jāsaglabā, viņa no šīs sfēras kaut ko jēdz. Bet Egils, ja būs labs menedžeris un psihologs, vismaz nomierinās neapmierinātos un savaldīs nekaunīgos. Lai veicas!

pirms 8 gadiem, 2012.07.21 19:04

xvz

Cerams kiskutei vieta neatradīsies un pārejam kantorim arī!

pirms 8 gadiem, 2012.07.20 19:18

uu

Nolāpito namsaimnieku noslaucit no zemes virsas-zaglu banda!

pirms 8 gadiem, 2012.07.20 19:16

ieguvums būs, vismaz 47 tūkstošu vērtē, jo pats sev jau nevar būt parādā.

pirms 8 gadiem, 2012.07.20 15:37

Nu ..ja...:)

Protams.... vajag jau apvienot...neko citu jau deputāti nevar izdomāt .....:(:(:( jo lielāks uzņēmums jo iespēja lielāku neskaidrību visā rast .
žēl... ka nedrīkst ...un nevar , tikai nezinu kāpēc ? , publicēt patieso parādnieku nastu.... .
Kāpēc deputāti ar iedzīvotājiem nekontaktē.... kāpēc nerisina samilzušo problēmu ???

pirms 8 gadiem, 2012.07.20 13:31

Ha-ha !

Tātad celsies apsaimniekošanas cena, lai dzēstu esošos parādus. Tas ir kā bēru dziesmā: Gribēju zilajās tālēs vēl iet - satumsa nakts..............

pirms 8 gadiem, 2012.07.20 13:25

assa

No E.Pukinska teiktā izriet , ka „Bauskas namsaimnieks” „Vides servisam”par sniegtajiem pakalpojumiem tas ir parādā 47 tūkstošus latu.
Ko nozīmē: „Bauskas namsaimnieka” finansiālā situācija šobrīd ir kritiska? Namsaimnieks bez 47 000 LVL vēl kādam ir pārādā ?
Cik par pakalpojumiem parādā Namsaimniekam?
Kāpēc uzņēmuma valdes locekle joprojām savā amatā, nevis saukta pie atbildības?

pirms 8 gadiem, 2012.07.20 12:44

onslovs

Kā vecajos padomju laiku tradīcijās, pa priekšu izdomā, ka kautkas jādara, vēlāk domā, vai bij vērts to darīt. vai ta vienreiz tas Bābeles tirgus vienreiz nebeigsies.

pirms 8 gadiem, 2012.07.20 12:15

Latvijā un pasaulē