Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti sliecas atbalstīt «Strīķerus» 22

Finansiālās grūtībās nonākusi zemnieku saimniecības «Strīķeri» pārziņā esošā kafejnīca «Valrāves krogs». Novada domē jau janvāra beigās tika saņemts iesniegums lauzt līgumu, pārtraucot telpu nomu Bauskas pilī.Pēc sarunām ar domes vadību «Strīķeru» pārvaldniece Modra Tarvāne sagatavoja jaunu iesniegumu. Tajā tika lūgts mainīt telpu nomas līguma dažus nosacījumus. Cita starpā ir iecerēts kafejnīcai noteikt darba laiku, lai tā apmeklētājiem būtu pieejama tikai nedēļas nogalēs un tūrisma sezonā – no 1. aprīļa līdz 31. oktobrim. Finanšu komitejas sēdē 24. martā ar «Strīķeru» iesniegumu tika iepazīstināti visi deputāti. Vairums no viņiem bija par atbalstu vietējam uzņēmējam, mainot telpu nomas līguma nosacījumus. «Ja te nestrādās «Strīķeri», tad telpas stāvēs tukšas. Gribētāji pilī saimniekot rindā nestāv. Ja vien iespējams, vietējam uzņēmējam jāpalīdz,» tā deputāts Egils Millers. Komitejas sēdē izskanēja arī uzņēmuma līdzšinējās darbības kritika. Domes priekšsēdētājs Valdis Veips uzskaitīja vairākus gadījumus, kad zemā līmenī bijis apkalpošanas serviss. Karstajās vasaras dienās krogū nereti aptrūcies alus. Bijuši gadījumi, kad dzēriens pasniegts tikko mazgātos vēl karstos kausos. Viesiem vakariņojot, blakus telpā darbu uzsākusi apkopēja, tādējādi radot jebkuras viesmīlības principiem nepieņemamu noskaņu.Deputāts Uldis Kolužs norādīja, ka «Strīķeriem» diemžēl esot ierasta prakse nepildīt parakstītos līgumus. Viņš, kā arī citi deputāti kritiski vērtēja uzņēmuma mārketinga politiku. «Ja man kā vietējam jāmaldās ap pili un jādomā, kā atrast ieeju kafejnīcā, tad ārzemnieki jau nu to noteikti nedarīs. Ar tādu mārketinga politiku nevienu papildus apmeklētāju krogā neievilinās,» tā U. Kolužs. Deputāts Gintauts Tarvids, principiāli atbalstot vietējo uzņēmēju, tomēr uzstāja, lai līgums tiktu ievērots: «Lai viņi izpilda līdzšinējās saistības, tikai tad var runāt par kādiem atvieglojumiem.»Deputāti vienojās, ka pirmdien, 28. martā, darba grupa sanāksmē uzaicinās Bauskas pils un arī «Strīķeru» pārstāvjus, lai vēlreiz pārrunātu kafejnīcas turpmākās pastāvēšanas iespējas. Laikraksta drukātajā versijā 25. martā lasiet uzņēmējas Modras Tarvānes viedokli par iespēju turpināt darbu Bauskas pilī.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

jurists

par telpu nomu bija konkurss, ar šiem noteikumiem arī tika noslēgts līgums. Ja pašvaldība maina nosacījumus, jārīko jauns konkurss, lai visiem būtu vienādi noteikumi. Nav nekāda tiesiska pamata grozīt līguma noteikumus, jo pašvaldības manta ir publiska manta.Tā ka deputātu komisija šo jautājumu vispār var neskatīt.

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 13:05

Kāpēc jāmaina noteikumi,lai samaksā sodu un jātaisa līdz sezonas atklāšanai jauns konkurss! Un nekādi vēji nesvilpos,Bauskas viesnīcas jaunie īpašnieki to pierāda,bet ja jau Strīķeri ar agronomu priekšgalā nesajēdz no menedžmenta,tad tā ir viņu problēma,bet ne sabiedrības. Sabiedrība vēlas,lai būtu pilī pilnvērtīgs serviss. Tātad jāmeklē jauns apsaimniekotājs pils restorānam!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 12:58

jā, sitādu virsrakstu vajag mācēt izdomāt un IELIKT!! Neviens jau te i nedomā atbalstīt Strīķerus, kas atbalsta gadījumā tiešām izsauktu sašutuma vētru, -- kāpēc Strīķeriem piešķir atbalstu, bet Bauskas Klētij, Milleram, un Aipsam nepiešķir.. šajā gadījumā saprotu, ka pašvaldība rīkojas ar savu īpašumu -- iznomājusi pils telpas uz visai drastiiskeim, nežēlīgiem nosacījumiem nosacījumiem.. Un lietas būtība ir tāda -klāt ir pienākusi tā saucamā pakaļa jeb citiem vārdiem sakot - tuvojas ***. -- ir jāizlemj lauzt līgumu un LAI VĒJI SVILPO .. vai arī mīkstināt līguma nežēlīgos noteikumus , tādējādi saglabājot telpās nomnieku, kā arī realizzētajā Eiropas projektā noteikto aktivitāti.. Ja tur nekas nebūs tas ir --vēji svilpos),-- var nākties eiropai naudu atmaksāt ..

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 08:26

Fords

Nu moins! Kas tur balsoja par Milleru vai nav kauns par viņa pļurkstēšanu? Atradies Robins Huds , atbalstītājs privātā biznesa ar mūsu naudu. Vēl ko nesagribēsi? Varbūt Teiksmas tūlit vajadzēs atbalstīt , kā ''savējo" uzņēmumu. Nu ar tādu prātiņu tikai puzles no četriem gabaliņiem likt.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 20:55

juris

Skaidrs,ka jātaisa jauns konkurss!! Kāpēc novada vadība izpalīdz tikai Strīķeriem,bet ne citiem novada uzņēmumiem???

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 20:07

pareizi

Valdi,kāpēc novads nepalīdzēja Bauskas klētij??? Tur taču 100 reizes vairāk vietējo darbinieku strādāja ne kā Strīķeros,bet redz Vinogrādovs deputātu ballītes nesponsorēja,bet Strīķeri gan!! Vai te nav korupcijas elements???

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 15:52

Pārgudrie Viszinošie Visuvarošie Bauskas Urlētāji!!! Tad ejiet un strādājet Jūs!! Ieņemiet šo tik stratēģiski svarīgo vietu un uzvārieties, strādājiet !!! Ejiet un pierādiet!!!!!!!!!!! ... Bet esmu pārliecināts, ka acis tur tuvumā nerādīsiet, jo tik vien ziniet kā Urlēties ...ņerkstēt par visu un visur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 13:04

123

Tak trieciet ratā to Strīķeru ĒDNĪCU no pils !!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 12:19

Romualds

Millers jau sagatavo augsni priekš sevis.Strīķeriem vajadzīgā palīdzība tāds nieks vien ir,kāda būs vajadzīga viņam.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 12:06

Valdis

Vieniem atbalstīs privāto biznesu, bet citiem ļauj nogrimt.
Vai Strīķeru restorāns ir svarīgāks par Bauskas klēts maizes ceptuvi? Atkal kāds ir vienlīdzīgāks par citiem.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 11:44

dīvaini,alga maza,vēl kas neapmierina,bet vai vispirms nav jāstrādā lai klients ir apmierināts,lai viņs ir galvenais un tad jāprasa nauda,būtu jābeidz barot ģimenes ,draugi uz uzņēmuma rēķina,tad arī vērt vaļā muti.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 09:32

uztaisiet labāk muzejā "kazinci", vai labāk izīrējiet tam durikam kurš izdomāja ka vispār tādām lietām kā krogs un viesnīca ir jābūt muzejā, ja tas strādā rundālē tad nenozīmē ka strādās arī citur

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 09:05

Apkalpošana kultūra jāmaina. Meitenēm algas jāmaksā! Kafejnīcai jābūt pamaāmākai- uzsaukuma uz durvīm jābūt. Ēdienkarti var arī dažādot, piedāvāt ne tikai senos ēdienus, bet varētu dažās zālēs ēdienkartē iekļaut mūsdienu repertuāru:).

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 08:57

par to algu gan ir taisnība, ja tik pareizs esi, tad vismaz minimālo jau par tām garajām stundām ir jāmaksā. Uz citu nelaimi nav
jāiedzīvojas, zinot ka darba Bauskā gandrīz nemaz nav.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 08:28

zzz

Ja te nestrādās «Strīķeri», tad telpas stāvēs tukšas. ahahahahahahahhahahahahahahahahahahahhaahhahaahahah aizej pakaries aaksts

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 00:23

joske, ai kā Tev derētu tāds kārtīgs manas kreisās kājas spēriens pa to Tavu vienīgo neamputēto olu (kas Tev kājstarpē vienatnē zvārojas otru amputēto meklēdama) ! lubraks nožēlojamais!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 20:52

joske

Kādas problēmas izsludiniet jaunu konkursu,jo uz šitiem noteikumiem,kuri ir priekš Strīķeriem,gribētāju būs ļoti daudzi NEVAJAGA IZKROPĻOT KONKURENCI. Un Mileram vajadzēja paklusēt,jo visi zina kā viņš ieguva sava servisa telpas Bauskā!!! Atradies te ,,gudrais uzņēmējs,, Viņš jau labi zin kā ir ar to sistēmu,,savējo ,,atbalstīšanu,jo no tā katla pats ēdis.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 20:46

ooo

Tā ir,ka galveno tēlo agronoms,kam menedžments un kultūra ir sveši!!! Ar baseinu neiznāca,tagad ar pili,briesmas ,kur pieķeras tur viss brūk. Bet mums jau novada vadība lobē Strīķerus,jo redz vietējais uzņēmums,kurš maksā nodokļus. Bet īstenība ir tāda,ka saviem strādniekiem maksā algas zem iztikas minimuma,noformējot,ka cilvēks strādā nepilnu darba dienu,kauns.Mana meitene mēnesi nostrādāja un saņēma 80 latus,tā ari neviens nepateica vai tas ir uz pārbaudes laiku,bet tālāk 120 latus,bet gribi strādā,gribi ej projām. Manā uztverē tādam ,,uzņēmējam,, nav jādod atlaides,bet jārīko jauns konkurss par restorānu pilī! Ja kas ,ja viņš nebūtu māžojies tik ilgi ap to baseinu,tad bija citi interesenti,kas būtu to baseinu uzcēluši,bet deputāti visu laiku novilcināja-nu jādod tak vietējam uzņēmumam atlaides un laiks,bet tā ari nesāka celt,pat soda naudu nepiešķira,kaut līgumā tāds bija! Tā kā Strīķeriem ir liels lobijs novada domē!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 20:33

...

Nu atraduši ko nomelnot... Bet vai deputāti pilda savus solījumus? Savediet vispirms savus dotos solījumus un tad vērtējiet citus....

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 19:58

no pils

Deputātiem tomēr būtu jāpadomā, vai nav labāk tomēr atstāt tukšas telpas, jo sliktas kvalitātes ēdinātava (līdz kafejnīcai vai restorānam Strīķeriem neaizvilkt) vienīgajam pilsētas tūrisma objektam godu nedara.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 19:46

Latvijā un pasaulē