Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dievdārziņā bruģis par septiņiem tūkstošiem 3

Pagājušajā nedēļā pēc Iecavas pašvaldības pasūtījuma pabeigta celiņa bruģēšana Dievdārziņā, iezīmējot taku no autostāvvietas pie Pārupes ielas līdz kāpnēm upes krastā.Bruģis ņemts no pašvaldībai piederoša laukuma pie vecās pienotavas, kur segumu maina rekonstrukcijas projekta gaitā, «Bauskas Dzīvi» informēja Dievdārziņa labiekārtošanas projekta vadītāja no sieviešu kluba «Liepas», novada domes opozīcijas deputāte Beāta Bundule («Vienotība»).Nelielas autostāvvietas Pārupes ielas malā un celiņa caur Dievdārziņu bruģēšana, apmetot līkumu jaunam upurakmenim, kas te nogādāts ar novadpētnieka Ēvalda Kivilanda ziņu, kopumā izmaksājusi 7000 latu. Tie ņemti no dabas resursu nodokļa vides labiekārtošanai ar finanšu komitejas lēmumu.Pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs solījis Dievdārziņa teritoriju vēl nolīdzināt, lai nākamgad te zāli varētu pļaut ar pļaujmašīnu, nevis trimeri, kā tas noticis iepriekš.Šogad pašvaldība Dievdārziņa labiekārtošanai jau piešķīra 8000 latu. No šīs summas 3000 latu tika tērēti dekoratīvo akmeņu kalšanai un uzstādīšanai, 5000 latu – koka takas ierīkošanai no kāpņu gala upes krastā līdz gājēju tiltiņam uz Pārupes ielu. Ar SIA «TLM» spēkiem iecavnieka Dzintara Zaumaņa vadībā tas pabeigts līdz pusei. Nākamgad tiltiņa otrā posma būvei paredzēti vēl aptuveni 6000 latu.Jau vēstīts, ka Dievdārziņa sakopšana ar Ē. Kivilanda un vēsturnieka Andra Kopeikas iniciatīvu sākta pērn. Pēc dažādiem avotiem pieņemts, ka šī vieta varētu būt Napoleona armijas virsnieku kapavieta. Citas zīmes liecinot, ka te bijusi sena baltu cilšu kulta vieta.Pirms pašvaldības līdzdalības finansiālu atbalstu biedrības «Liepas» un aktīvistu sagatavotiem projektiem krasta nogāzes kāpņu, skatu platformas un informācijas stenda ierīkošanai sniedza «Hipotēku banka» programmā «Mēs paši». Vietas sakopšanā ieguldīts vietējo brīvprātīgo liels darbs un līdzekļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

broņs

normāli, te bruģis pa 7000, te bibliotēka pa 100000 nauda tiek izlietota pareizi, tikai nezinu kādēļ pa tv vāc ziedojumus bērnu ārstēšanai ja mūsu valsts tik bagāta

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 09:42

Ese

A kāpēc akmens ir dārgāks par ražoto bruģi?

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 09:09

Latvijā un pasaulē