Diskusijā ar zemkopības ministru meklē atbildes uz daudziem jautājumiem 2

Vecumnieku pagasta tautas namā 12. novembrī ar zemniekiem un lauku uzņēmējiem, pulkstenī neskatīdamies un laiku nežēlodams, sarunājās un diskutēja zemkopības ministrs Jāni Dūklavs.Viņa valoda bija tieša un vēlēšanās nepārprotama – lai lauku ļaudis apzinās pašreizējo situāciju, kas ir smaga visās tautsaimniecības nozarēs, lai arī domā un rīkojas, lai būtu stiprāki! Tematiskā aploce bija plaša, sākot ar ikdienišķiem un beidzot ar lauksaimniecības politikas un stratēģijas jautājumiem.Aktuāla visiem nozarē strādājošiem ir akcīzes nodokļa atmaksa. J. Dūklavs teica, ka Zemkopības ministrija ir sagatavojusi izskatīšanai valdībā rīkojumu, ar kuru paredzēts novirzīt dīzeļdegvielas akcīzes nodokļa atmaksai lauksaimniekiem 4,9 miljonus latu no valsts pamatbudžeta apakšprogrammas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem». Cerams, ka šo naudu būs iespēja saņemt vēl šajā gadā, tādam risinājumam esot piekritis arī premjers Valdis Dombrovskis. Rīkojumu plānots izskatīt jau nākamās nedēļas Ministru kabineta sēdē. Finansējums ir Finanšu ministrijas pārraudzībā.Zemniekiem arī interesēja, kāda būs akcīzes nodokļa atmaksas kārtība nākotnē. Īpaša darba grupa izvērtē iespējamos modeļus – vai lietderīgāk būtu uzlabot esošo sistēmu, vai arī veidot iekrāsotās dīzeļdegvielas pielietošanas shēmu. Plānots, ka līdz 1. decembrim šie priekšlikumi tiks iesniegti izvērtēšanai valdībā. Darba grupā darbojas Valsts ieņēmumu dienesta, Finanšu ministrijas, Degvielas tirgotāju asociācijas, Lauku atbalsta dienesta un Zemkopības ministrijas pārstāvji.Valles pagasta zemnieks Andris Kalniņš tikšanos un sarunas ar ministru vērtēja pozitīvi. Taču Vecumniekos dzirdētais tāpat neļaujot justies droši. «Esam optimisti un ceram, ka viss sakārtosies,» tā vallietis. Viņa ģimenes saimniecība nodarbojas ar graudkopību un lopkopību. Savukārt dāviniete Anita uzskata, ka ir jāmaina vecā domāšana un saimniekiem pašiem jāmeklē tirgus, jāmeklē risinājumi savām problēmām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

pifs

Pilnīgi piekrītu.Pērkot degvielu es samaksāju pilnu cenu kopā ar akcīzes nodokli,tātad valsts to naudu ir saņēmusi un notērējusi.Tagad labdaris to ņems NO NEPAREDZĒTIEM gadījumiem. Tie nav neparedzēti, bet bija ieplānots jau gada sākumā ka akcīzes nodokli atmaksās .Vienkārši nevajadzēja MŪSU ZEMNIEKU samasāto nadu notrallināt.

pirms 10 gadiem, 2009.11.12 22:27

Valsts izzagta

Ja Latviju salīdzina ar pūra vai naudas lādi, tad Saeimu var salīdzināt ar slēdzeni šai mantu lādei, bet 100 deputātus ar slēdzenes robiņiem un izcilnīšiem. Lai gan tika ievēlēti 100 deputāti, tomēr slēdzenē tika iestrādāti tikai no 51 līdz 67 robiņi (balsu vairākums: TP, LPP, ZZS un TB partijas). Šiem robiņiem tika uzticēta milzīga vara sargāt un rūpēties par uzticēto naudas lādi (ievēlēt valdību, izstrādāt likumus, kas nodrošinātu valsts naudas saglabāšanu un rūpes par sabiedrību).
Slēdzene ik pēc pieciem gadiem tika atjaunota un uzlabota. Mainījās Saeimas un valdības. Darbarūķi diendienā naudas lādes krājkasītē sanesa sarūpēto un vaiga sviedros nopelnīto.
Tagad atverot naudas lādi konstatējam, ka nauda ir izzagta un naudas lādē stāv parādzīmes. Apskatot slēdzeni ieraugām, ka slēdzene ir vesela, tās zobratiņi apzeltīti ar visaugstāko zelta provi, bet nauda nav nosargāta. Darba rūķi veselību ir sabojājuši un daudziem vairs nav pat darba un mitekļa kur dzīvot. Īpatnēji, ka valsts amatpersonas, viņu radi un draugi kļuvuši ļoti turīgi.
Secinājums ir tikai viens: Atbildīgie uzticēto naudu un mantu ir izsaimniekojuši.
Pasaules praksē zagļus liek cietumā un tiem jāstrādā, kamēr nozagtais tiek atdots cietušajam.
Ir pēdējais laiks pieprasīt atbildi par valsts izlaupīšanu. Mēs nedrīkstam atkārtoti uzticēt pūra naudas atslēgu zagļiem.

pirms 10 gadiem, 2009.11.12 19:48

Latvijā un pasaulē