Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutēs par nabadzības mazināšanu 9

Zemgales pašvaldību pārstāvji piektdien Jelgavā diskutēs par sociālās atstumtības un nabadzības mazināšanu.Zemgales reģiona apaļā galda diskusija par darbību sociālās iekļaušanas jomā Jelgavas reģiona pieaugušo izglītības centrā notiks 5. martā. Uz to aicinātas visas Zemgales plānošanas reģiona pašvaldības, informē Labklājības ministrijas (LM) Vienlīdzīgu iespēju politikas nodaļas vecākā referente Ilze Dūmiņa.Iecavas novadu diskusijā pārstāvēs vairāki deputāti un sociālā dienesta darbinieki, «Bauskas Dzīvei» informē domes deputāte Beāta Mīlgrāve (PS). 12. februārī B. Mīlgrāve piedalījās līdzīgā diskusijā Rīgas domē.Jau vēstīts, ka šis gads Latvijā, tāpat kā citur Eiropā, pasludināts par gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību. Sākusies šai tēmai veltīta kampaņa, un tās pirmais rezultāts redzams Liepājā, kur sociālie dienesti sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām (NVO) izveidojuši pilsētas sociālo karti. Tajā atzīmētas visas iestādes, kuras sniedz bezmaksas palīdzību trūkumā un nelaimē nonākušiem iedzīvotājiem. Šī karte atvieglo arī sociālo darbinieku ikdienu.Sociālās palīdzības resursu karti iedzīvotājiem jau tuvākajos mēnešos sāks veidot arī citur, un līdz gada beigām tajā iekļaus visus novadus, stāsta B. Mīlgrāve. Tā noderēs arī NVO, kas atbalsta grūtībās nonākušus cilvēkus.Vairāk informācijas par sociālās iekļaušanas politiku rodams interneta vietnē http://www.2010againstpoverty.eu/?langid=lv, LM mājaslapā www.lm.gov.lv. Par diskusiju rīkošanu reģionos atbild biedrība «Latvijas Lauku forums».

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Ideja

Kā mazināt bezdarbu? Domājiet jums kāds uz paplātes pasniegs darba vietas? Ir uzņēmīgi cilvēki , kas uzsāk ar nolūku nopelnīt savu ideju realizāciju. Bet tad jābūt uzņēmīgam, darbīgam, galu galā jāriskē ar savu ieguldījumu . Kas notiek tagad pie mums? Viena daļa sabiedrības raujās budžeta iestāžu krēslos,kur ja tik tiek -naudu saņem bez piepūlēm un atbildības par padarīto. Otra daļa, kurai nav radu-draugu,kas iecels klerka krēslā kauc- dodiet darbu. Un kas tad būs tie, kas veidos ,organizēs biznesu un radīs darba vietas? Lai tādi rastos,vajag pusi administrācijas aparāta(kā minimums) no visām budžeta iestādēm, tai skaitā no Bauskas domes, mest ārā no darba, lai "kustina" smadzenes un uzsāk godīgu biznes praksi.

pirms 10 gadiem, 2010.03.03 19:46

;)

kāpēc lai neparunā - sanāks kopā, labi paēdīs un padzers, parunās pa vidu par personiskajām lietām.... viņus tak tas neskar

pirms 10 gadiem, 2010.03.03 15:13

labrit!

Ļoti gaidīšu avīzē rakstu no deputātes Milgraves kundzes ,kur reāli melns uz balta būs tā sociālā karte gatava,jo ja jau Rīgā 12.02.diskutēja,tad 05.03.pie kautkāda galarezultāta nonāks,es CERU.Interesantā laikā dzivojam un izdzīvojam,velkam un savelkam,grozam un izgrozam likumus pa savam.Mūžigi cīnamies ar točkām,zagļiem,kukuļņemšanām un nu ar bezdarbu!

pirms 10 gadiem, 2010.03.03 14:29

kuku

Dodiet cilvēkiem darbu , tad arī nabadzība mazināsies. Kur palicis Bauskas industriālais parks, kad tur parādīsies reālas rūpnīcas ar reālām darbavietām ? Ābelnieka kungs, Gailes kundze u.c. ilggadējie domes darboņi protat tikai pabalstus nabagiem dalīt tādā veidā tiekot Domē. Pēdējais laiks būtu saprast, ka IIN jums atnes strādājošie cilvēki, kas dzīvo šeit.
Bauskas siltums vasarā nespēs norēķināties par gāzi un prasīs subsīdijas no Domes, taču fakts, ka milzīgie zudumi (~50% no saražotā siltuma daudzuma) maģistrālos cauruļvados nezin kāpēc neizraisa nevienam izbrīnu un tiek uzskatīts par normu. Par zudumumiem būtu tieši atbildīgs Bauskas siltuma ilggadējais vadītājs, jo 20 gados maģistrālie zudumi samazināti tikai par 15 %. Ir taču viegli pacelt tarifu pamatojot to ar gāzes cenas pieaugumu. Sen jau vajadzēja pašiem koģenerācuju uzstādīt, nevis barot WINDAU - te laikam pamats korupcijai.

pirms 10 gadiem, 2010.03.03 13:43

Lotta

Varbūt pietiks runāt un kādreiz- kāds arī sāks kaut ko darīt????
Pieriebies jau!!! Parunās gudri- katrs aizklīdīs uz savu pusi- ar to arī beigsies šis pasākums... Ne pirmais, ne pēdējais tāds, bet cilvēkiem jākuļās un jādomā kā galus savilkt kopā......

pirms 10 gadiem, 2010.03.02 21:15

ha

daži diskutē, bet daži jau sen bez visādām kartēm palīdz grūtībās nonākušajiem. Diemžēl mūsu valstī joprojām dzīvojam kā teikts tajā sakāmvārdā: ,,runas ir garas, darbs ir īss..." Un tie lielie runātāji nav nekādi darītāji...pietiek jau tās deputātu tukšo salmu kulšanas!!!

pirms 10 gadiem, 2010.03.02 20:23

labrit!

vai ,kur labi pamodušies beidzot! cik tad var runāt,diskutēt,zīmēt sociālo karti ir taču sen skaidra bilde ,ka bez darba cilvēki nonāk IZMISUMĀ.Visa pamatā ir dzīves labklājiba,nevar nostādīt cilvēku mūžīgā lūdzēja lomā.Neskaitu naudu cita makā,bet tie tūkstoši tik apaļi ripo,ka nevaru saprast cik lieli darbi tiek veikti smagi strādājot...un ATBILDĪBAS it nekādas!

pirms 10 gadiem, 2010.03.02 20:06

jop tv m

cik jau var diskutēt,vai citu neko neprotat vai arī nezināt ko darīt

pirms 10 gadiem, 2010.03.02 18:37

Latvijā un pasaulē