Divu vadošo Latvijas basketbola klubu sacensība kļūst par svētkiem baušķeniekiem; darvas karoti pielej Ventspils domes priekšsēdētājs

Īsti svētki un neapšaubāmi liels notikums visiem baušķeniekiem – lieliem un maziem sporta cienītājiem – bija 21. janvārī sporta centrā «Mēmele» notikusī basketbola spēle, kurā spēkiem mērojās «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) vadošās komandas – valsts čempioni BK «Ventspils» un vicečempioni «VEF Rīga». Dramatiskā un aizraujošā spēlē BK «Ventspils» guva uzvaru pār «VEF Rīga» ar rezultātu 90:85.

«VEF Rīga» komandai šī bija mājas spēle. Kā norādīja «VEF Rīga» kluba direktore Laila Spaliņa, puišiem, protams, ir nedaudz sarežģītāk spēlēt laukumā, kuru viņi nepazīst, nogurdinošs ir arī pārbrauciens autobusā, taču fantastiskais līdzjutēju atbalsts un iespēja popularizēt basketbolu attaisno nelielās grūtības. «Ne visiem ir iespējams nokļūt uz Basketbola līgas spēlēm galvaspilsētā vai kādā citā lielajā Latvijas pilsētā, tāpēc VEF klubs atbalsta ideju mājas spēles aizvadīt mazajās pilsētās,» sacīja L. Spaliņa.  

Darvas karoti Bauskas līdzjutēju sirdīs un Bauskas novada pašvaldības priekā par šādu lielu sporta notikumu mūsu pilsētā pielēja Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga izteikumi, kuri izskanējuši viņa sarunā ar Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidentu Valdi Voinu. Tiekoties ar LBS prezidentu, Ventspils priekšsēdētājs, viņš arī BK «Ventspils» prezidents, paudis BK «Ventspils» neapmierinātību ar spēles norises vietu. «Bauskā zāle neatbilst nepieciešamajiem standartiem. Divu vadošo klubu sacensībai ir jābūt notikumam basketbolā, tiem ir jābūt basketbola svētkiem, bet, ja tā notiek kādā pažobelē, tad tas nekādā veidā neveicina basketbola prestiža pieaugumu,» norādījis BK «Ventspils» prezidents A. Lembergs.

Atsaucoties uz A. Lemberga izteikumiem, savu viedokli pauž Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. «Ventspils mēra nepārdomātie izteikumi ir aizvainojoši Bauskas novada iedzīvotājiem un liecina gan par takta trūkumu, gan lielummāniju,» uzskata Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

«Ideja par šādas spēles organizēšanu radās jau iepriekšējā sezonā. Prieks, ka šosezon to izdevās īstenot,» saka sporta centra «Mēmele» direktors Zintis Alksnis. Pirms izlemt par spēles norisi Bauskā, novērtēt sporta centra telpas bija ieradušies gan «VEF Rīga» pārstāvji, gan LBS pārstāvji. «Mēmele» tika atzīta par piemērotu šāda līmeņa basketbola spēles norisei. Izvērtējot notikušā sporta pasākuma organizatorisko pusi un tehnisko nodrošinājumu, Z. Alksnis nešauboties atbild, ka organizācija pilnībā atbilda visām LBS prasībām.

Arī «VEF Rīga» direktore L. Spaliņa uzskata, ka no organizatoriskā viedokļa viss bija kārtībā. «Mēs vēlamies teikt lielu paldies Bauskas novada pašvaldībai, sporta centra «Mēmele» kolektīvam un Bauskas iedzīvotājiem. Spēle bija ļoti plaši apmeklēta, un tas pozitīvo emociju lādiņš, ko komandai sniedz līdzjutēji, ir nenovērtējams atbalsts. Lai gan šoreiz komanda zaudēja, mēs esam ļoti apmierināti ar savu izvēli spēlēt Bauskā. Raugoties no organizatoriskā viedokļa – par visu bija padomāts, bija padomāts pat vairāk, nekā tas, iespējams, bija nepieciešams. Paldies jums!» sacīja L. Spaliņa.

Kā liecina sporta centra «Mēmele» direktora aplēses, spēli apmeklēja aptuveni 750 skatītāju. Par A. Lemberga izteikumiem Z. Alksnis ir lakonisks: «Es par to tikai pasmaidu. Neuzskatu tos par vērā ņemamiem. Mēs esam izdarījuši tik daudz, cik par pašvaldības līdzekļiem esam spējuši paveikt. Būtu vērts papētīt, par kādiem līdzekļiem ir būvēts Ventspils olimpiskais centrs. Cik tur ir pašvaldības finansējuma? Mēs lepojamies ar to, ko esam paveikuši pašu spēkiem.»

Sporta atbalsta infrastruktūra novadā noteikti ir uzlabojama, taču Bauska visos laikos spējusi izaudzināt patiesi izcilus sportistus. Pašlaik pazīstamākie ir tenisisti brāļi Jānis un Mārtiņš Podži, labu sniegumu demonstrē vieglatlēti Dace Lina un Jānis Baltušs, 2014. gada maijā uzvaras laurus Latvijas čempionātā 64 lauciņu dambretē plūca baušķenieks Mārtiņš Junkurēns. Atzīstams ir arī komandu sporta veidu sniegums. «Basketbolā mums varbūt nav ļoti ievērojamu panākumu, tomēr mums ir pats galvenais – pēctecība. Bauskas novadam basketbola komandas ir visās vecuma grupās,» stāsta Z. Alksnis. Arī domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks pievienojas sporta centra direktora teiktajam: «Bauskas novadā basketbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem, labu sniegumu demonstrē bērnu un jauniešu komandas.» Bauskas sporta skola izaudzinājusi arī kluba «VEF Rīga» galveno treneri Nikolaju Mazuru.

Bauskas novada pašvaldība ir patiesi gandarīta par iespēju, ko sporta centrs «Mēmele» kopā ar sporta entuziastu Jāni Kalēju sarūpēja baušķeniekiem. «Viena lieta ir skatīties spēli lielā sporta hallē, taču pavisam citas izjūtas ir, vērojot spēli tuvplānā nelielā zālē. Pieaugušie šo cīņu noteikti skatījās vairāk no tehniskā viedokļa, bet skolēnu sajūsma par notiekošo bija neaprakstāma. Iespēja pēc spēles iziet laukumā, paspiest roku spēlētājiem, palūgt autogrāfus, kopā nofotografēties… Tas viss veido emocionālo fonu, kādu noteikti nav iespējams gūt, spēli vērojot olimpisko sporta centru lielajās zālēs,» pārliecināts sporta centra «Mēmele» direktors.

«Šādas augstākā līmeņa sacensības ārpus lielajām pilsētām ir apsveicams solis. Tie ir īsti sporta svētki vietējiem līdzjutējiem, un tas nešaubīgi palielina interesi par basketbolu visā Latvijā!» teic novada domes priekšsēdētājs R. Ābelnieks.

Ikviens vietējais sporta līdzjutējs noteikti priecātos līdzīgas spēles Bauskā redzēt biežāk. Arī «VEF Rīga» pieļauj šādu iespēju. «Mēs labprāt vēl kādreiz uzspēlētu pie jums,» sacīja «VEF Rīga» kluba direktore L. Spaliņa. Jācer, ka šie vārdi piepildīsies un uz sporta centra «Mēmele» laukuma atkal tiksies augsta ranga spēlētāji, jo mēs, baušķenieki, protam uzņemt viesus. Esam ne vien labi organizatori, bet, kas vēl svarīgāk, lieliski līdzjutēji.


Pievieno komentāru

Lietotāju raksti