Dīzeļdegvielas piesārņojums no Lietuvas virzās uz Bauskas pusi 3

Dīzeļdegvielas piesārņojums Lietuvas upē Vižonā ar Mēmeles ūdeņiem līdz 2. aprīļa pēcpusdienai Bauskas rajonu vēl nebija sasniedzis, informē Valērijs Gabrāns, Jelgavas reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors. Situācija rajonā tiek rūpīgi pārraudzīta.Lietuvas plašsaziņas līdzekļi 2. aprīļa rītā ziņoja, ka naftas produktu zādzība no maģistrālā cauruļvada Lietuvas teritorijā apmēram 20 kilometru no Latvijas robežas ir izraisījusi plašu piesārņojumu. Pirms nedēļas zemē izlijušo degvielu ir mēģināts lokalizēt, taču 1. aprīlī tā nokļuvusi Vižonas upē. Par piesārņojuma apmēriem precīzu ziņu nav. Seku likvidēšanā ir iesaistīti Lietuvas vides dienesti, avārijas seku likvidēšanas brigāde un glābšanas dienests.Valērijs Gabrāns skaidro: «Uzzinājis par naftas produktu noplūdi Vižonā, sazinājos ar Biržu reģionālā parka direktoru Kestuti Baronu, kurš ir labi informēts par avāriju. Mūsu rīcībā ir arī Biržu un Rokišķu rajona vides inspektoru tālruņa numuri, notiek pastāvīga informācijas apmaiņa. Situāciju ir grūti prognozēt, bet pieļauju, ka piesārņojums Bauskas rajonu varētu sasniegt jau izkliedētā veidā, neradot ievērojamus draudus videi.»

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Papa

Bauskā dzīvo, un nezini, kā veči pieslēdzas trubai?! Nav jau grāvis 2km garumā, naivais :) Un leiši ne par ko nemaksās, i neceri, nav tāda starpvalstu līguma. Mož arī labi: vik bauskas rajona pieslēgumi nav piesārņojuši Mūsu/Lielupi un tālākos rajonus"ja Bauska maksātu, tad bankrotētu ātri vien!

pirms 12 gadiem, 2009.04.03 09:35

man ar' apnicis

Lietuvā tāpat kā pie mums- dīzeļdegvielas zagļi uzdzīvo. TV teica, ka esot bijusi 2 km gara caurule, nesaprotu, kā var nepamanīt tās ierakšanu zemē? Tātad vainīgs zemes īpašnieks, uz kā zemes atradās tā māja ar to pieslēgumu.

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 23:43

apnicis

Lai lleiši tagad maksā.Mūsa jau pagalam,tagad arī
Mēmele

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 21:28

Latvijā un pasaulē