Dombrovskis: Nekustamā īpašuma nodoklis būs līdz 0,4% no kadastrālās vērtības 3

Nekustamā īpašuma nodoklis nebūs lielāks par 0,4% no kadastrālās vērtības, vakar tiekoties ar reģionālo mediju pārstāvjiem, uzsvēra Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).Savukārt zemei tiks atjaunota iepriekšējā nodokļu likme 1,5% apmērā, vienlaikus gan paredzot, ka nodokļa maksājuma pieaugums nevarēs pārsniegt 25%. Paralēli samazinājumu virzienā tikšot pārskatītas arī kadastrālo vērtību bāzes.Kā skaidroja premjers, pie konkrētiem normatīvu grozījumiem patlaban strādājot Finanšu ministrija un tuvākajā laikā tie tikšot virzīti izskatīšanai valdībā.Tāpat jau tagad esot skaidrs, ka 10% nodoklis no nākamā gada tiks piemērots kapitāla pieaugumam un kapitāla ienākumiem.Savukārt citas jūtīgās tēmas, piemēram, pievienotās vērtības nodokļa izmaiņas un progresīvā nodokļa ieviešana, pagaidām netiek apspriestas un tās būs tikai galējie līdzekļi, ja valdībai neizdosies nodrošināt nepieciešamo izdevumu samazinājumu, skaidroja valdības vadītājs.LETA jau ziņoja, ka koalīcijas partijas šonedēļ vienojās par jaunu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) iekasēšanas kārtību. Tāpat likuma izmaiņas netiks virzītas nākamā gada valsts budžeta paketē.Likums tikšot rūpīgi izdiskutēts, saskaņots ar pašvaldībām un pieņemts trīs lasījumos. Koalīcija vienojusies, ka šim jautājumam nepieciešamas "nopietnas diskusijas Saeimā".

Pievieno komentāru

Komentāri 3

matrix

mani vecāki savā laikā par māju, paši strādājot, ir norēķinājušies. Un tagad par to, ka viņi jaunībā plēsās, lai būtu pašiem savs jumts, ir vainīgi ??? Kaut kāds absurds šajā valstī.

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 12:56

Njaa

Gaisam nodokli nav doma uzlikt, tak tik daudz dzīvu būtņu elpo, vajag padomāt arī par to... Tā mēs varēsim aizlāpīt izaktos caurumus..

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 08:37

Latvijā un pasaulē