Domes lēmumu apstrīd administratīvajā tiesā 6

Bauskas vakara vidusskolas vadība Administratīvajā rajona tiesā Jelgavā apstrīdējusi Domes lēmumu par mācību iestādes reorganizāciju. Vidusskolas vadības advokāts Gunārs Gailis minējis vairākus iemeslus, kāpēc lēmumu pārsūdz. Galvenais no tiem ir lēmuma nesaskaņošana ar Izglītības un zinātnes ministriju, ko paredz skolas nolikums.Bauskas Domes preses sekretāre Andra Matuļenko skaidro, ka saskaņā ar Bauskas pilsētas vakara vidusskolas nolikumu mācību iestādi skolu reorganizē un likvidē Bauskas pilsētas Dome, saskaņojot šo lēmumu ar Izglītības un zinātnes ministriju. Arī Izglītības likums paredz, ka pašvaldību izglītības iestādes dibina, reorganizē un likvidē pašvaldības, saskaņojot to ar ministriju. Domes lēmums ir nosūtīts saskaņošanai Izglītības un zinātnes ministrijā. «Ne Izglītības likums, ne Bauskas pilsētas vakara vidusskolas nolikums nepieprasa saskaņošanu pirms lēmuma pieņemšanas, proti, lēmumprojekta saskaņošanu,» skaidro A. Matuļenko. Administratīvajā rajona tiesā Jelgavā «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka dokumenti ir pieņemti. Nedēļas laikā tiesa izvērtēs, vai tās kompetencē ir izskatīt šo lietu.«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka 22. janvārī Dome nolēma reorganizēt pilsētas vakara vidusskolu, slēdzot līdzšinējo iestādi un to pievienojot Bauskas 2. vidusskolai. Pret šādu Domes lēmumu sēdes laikā piketēja ap simt cilvēku. Tie galvenokārt bija vakarskolas audzēkņi un pedagogi.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

CIP cip

Gribēju tikai teikt, ka administratīvavai tiesai šādas lietas nav piekritīgas .. tā šo lietu neizskatīs
Basta!
AstalaVista!

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 08:50

Cālim

Nemētājies ra skaļiem vārdiem (acīmredzot esi sācis studēt juriskajā), bet izlasi Izglītības likuma 17. pantu- (4) Vietējā pašvaldība:
1) saskaņojot ar Izglītības un zinātnes ministriju, dibina, reorganizē un likvidē pirmsskolas izglītības iestādes, sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas, utt. Tā kā netēlo gudreli, ja neko nesaproti!

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 08:07

saskaņa

Hm, i kurā brīdī tad jāsaskaņo? Tipa, re kā mēs izdarījām, saskaņojiet tagad?

pirms 12 gadiem, 2009.02.12 21:28

cālim Cālis

Tādus terminus kā:
1) valsts pārvalde;
2) iestāde;
3) hierarhija;
4) padotība;
5) padota iestāde;
6) administratīvais akts;
7) iestādes iekšējs lēmums
esi dzirdējis?

pirms 12 gadiem, 2009.02.12 20:25

cālim

Palasi Izglītības likumu- skolu pašvaldība drīkst slēgt SASKAŅOJOT ar IZM!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.12 20:18

Cālis

Nu jau! Gailis gan laiž! Ka tik piķi nokāst .. pat pilnīgā bezcerā!
"Administratīvais akts ir uz āru vērsts tiesību akts, ko iestāde izdod publisko tiesību jomā attiecībā uz individuāli noteiktu personu vai personām, nodibinot, grozot, konstatējot vai izbeidzot konkrētas tiesiskās attiecības vai konstatējot faktisko situāciju. .."

"Administratīvais akts nav:

iestādes iekšējs lēmums, kas skar tikai pašu iestādi, tai padotu iestādi vai īpaši pakļautu personu;.."

pirms 12 gadiem, 2009.02.12 11:26

Latvijā un pasaulē