Domnieki atvēl finansējumu Rātsnama atjaunošanas pabeigšanai 25

Pēc ilgām diskusijām domes sēdē Bauskas novada deputāti atbalstīja lēmumu aizņemties 385 645 latus, lai pabeigtu Rātsnama atjaunošanu. Attīstības un plānošanas nodaļas galvenā speciāliste Laine Baha bija sagatavojusi lēmuma projektu, kurā paredzēts ēkas rekonstrukcijas pabeigšanai izlietot 385 645 latus. Pašvaldība šiem darbiem aizņemsies naudu Valsts kasē.Diskusija 26. jūlijā domes sēdē izvērtās par aizņēmuma nepieciešamību, izskanēja iebildumi pret nekvalitatīvi veiktiem darbiem līdzšinējā Rātsnama atjaunošanas gaitā. Deputāts Uģis Zeltiņš sacīja, ka šī summa ir neadekvāti liela: «Mēs tādējādi kļūsim tikpat slaveni kā Rīgas dome ar savu zelta Dienvidu tiltu. Rātsnama ēka nav nemaz tik liela, bet tās atjaunošanā būs izlietots ap miljons latu. Tas nav samērīgi.» Deputāts Gintauts Tarvids izteica šaubas, vai pašvaldībai pašlaik nav svarīgāku objektu, kuros ieguldīt naudu: «Aizņemties naudu greznībai nav saimnieciski.»Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone skaidroja, ka savulaik, sākot Rātslaukuma rekonstrukciju un Rātsnama atjaunošanu, tas bijis liels izaicinājums. Darbi iesākti, to veikšanai ieguldīts Eiropas Savienības līdzfinansējums, būtu tikai loģiski, ja tos arī pabeigtu. Deputāts Raitis Ābelnieks minēja, ka nepabeigtas ēkas uzturēšanas izmaksas ir lielākas nekā tad, ja apdzīvotas būtu visas telpas.Deputāte Vera Grigorjeva vēlējās zināt, kas ir atbildīgs par līdzšinējo darbu nekvalitatīvo izpildījumu. Ēkai no pamatiem sūcas mitrums, fasādi būs nepieciešams pārkrāsot. Viņa arī vēlējās zināt, kas tagad būs atbildīgs par veicamo darbu kvalitāti. No administrācijas darbiniekiem precīza atbilde neizskanēja. Tika izteikts pieņēmums, ka objekts ir Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja pārziņā, tātad tā vadītāja arī ir atbildīga par ēku.Ēkas rekonstrukcijas trešajā kārtā paredzēti vispārēji būvniecības darbi, iekšējā ūdensvada, kanalizācijas, vēdināšanas sistēmas, iekšējā gāzesvada izbūve, apsardzes signalizācijas, telefonizācijas ierīkošana, vēsturisko mēbeļu un kafejnīcas tehnoloģisko iekārtu iegāde, kā arī virkne citu darbu.Balsojumā par Rātsnama atjaunošanas pabeigšanu vairākums deputātu to atbalstīja. Atturējās G. Tarvids, U. Zeltiņš, V. Grigorjeva un Juris Landorfs.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

kādu podiņu, vai tad kāds baušķinieks juta, ka tualete tur nedarbojas gadiem ilgi, ja bija vajadzība,ieskrēja vārtrūmē, tas konteiners taču ārzemju tūristu vajadzībām, sakarā ar novadā apgūto grandiozo ES projektu Latvijas lauku attīstībai. Vai tad akls esi, desmitiem tūristu autobusu piestāj rātslaukuma malā, lai apbrīnotu mūslaiku sasniegumus celtniecībā. Tikai tas miršanas apliecību izsnieigšanas kantoris vairs neizrāda vēlmi pārvākties uz jaunajām telpām, bailes ka radikulīts saasināsies?

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 21:19

to foto

Vai tad tu gribēji, lai podiņu novieto, kamēr uzceļ jaunu tualeti? Vai tu brīžiem nejūti, cik tavi komenti ir stulbi?

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 20:27

to foto

tagad vismaz ir garantija, ka tūristi no UK to neizmantos savām atrakcijām.

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 17:52

rudi, ir visādas izolācijas, un rātsnams Bauskā ir tā "izolācija", kas garantēja ES un nodokļu maksātāju naudas ieplūšanu projektā iesaistīto maciņos, nekas personisks.

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 11:34

Rudis

vai kāds var paskaidrot kas ir hidrizolācija un kamdēļ tā nepieciešama?? un vai agrāk kad cēla mājas arī izmantoja izolāciju??

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 07:20

Foto

Foto var ievērot ,ka kreisajā pusē pa vidu ir sarkana ēka,bet tagad pēc Vēsturnieka ieteikuma stāv tualetes konteineris....slava mūsu deputātiem īpaši izglītotajiem Ābelniekam,Dombroskai,Veipam,Landorfam...bet jūs te komentāros neliekat mieru cūkkopējam Tarvidam,ko var gribēt no viņa,ja dakteri,skolu un muzeja direktori atļaujas Bauskas vēsturiskajā centrā uzlikt konteineru,kur .... :))

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 22:43

joki

Tiešām paldies vēsturniekam,Bauskas novada deputātam Raitim Ābelniekam par izskatīgajām 18 gadsimta konteinera tualetēm.

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 22:36

oj oj

bija vel baigais raksts BDz, ka pamatus vajadzētu papildus apsekot un pastiprināt kā tad tā neieraudzīja ka arī vajag ierīkot hidroizolāciju. neaizmirstam ka būvei ir garantijas laiks ir tikai 2 gadi. un man liekās ka visus šos divus gadus kamēr beigsies garantijas laiks šo sienas daļu pārkrāsos acis aizmālēšanai

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 22:12

hallo

Intriga, cits par citu jautrāks, visi meklē vainīgo....

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 22:10

tie 385 645 lati vairs nav "mistiskie" ES fondu pieškirtie līdzekļi Latvijas lauku sakārtošanai, šie līdzekļi tiks rasti mūsu maciņos un katrs iedzīvotājs,kuram tie ienākumi ir lielaki par 90 latiem mēnesī varēs maksāt dzīvošanas nodokli (NĪN) arī par savu malkas šķūnīti, tas nākošam gadam, zināšanai.

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 13:04

ko

modri labi pateikta! tiešām visādas nevajadzīgas ***s

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 09:07

Livingstons

Piekrītu Lasītājai. Atrada īsto vainīgo - muzeja direktori. Klausieties, ja nespēja sakārtot tik elementāru lietu, kā pamatu izolāciju - vienkārši būvuzraugiem un firmai jāpasaka, lai vairs Bauskā nerādās. Turklāt, lai arī cik skaisti izskatās tagad rātslaukums - mazas izmaksas, labas ērtības un autentiskums nav savienojami. Tagad 350 tūkstoši, pēc pieciem gadiem vēl 200 tūkstoši un tā tas turpināsies, jo jebkura vecā ēka ir spējīga naudu tikai rīt, nevis ietaupīt. Bet tas jau mūsu gudrajām galvām šajā simtgadē laikam neaizies.

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 04:16

rAITIM

Tas konteineris,kas atrodas bijušās tualetes vietā,grandiozi,vienkārši fantastiski iederas Rātslaukuma teritorijā. Koki Raitim traucēja,tos Ābelnieks lika izcirst,jo tie neiederējas viņa iztēlē par Rātslaukumu,bet tagad viņa gudrajā galvā tualetes konteineris tiešām nāk no 18 gadsimta! Cilvēki,drīz vēlešanas būs,kur ceru,ka ,,īstajiem,, vēsturniekiem vietas nebūs. :))

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 23:37

modris

Valdi,jūs būvejat kaut kādu huiņu ar izmaksām +/- 2500Ls/kvm! Tas ir normāli? Jums,idiotiem,arī līdz dienvidu tiltam nav tālu!

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 20:36

Ese

Kāds sakars ar muzeja vadītāju,ja auni un ***i ir būvuzraugi(ja tādi bija) un iepirkuma speciālisti/juristi,kuri slēdza līgumu! zašebis,mums neanāca,mēs mēģināsim atkal!

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 20:21

vai tad tas rātsnams jau nav nodots muzeja depozītos?

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 18:47

kampf!

Speķainie un bez smadzenēm-tādi lūk mūsu ievēlētie k...i! Ja nav atdeves no pašvaldibas kārtibniekiem,tad likvidēt!!!Ceļus un ielas jātaisa,jāasfaltē!!!!!!!Pretek....i!

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 17:54

tomēr

Vēl jau mums ir Saimnieciskā daļa, ko tad šā, tur taču visādu speciālistu melnais tūkstotis, tikai atkal neviens ne par ko neatbild.

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 16:35

Novada speciālisti, tik to publiskā iepirkuma nolikumu atkal uztaisiet tādu, lai firmai „Granada Pro” nebūtu iemesla atteikt. Vai labāk uzreiz ņemiet jau pārbaudīto „Laternu” .Šī firma to, ko nevarēs kvalitatīvi paveikt ar trešo piegājienu, vismaz piesegs ar melnzemes kārtu, un pasūtītāju ģīmji no apmierinājuma varēs spīdēt, cik veiksmīgi mēs apgūstam Eiropas un vietējo nodokļu maksātāju naudu.

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 14:01

Lasītāja

Vislabāk man patīk, ka par Rātsnama nekvalitatīvo būvniecību atbildīgā izrādās muzeja direktore!!! Kur tad būvnieki un būvnieku uzraugi pēkšņi palikuši?! Deputāti un atbildīgās amatpersonas, vai jūs tiešām vairs neko nejēdzat no tā, ko darāt, runājat un par ko atbildat!?

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 13:56

Latvijā un pasaulē