Firmu pārdod vāciešiem 6

SIA «Kvēle» valdes loceklis Ģirts Karpovičs vācietim Matiasam Himburgam pārdevis firmu, kura izveidota, lai pie Bauskas celtu saules enerģijas elektrostaciju. Tā ziņo TV 3 raidījums «Nekā personīga».«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka Ģ. Karpovičs ieguva kvotas, kuras garantēja obligātu iepirkumu saules elektrostacijā saražotai enerģijai. Lai celtu saules elektrostaciju, izveidota firma, tomēr būvdarbi netika sākti. «Parka izveidē bija jāiegulda vismaz divi miljoni latu, man bija tikai viena trešdaļa. Bankās kredītu atteica, jo Latvijas valsts neesot uzticama biznesa partnere, bieži mainot projektu atbalsta nosacījumus,» skaidro uzņēmējs. Ģ. Karpovičs piedāvājis firmu iegādāties Latvijas uzņēmējiem, bet viņiem nav bijis intereses. Vienīgais atsaucīgais pircējs atradies Vācijā.Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēja, ka vairs nav cerību uz obligātā iepirkuma kvotu. Būvdarbi bija jāpabeidz 10. septembrī, tāpēc kvota ir zudusi. Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts uzskata, ka projekts patērētājiem būtu ļoti neizdevīgs, jo maksa par elektrības iepirkšanu būtu desmitreiz lielāka nekā pašreizējā tirgus cena – 30 santīmu par vienu kilovatstundu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Dusmīgs

... jo maksa par elektrības iepirkšanu būtu desmitreiz lielāka nekā pašreizējā tirgus cena – 30 santīmu par vienu kilovatstundu.

Un protams, ka galu galā par to būs jāsamaksā patērētājiem t.i. visiem mums, kas jau tā katru kapeiku maciņā skaita ...

pirms 8 gadiem, 2012.10.09 13:49

dauka

malacis ir tas, kas biksēs kakā! Palasi zemāk DB ziņas "Lietuvieši piesaista ārvalstu investīcijas projektus 32 milj. eiro vērtībā", bet dēļ tādiem kā karpovičs letiņi piesaistīs pigu. Nu ļoti liels malacis, būs visiem darbs un iztikšana!

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 22:21

malacis

Maz vācieši mūs paverdzinājuši vienreiz brīnum zemē kāds gudrīts uzradies...

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 20:02

dauka

karpovičs iesmērējis vācu uzņēmējam firmu, kas obligātā iepirkuma kvotu jau ir zaudējusi. Ārprāts!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 15:21

Latvijā un pasaulē