Francūzietes balso par Vairu Vīķi-Freibergu. Ko latvietes? 6

8. novembrī Bauskas un Latvijas Zonta klubu dāmas Operas teātrī noskatījās jauno izrādi «Verters» un starpbrīdī visas satikās, lai uzsauktu tostu savai dzimšanas dienai – starptautiskajai nevalstiskajai uzņēmīgu sieviešu labdarības organizācijai «Zonta International» tieši vakar apritēja 90 gadu.Kopā ar zontām svētku brīdī bija arī mūsu valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Viņa un Latvijas Zonta klubu prezidente LR Saeimas deputāte, LLU profesore Baiba Rivža, novēlēja visām klubu dalībniecēm prieku un laimi dzimšanas dienā, kā arī radošas veiksmes turpmākajā organizācijas darbībā.Tā kā pašlaik arī Eiropā rit debates par kandidatūru jaunajam, Lisabonas līguma noteiktajam amatam – Eiropas Padomes prezidentam –, īsti laikā pieminēt, ka viena no ieteiktajām personām ir Vaira Vīķe-Freiberga. Latvijas zontas arī atbalsta viņu. Vēl jo vairāk – Latvijas zontas saņēmušas vēstuli no Francijas zontām, parīziete, 29. apgabala gubernatore laikā no 2006. līdz 2008. gadam Nikole Herba raksta, ka viņas izveidojušas interneta vietni http://www.awomantoheadeurope.eu Vairas Vīķes-Freibergas atbalstam, jo redz viņu kā simboliski un racionāli piemērotāko Eiropas Padomes prezidenta postenim.Interneta vietnē angļu, franču un vācu valodā ir sniegta plaša informācija par V. Vīķi-Freibergu un par viņas zemi Latviju, kā arī daudz fotogrāfiju. Vietnē dota iespēja nobalsot par šo sievieti, lai viņa būtu Eiropas vadībā. N. Herba raksta, ka Francijas zontas visas nobalsojušas par Vairu. Vai mēs, Latvijas sievietes, esam to izdarījušas? Vēl ir iespēja.«Zonta International» dibināta 1919. gada 8. novembrī Bufalo ASV. Tā apvieno 34 000 sieviešu 1250 klubos 68 valstīs. «Zonta International» dalībnieces ir dažādu arodu augstas profesionāles, vadošas darbinieces un uzņēmējas, kuras kopīgi realizē projektus, kas skar plašu darbības spektru – sieviešu veselību, kultūru, sievietes izglītību un tiesības. Starptautiskā Zonta organizācija Latvijā savu kustību sāka 1993. gadā. Kā jau «Bauskas Dzīve» rakstījusi, Latvijā darbojas četri Zonta klubi – Rīgā, Jelgavā, Bauskā un Valmierā. Latvijas zontu realizētie projekti skar plašu darbības spektru – mentoringa kustības sākšana, sieviešu veselība, kultūra, sievietes izglītība. Zonta kustības dalībniece Rita Vectirāne informē, ka Latvijas zontas izglītību tver arī plašākā spektrā – informējot, izglītojot un veicinot sieviešu zināšanu paplašināšanos savu tiesību jomā, uzņēmējdarbībā un veselības jautājumos.2008. gadā Latvijas Zonta klubi sadarbībā ar Vītolu fondu nodibināja stipendiju, kas katru gadu tiek piešķirta vienai jaunietei studijām kādā no Latvijas augstskolām. Pirmo stipendiju piešķīra Kalnciema vidusskolas absolventei Madarai Mežvietei, kura pašlaik ar labiem panākumiem studē Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē. 2009.gadā stipendiju saņēma rīdziniece Liena Puise-Puiše studijām Ventspils augstskolā, Tulkošanas studiju fakultātē.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Lasītāja

Es lepojos ,kad Vaira Vīķe - Freiberga bija Latvijas prezidente un vēl vairāk lepotos,ja viņa būtu Eiropas Padomes prezidente. Neviens mūsu politiķis nestāv viņai blakus!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 07:56

Sieviete

Es pilnīgi piekrītu, ka tiešām NOŽĒLOJAMI, ka tādi kā tu Papa uzskata, ka zagšana, dienesta stāvokļa izmantošana un afēras ir dzīves norma. Tiek tiešām NOŽĒLOJAMI.

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 07:54

Trapa

Nu gribētos pajautāt mīļais Papa kura valsts vēl Eiropā ir novesta tik tālu kā tagad Latvija, un kurš gan intensīvi to darīja ja ne Vairiņa ar savu bezgala mīļo TP???

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 07:52

Papa

Vo vo: a ko tā bāba "sieviete" zina par pārējiem kandidātiem?

Veči; NEPRECIET latvietes: šitās bābas jūs neaizstāvēs, līdzīgi, kā gadījumā ar VVF kandidatūru. NOŽĒLOJAMI!

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 23:02

Sieviete

Man pat prātā nenāk balsot par V.Vīķi-Freibergu pēc skandāla ar pulksteni, vīra aferām ap zemi Jūrmala un vēl šo to. Lai Vairai veicās citās jomās, vēl jau ir kāds bariņš pulksteņu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 07:58

Latvijā un pasaulē