Gada laikā Latviju pametuši 14 450 iedzīvotāji 3

Pagājušajā gadā uz pastāvīgu dzīvi ārzemēs oficiāli pārcēlušies 14 450 Latvijas valstpiederīgie, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra.Lielākā daļa no tiem, kas pērn reģistrējuši Iedzīvotāju reģistrā savu jauno dzīvesvietu ārzemēs, izvēlējušies pārcelties uz Lielbritāniju un Īriju, kur reģistrēta vairāk nekā puse visu pērn izbraukušo, portālu informēja PMLP pārstāvis Andrejs Rjabcevs.  Nereti par savu dzīvesvietu Latvijas pilsoņi un nepilsoņi izvēlējušies arī eksotiskākas valstis, to skaitā Maķedoniju, Ganu, Jordāniju, Irāku u.c. Oficiāli Iedzīvotāju reģistrā šobrīd iekļautas ziņas par 72 292 Latvijas valstpiederīgajiem, kuri kā savu pastāvīgo dzīvesvietu norādījuši adresi ārzemēs. Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likumu personai, ja tā uzturas ārpus Latvijas ilgāk par sešiem mēnešiem, ir pienākums paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par savu un savu nepilngadīgo bērnu dzīvesvietas adresi ārvalstī. To var izdarīt, iesniedzot PMLP iesniegumu par adreses reģistrēšanu ārzemēs vai apmeklējot portālu www.latvija.lv un izmantojot PMLP piedāvāto e-pakalpojumu „Iesniegums par dzīvesvietas reģistrēšanu ārvalstīs". E-pakalpojums ir pieejams lietotājiem gan ar drošā elektroniskā paraksta viedkarti, gan arī ar internetbankas autentifikācijas līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es

Ar šitādiem tempiem drīz visa Latvija izbrauks un ko tad darīsiet ar valodu par kuru jūs te 20gadu cilvēkiem smadzenes skalojiet

pirms 9 gadiem, 2012.03.10 11:53

Ilma

Jā un ko tas nozīmē, tikai to ka Latvijā nav jauniešiem darba. Atkal sludina skolas kurās jaunieši var mācīties, bet ko pēc tam? Ne pavāri ne galdnieki ne arī citas profesijas mums nav vajadzīgas, vecāki tikai tos grūti nopelnītos latiņus samaksā par skolu , bet pēc tam nekas- nav pieredzes, nav darba. Daudz valdībai jādomā tieši par jauniešu neaizbraukšanu un viņu iesaistīšanu darba tirgū. Pretēja gadījumā neko nesasniegsim, brauks vēl vairāk no valsts ārā.

pirms 9 gadiem, 2012.03.09 09:38

Guntis

Un cik procenti no aizbraukushajiem ir OFICIAALI registreejushies kaa aizbraukushie ??????
Es vismaz nevienu taadu nezinu.
Un kas tad mums draud ka mees to neesam izdarijushi un pat praataa nenaak to dariit ????

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 23:18

Latvijā un pasaulē