Gandrīz pusei hipotekāro kredītu ņēmēju radušās grūtības atmaksāt parādsaistības 2

Gandrīz pusei hipotekāro kredītu ņēmēju radušās grūtības atmaksāt parādsaistības, liecina jaunākais "DnB Nord Latvijas barometra" pētījums.Pētījumā atklāts, ka 10% patlaban vairs netiek galā ar ikmēneša maksājumiem. No aptaujātajiem iedzīvotājiem, kuri atbildējuši, ka mājokļa iegādei ņemts hipotekārais kredīts, 49% pauduši, ka nonākuši lielās grūtībās ar tā atmaksu, tomēr, iespējams, spēs tikt galā. Ar nelielām grūtībām saistībā ar ikmēneša parāda atdošanu bankām saskārušies 23%, bet tikai 13% uzskata, ka grūtību nav. Ikmēneša tradicionālajos jautājumos noskaidrots, ka jau 87% respondentu uzskata, ka situācija Latvijā kopumā attīstās nepareizā virzienā, kas ir par septiņiem procentpunktiem vairāk nekā iepriekšējā mēnesī. Optimistu skaits, kuri uzskata, ka mūsu valsts attīstās pareizā virzienā, samazinājies vēl par četriem procentpunktiem - līdz 5%. Arī pārējo indikatoru pesimistiskās atbildes izvēlētas biežāk nekā iepriekš. Šajā reizē "DnB Nord Latvijas barometra" otrā daļa veltīta jautājumiem par mājokli un tā uzturēšanas izdevumiem. Pētījumā noskaidrots, ka gandrīz puse vai 48% respondentu domā, ka tuvāko mēnešu laikā mājokļa uzturēšanas izmaksas visdrīzāk nedaudz palielināsies, savukārt 22% bijuši pesimistiski, atbildot, ka tās strauji pieaugs. "DnB Nord Latvijas barometrs" tiek veidots katru mēnesi, tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi no mēneša norāda uz vispārējā iedzīvotāju noskaņojuma izmaiņām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Saba

Jā, ka tikai bankas to saprastu, ka šie cilvēki nav noziedznieki un ļaunprātīgi nemaksātaji, bet ir nonākuši šādā situācijā, kad jāizvēlas, ko samaksāt, un ko atlikt. Uzskatu, ka par to vajadzēja valdībai padomāt jau sen agrāk, ka šāda situācija radīsies. Vai ir izdevīgāk maksāt bezdarbniekam, kurš sēž mājās un neko nestrādā, pabalstu vai ļaut cilvēkam strādāt un pašam nopelnīt.

pirms 11 gadiem, 2009.03.04 12:49

ja situacija bus vel sliktaka jo cilvekiem nav darba,ar tadu dzives limeni kads ir uz doto bridi kad pieag bezdarbnieku limenis un cilveki krit izmisuma ka maksat savus reikinus un pabarot bernus,valdibai vajag padomat ka adgriest cilvekus darba?Ja bus barbs visas nozares bus ari ienakumi un samazinatos paradnieku skaitls.Vairums iedzivotaji palikusi uzreiz abi bez darba,kur nemt naudu maksajumem.Mila valdiba dodiet cilvekiem darbu,padomajet ja bus darbs bus nauda bus nomaksati nodokli,ienaks vairak naudas valsts kase.

pirms 11 gadiem, 2009.03.04 09:46

Latvijā un pasaulē