Gatavo zemes iegādes kreditēšanas programmu 2

Divu nedēļu laikā valdībā jāiesniedz zemes kreditēšanas programma, ko patlaban gatavo Zemkopības ministrija sadarbībā ar Finanšu ministriju.Ilgi gaidītais risinājums, lai sniegtu atbalstu zemniekiem zemes iegādei, izkustējies no vietas, Zemnieku saeimas kongresā informēja zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Viņai izdevies vienoties ar finanšu ministru Andri Vilku par finansējuma atvēlēšanu šim nolūkam, patlaban tiek precizēti nosacījumi.Jau vēstīts, ka iespējamais valsts atbalsts vietējiem zemniekiem zemes iegādei tika aktualizēts pirms vairākiem gadiem, kad atklājās, ka daudz lauksaimniecības un meža zemes uzpirkuši ārvalstu fondi, vērtējot to kā labu ieguldījumu nākotnei. Zemgalē un Kurzemē ražojošie lauksaimnieki vairs neredz iespēju paplašināt saimniecības, jo trūkst pat izkopjamas lauku zemes.Bauskas novada Mežotnes pagasta saimniecības «Vismaņi» īpašnieks Ziedonis Vismanis jautājuma risināšanu vērtē pozitīvi, gan norādot, ka tas ir «vismaz trīs gadus par vēlu». «Domāju, ka ārzemnieki brīvo zemi Latvijā praktiski ir izpirkuši. Tas varētu būt ap 20 - 25%, un īsto situāciju redzēsim, kad pienāks 2014. gads un beigsies pārdošanas ierobežojumi. Tagad daudziem ir līgumi ar vietējiem īpašniekiem, lai arī zeme jau pieder ārvalstniekiem.»L. Straujuma arī informēja, ka ministrijas pārstāvjiem, iespējams, izdosies panākt vienošanos ar Eiropas institūcijām par atļauju turpināt maksāt valsts papildu tiešmaksājumus (VPTM) lopkopības saimniecībām 2013. gadā. Kā ziņots, saskaņā ar Eiropas iestāšanās līgumu, Latvijai šis atbalsta maksājums nākamgad jāpārtrauc. Vecumnieku novada saimniecības «Liepas» saimnieks Agris Veide «Bauskas Dzīvei» iepriekš pauda, ka VPTM atņemšana lopkopjiem var nozīmēt pat līdz 20% ieņēmumu samazinājumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Naudai

Divdesmit Latvijas neatkarības gados lauksaimniecības nozare ir tā , kura valstī spējusi sasniegt izcilus attīstības rādītājus ar smagu, neatlaidīgu un prasmīgu darbu. LAUKU UZŅĒMĒJAM attīstot savas zemnieku saimniecības pamatos no dažiem hektāriem zemē guldīta milzu nauda ,lai attīstītu ražošanu tāda kāda tā ir šodien. Diemžēl atbalsts kuru saņem mūsu lauksaimnieki ir niecīgs. Apsveicami ,beidzot ilgi gaidītais finansējums sasniegs Latvijas laukus. LAUKSAIMNIECĪBAS nozare ražo eksport spējīgu produkciju ar augstu pievienoto vērtību. Kredītus kuru saņems saimniecības valstij būs jāatgriež ar procentiem un tās jebkuram zemniekam ir parādu saistības,kuru atgriešana prasīs darbu un vēlreiz darbu.Pateicoties šī nozares čaklajiem darba rūķiem darbs ir nodrošināts daudziem citiem ar lauksaimniecību saistītiem uzņēmumiem visa valstī .Lai vis izdodās!!!

pirms 9 gadiem, 2012.03.31 21:56

nauda

PAŠMĀJU ZEMNIEKIEM VIENMĒR IR BIJUSI IESPĒJA NOPIRKT ZEMI, BET DIEMŽĒL PRIORITĀRI IR BIJUŠI CITI PIRKUMI, BET VAINĪGI CITI!
REDZ, CIK ĀTRI AIZMIRSTA CUKURFABRIKU LIKVIDĒŠANA u.t.t., TAD BIJA LABI, TAGAD VISI VAINĪGI!


un vipār, ja runājam par atbalstu, tad kuras profesijas pārstāvji vēl Latvijā saņem valsts, vai Eiropas finansiālu atbalstu?l

pirms 9 gadiem, 2012.03.30 21:13

Latvijā un pasaulē