Ģimenes idille sacensībās pie karpu dīķa 1

Makšķernieku sacensībās Ceraukstes pagasta Bangu dīķī 4. maijā piedalījās 59 dalībnieki. Pavisam tika nozvejotas 25 karpas un divas līdakas.

Galvenais tiesnesis Raitis Čekšs visvairāk priecājas par ceraukstietes Jolantas Daugaviņas – Baranas veiksmi. Pie sava pagaidām lielākā loma makšķerniece tika jau no rīta. Kamēr pārējie dalībnieki gaidīja lielo zivi, Jolantas nozvejotā karpa dīķmalā tika apbrīnota un fotografēta.Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības (MMB) rīkotās ikgadējās sacensības varētu nodēvēt arī par ģimeņu vienotības dienu. Copmaņu turnīra visjaunākais dalībnieks bija Jolantas un viņas vīra Aleksandra divus gadus vecais dēlēns Jānis. Vecāki viņam ir nopirkuši bērnu makšķerīti. Puisēns, vēl neprazdams lāgā runāt, jau ir labi apguvis makšķerēšanas «ābeci». Jolanta, kura makšķerē kopš agras bērnības un Bauskas MMB sacensībās piedalās ik gadu, katru brīvu brīdi pavada pie ūdeņiem. Kad dēliņš bija pavisam mazs, kaislīgā makšķerniece devās uz dīķi vai upi, stumjot bērnu ratiņus. Jolantai piemīt tāds azarts, ka rūdīti un pieredzējuši makšķernieki viņu mēdz apbrīnot. Šim vaļaspriekam Aleksandrs Barans pievērsās sievas ietekmē. «Ar ģimeni un draugiem braucam uz jūru, jo Ventspilī un Jūrkalnē labi ķeras butes, bet Daugavā makšķerējam brekšus. Būtu grūti saskaitīt ūdenstilpes, ko esam apmeklējuši, » teic Aleksandrs. Līdzīgs brīvdienu pavadīšanas modelis ir arī Bauskas MMB valdes loceklim un sacensību galvenajam tiesnesim Raitim Čekšam un viņa ģimenei. Karpu makšķerēšanas sacensībās piedalījās viņa 18 gadu vecais dēls Kristaps un divpadsmitgadīgais Roberts, kurš ir bijis Bangu dīķī rīkoto visu maču dalībnieks. Galvenais tiesnesis joko: «Ja vajadzētu celties četros no rīta, lai dotos uz darbu vai skolu, neviens negribētu. Taču, ja runa ir par braukšanu uz copi, visi priecīgi lec no gultām laukā. Manuprāt, makšķerēšanas lielākais vilinājums ir saplūsme ar dabu un azarts, jo rezultāts nav prognozējams. Lai gan ir nozīme pieredzei, tomēr visu nosaka nejaušība.» Bangu dīķis ir Bauskas MMB īpašums, tajā notiek licencēta zveja. Iegūtos līdzekļus biedrība izmanto zivju resursu atjaunošanai. Arī šogad ūdenstilpē ir ielaists krietns daudzums karpu. Biedrība algo sargus, kas pārbauda makšķerēšanas licences un noķerto zivju skaitu. Vienā reizē drīkst paturēt piecas karpas, bet pārējās ir jāpalaiž dīķī. Nevalstiskās organizācijas entuziasti rūpējas arī par kārtību krastā un speciāli ierīkotajās atpūtas vietās. Čempionāti Bangu dīķī notiek trīs reizes gadā. Jaunā sezona sākās ar brangākās karpas noteikšanu, septembrī būs līdaku makšķerēšanas, bet ziemā – zemledus zvejas sacensības. Tās atbalsta veikals «Līga», kura īpašnieki arī šoreiz trim laureātiem sagādāja balvas – zivju tīrāmos koka dēlīšus. Uzvarētāji saņēma arī diplomus, medaļas, kausu un pa vienai mēneša bezmaksas makšķerēšanas licencei Bangu dīķī.

 

Karpu makšķerēšanas sacensību rezultāti: 1. vietā Normunds Krīgers ( karpas svars – 1, 360 kg).2. vietā – Jolanta Daugaviņa – Barana ( 1, 280 kg).3. vietā – Niks Edušs ( 1, 070 kg).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

BARANE

Oh, kā radinieki dod vaļā...:)
Malači!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.05.07 15:35

Latvijā un pasaulē