Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā daudz naudas ieguldīs izglītības ēku siltināšanā 1

Ap pusmiljonu latu ar Eiropas fondu atbalstu šogad sadalīs dažādiem labiekārtošanas projektiem gan Iecavā, gan citos novada ciematos.Lai arī pāris projektu sākšana bija jāatliek, daļu atbalsta finansējuma no šī gada budžeta pārceļot uz nākamo, infrastruktūras attīstības plāni Iecavas novadā šogad krietni labāk atbilst dažādu sabiedrības grupu interesēm nekā pērn lauvas tiesu ieguldījumu «apēdusī» «Aizupiešu» rekonstrukcija. Turklāt šogad lielu daļu līdzekļu izdevies iegūt no Eiropas fondiem, un tie nebūs jāatmaksā no nodokļu maksātāju kabatas. Vērienīgākais projekts būs pirmsskolas izglītības iestādes «Cālītis» ilgi gaidītā rekonstrukcija, ko īstenos ar Eiropas fondu līdzfinansējumu. Līdz 15. martam vēl var pieteikties būvniecības uzņēmumi, kas varētu uzņemties paredzētos darbus. Kā informē Iecavas novada domes izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs, objekta pirmajā apskatē piedalījušies 22 būvnieku pārstāvji, bet pieteikumu skaitu varēs nosaukt tikai pēc iesniegšanas termiņa beigām. Ja viss ritēs gludi, darbus varētu sākt maijā, kad izkusis sniegs un zeme apžuvusi, plāno «Cālīša» vadītāja Ļubova Momota. Pēc darbu pabeigšanas enerģijas tēriņu 1975. gadā celtajā ēkā plānots samazināt par ceturtdaļu. Iecavnieku iemīļoto bērnudārzu jaunā «kažokā» iecerēts ietērpt līdz septembrim. Vasarā «Cālīša» bērnus, kurus nevarēs ikdienā pieskatīt mājās, uzņemšot otra Iecavas pirmsskolas izglītības iestāde «Dartija».  «Cālīša» sāpīgākie punkti ir siltuma zudums, stāsta Ļ. Momota: «Šoziem tīrot sniegu, zem tā uz jumta bija peļķes. Dažās guļamtelpās pie sienām piesalst bērnu gultas veļa, un pārejas koridoros izsalušās sienas pārklājas ar pelējumu.» Rekonstrukcijas gaitā tiks balansēta apkures sistēma, izlīdzinot temperatūru abos ēkas stāvos. Tiks novērsta ūdens ieplūšana pagrabā. Šogad plānots uzbūvēt jaunu gājēju tiltiņu pār Iecavas upi uz Pārupes dzīvojamām mājām. Šim nolūkam iegūts Lauku atbalsta dienesta dalītais Eiropas fondu finansējums. Pašvaldība budžetā iekļāvusi rezervi arī trepju būvei, jo pašreizējās, tāpat kā tiltiņš, ir ļoti sliktā stāvoklī. Novada kultūras dzīvei nozīmīga ir plānotā parka estrādes un tās apkārtnes labiekārtošana. Lai arī projektu sāks tikai pēc projektā «Zemgales tradīcijas» paredzētajiem Ziedu svētkiem jūlija beigās, daļa finansējuma pārlikta uz nākamo gadu, un nākamvasar novada mazie dziesmu svētki, iespējams, skanēs jau atjaunotā estrādē. Lielas cerības Zorģu iemītniekiem saistītas ar pašvaldības šī gada budžetā paredzēto bibliotēkas jauno telpu remontu un iekārtošanu. Jau vēstīts, ka pašvaldība pērn iegādājās agrāko veikalu bibliotēkas mājas pirmajā stāvā. Šogad te iecerēts ierīkot jaunas plašas telpas Zorģu bibliotēkai. Bibliotekāre Aina Ezergaile teic, ka tas ļautu ne vien labāk apkalpot kuplo lasītāju un «Gaismas tīkla» interneta lietotāju pulku, bet arī līdz ar ierastajām radošajām darbnīcām organizēt tikšanās ar literātiem, mūziķiem, dažādu jomu speciālistiem.  Iecavas novadā šogad plānotie infrastruktūras projekti   Projekts

Fondu finansējums (Ls)

Pašvaldības ieguldījums (Ls)

Bērnudārza «Cālītis» renovācija

77 289

54 003

Pārupes tiltiņa būve

61 951

32 338

Vidusskolas dabaszinātņu kabineti

35 713

15 000

Zālītes sākumskolas siltināšana

43 199

0

Izglītības iestāžu informatizācija

41 462

0

Zorģu bibliotēkas remonts

0

39 865

Estrādes apkārtnes labiekārtošana

8610

25 852

                             Avots: pašvaldība 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es

Lasu te - Bauskas dziivee, lasu Iecavas Zinaas, tacu skaidraaks man netop - kaapeec gaajeeju tiltins Paarupee ir tik astronomiski daargs!???? Kas sastada tik milzigas izmaksas, lai uzceltu mazu tiltinu paari upiitei?

pirms 10 gadiem, 2010.03.07 18:35

Latvijā un pasaulē