Iecavas novada domes ārkārtas sēdē apspriedīs budžeta tēriņus 5

Pirmdien, 4. februārī, pulksten 8 Iecavas pašvaldībā sāksies domes ārkārtas sēde, kurā apspriedīs vairākas šī gada budžeta projekta izdevumu pozīcijas.Lēmums par deputātu sasaukšanu ārkārtas sēdē pieņemts otrdien, kad Finanšu komitejā budžeta projekts tika vētīts otro reizi, uzdodot jautājumus pašvaldības iestāžu vadītājiem. Jau vēstīts, ka šogad Iecavas pašvaldībā budžeta izdevumu pieprasījumu kopsumma par vairāk nekā miljonu latu pārsniedza plānotos ieņēmumus, un komitejas deputāti bija spiesti visai stingri «apcirst» iestāžu iecerētos tēriņus.Deficīts pašlaik ir dzēsts, taču jāapspriež daži prioritāri jautājumi, «Bauskas Dzīvei» skaidroja deputāts Atis Avots. Pirmais jautājums ir par bērnudārzā «Cālītis» šogad uzstādāmajām moduļu ēkām, kurās atvērs vairākas papildu grupas. «Jāzina, kādu summu plānot budžetā. Tam paredzēti 417 tūkstoši latu,» teic A. Avots, «iepirkums ir noticis, bet rezultāti nav paziņoti, jo nav domes lēmuma.»Deputātiem jāspriež arī par sociālā dienesta plānotā dienas centra atvēršanu. Iepriekš finanšu komitejas deputāti iebilda, ka nav skaidrības, kas tajā notiks. Jānolemj, vai un kādā apmērā atbalstīt jaunu liftu iegādi deviņstāvu namiem. «Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka divu sekciju iedzīvotāji gatavi paši ieguldīt liftu sakārtošanā, un apsaimniekotāja «Dzīvokļu komunālā saimniecība» ir gatava ņemt kredītu. Kopumā šim nolūkam būtu vajadzīgi ap 14 tūkstošiem latu, un deputātiem jāizšķiras, vai savu artavu dos pašvaldība.Deputātiem būs jālemj, vai palielināt pašvaldības kārtībnieku skaitu, diviem esošajiem pievienojot vēl divus. A. Avots uzskata, ka Valsts policija Iecavā nestrādā pietiekami labi, tāpēc vajadzīgi vairāki pašvaldības kārtībnieki.Domei nodots arī jautājums par pašvaldības dzīvojamās ēkas «Misas Robežnieki» iespējamo rekonstrukciju. Tur jau ieguldīti 15 tūkstoši latu, taču remonta laikā nācās noņemt daļu jumta, kas bija ļoti sliktā stāvoklī. Jau rakstīts, ka kopējie ieguldījumi ēkas sakārtošanai būtu tuvu 90 tūkstošiem latu. Pirmajā finanšu komitejas sēdē deputāti sliecās labāk par pusi summas iegādāties piecus vai sešus dzīvokļus «Robežniekos» mītošajām ģimenēm. A. Avots uzskata, ka ēka būtu jāatjauno, un pašvaldībai vajadzīgs rezerves dzīvojamais fonds, lai varētu piešķirt dienesta dzīvokli kādam jaunam speciālistam. «Pašvaldības pārdotās ēkas – agrākā slimnīca, pienotava – brūk kopā,» pamato A. Avots, «tiesa, ka vieglāk pārdot un rīkoties ar naudu, bet tas nav saimnieciski pamatots lēmums.»Pēc A. Avota iniciatīvas budžeta rezervē iezīmēti 4800 latu brīvpusdienu apmaksai 6. klašu audzēkņiem ar nākamo mācību gadu. Patlaban Iecavas novada izglītības iestādēs līdz ar valsts garantētajām brīvpusdienām pašvaldība apmaksā ikdienas ēdināšanu līdz pat 5. klasei.«Soli pa solim jāvirzās uz priekšu. Ir novadi, kur līdz 9. klasei apmaksā brīvpusdienas, lai bērniem nebūtu netaisnības sajūta, ka vienam ir, bet otram nav,» pauž deputāts.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Strauts

Jā, Iecavas sociālais dienests tāda laba "sile"- darba apstākļi labi, darba apjoms nekontrolējams, darba alga kontā nodrošinata,mūžīgie studenti pirms vecuma vēl saņem apmaksātu izglītību un visam klat vēl kafija, kafija,ar pīpi, un bez pipes un pieredzes apmaiņas braucieni.Kā nu bez piededzes?!

pirms 7 gadiem, 2013.02.05 10:23

Koļam

Nepaliec smieklīgs , bet vienkārši paskaties:
http://www.iecava.lv/upload/pasvaldiba/dokumenti/attistibas_programma/iecava_ias_3dec12.pdf

pirms 7 gadiem, 2013.02.05 09:49

koļa

Esam dadzīvojušies budžets Iecavas domei ārkārtas jautājums. Kāds vispār zin šī novada ilgtermiņa prioritātes? un kā budžets atbalsta to sasniegšanu?

pirms 7 gadiem, 2013.02.05 08:55

Veltiņa

Un vajadzētu paskaitīt, cik laika kopsummā, jeb ilgtermiņā dāmas pavada pīpējot. Kā nāku pēc pakas, tā aizgājusi pīpēt. Un tā katru reizi. Pēc pakas nāku 16 reizes dienā, jo daudz ēdu. Auzu pārslu diēta man.

pirms 7 gadiem, 2013.02.04 20:25

Kredalina

Deputātiem vajadzētu pakontrolēt sociālā dienesta darbinieces un neraudz pievērst viņas darbam-ne tikai kafijas dzeršanai un pieredzes apmaiņas braucieniem. Apmeklējot sonografijas kabinetu Iecavas poliklīnikā, kas atrodas blakus šo meiteņu "kantorim", ir sajūta, ka esi iemaldījies kafejnīcā vai draudzeņu tusiņā.

pirms 7 gadiem, 2013.02.04 14:32

Latvijā un pasaulē