Iecavas novadā talkojuši vairāk nekā 700 cilvēku 3

Sakopšanas darbi Iecavā turpināsies arī nākamnedēļ, jo dažas grupas netika pie talkošanas piektdien, 20. aprīlī, sliktā laika dēļ, «Bauskas Dzīvi» informēja talkas koordinatore Daina Rudzīte.Kopumā 20. un 21. aprīlī talkas dalībnieku skaits, ierēķinot visus mazos zaru lasītājus no bērnudārziem, pārsniedz 700 cilvēku, lēš D. Rudzīte. Savākto atkritumu maisu skaits un svars būs zināms pirmdien, kad atkritumi būs izvesti no visām pieteiktajām vietām.Talkas rīkotāja stāsta, ka tīrītas visas iepriekš plānotās vietas, un uzteic čaklos talciniekus, īpaši bērnudārzu «Cālītis» un «Dartija» audzēkņus, kas ceturtdien cītīgi lasījuši zarus parkā, un skolu audzēkņus, kas kopa Iecavas silu. Iecavas upes kreisajā krastā pie avota, kur ir Ģedules ieteka, uzliktas trepes, apkārtne nolīdzināta, un iesēta zāle. Edvarta Virzas ielas iedzīvotāju grupa Gunāra Naļivaiko vadībā sakopusi krietnu gabalu Puķu lejas gar Iecavas upes krastu, uzslavē D. Rudzīte.Otrs īpašais šīs talkas objekts – sarkano ozolu aleja Iecavas silā pretī Sila kapiem – stādīta ar jaunsargu un 26 SOS jauniešu mājas iemītnieku palīdzību. Jau vēstīts, ka aleja tapa uzņēmuma «Latvijas Valsts meži» (LVM) īstenotā akcijā «Ziemeļu sarkanie ozoli». Tā ir daļa no LVM īstenotā projekta, kura gaitā tiks sakopts un sakārtots Iecavas sils, pārveidojot to par atpūtas un pastaigu vietu. Silā jau apzināti un tiek apkopti dižkoki, iepriekš stāstīja novada dārzniece Sarmīte Avota.Talkotāji tīrīja biedrības «Arhīvs» iekārtotā Iecavas sporta un vēstures muzeja apkārtni, gatavojoties Muzeju nakts sarīkojumam 19. maijā. Sieviešu kluba «Liepas» aktīvisti un novadpētnieks Andris Kopeika ar 30 cilvēkiem līdzinājuši zemi Dievdārziņā un izcirtuši krūmus Iecavas upes krastā. Te lieli palīgi bijuši veselības un sociālās aprūpes centra «Zemgale» Iecavas filiāles iemītnieki.Zorģos, kur talka notiek katru gadu un ikdienā ciemats tiek uzturēts kārtībā, pusotrā stundā tomēr savākta vairāk nekā tonna atkritumu, «Bauskas Dzīvi» informēja talkas dalībnieks Edgars Liepiņš. Talciniekiem nācies aizvest kaudzi autoriepu, ko pirms pāris nedēļām ciemata vidū esošajā birzītē izbēruši kādi nezināmi autobraucēji. Šogad stipri piemēslots mežs, caur kuru ved ceļš no Zorģu ciemata uz mototrasi, novērojuši iedzīvotāji. Arī to nāksies tīrīt.Čakli strādājuši Dimzukalna iedzīvotāji Ziemeļu bibliotēkas apkaimē. Kāda ģimene iztīrījusi meža posmu, kura tuvumā dzīvo, uzteic D. Rudzīte. Zemessargu grupa, kopskaitā ap 20 cilvēku, ķērušies pie tā saukto Balto krustu apkopšanas Zālītes pusē. Dažās vietās ar auto nevar piekļūt, taču šis darbs ir svētīgs piemiņas vietu sakārtošanai, saka talkas rīkotāja.Dzimtmisas pamatskolas audzēkņi un pedagogi pirmdien, 23. aprīlī, sakops skolas apkārtni un stādīs mežu, informēja skolas direktore Jana Arāja. Jaunieši sakops skeitparku, kur maija sākumā paredzēta sezonas atklāšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Elina

Cienītajam "zirnim"
Varbūt "zirnis" varētu uzrādīt kaut vienā no fotogrāfijām "kungs", kuri talkoja? Ja nu vienīgi par kungiem varētu nosaukt mazos bērnudārzniekus, vidusskolniekus, SOS mājas bērnus, jaunsargus. Pāris bedrītes jau kaulus nelauzīs dažiem 100latniekiem, kuri tāpat ar uguni ir jāmeklē, lai nāktu strādāt. Varētu lūdzu lūgt "zirnim" info par vissnesakoptākajām vietām, lai nākošgad tās būtu tīras, jo nākošā talka notiks tikkai uz iedzīvotāju pašiniciatīvu. Cik vietas iedzīvotāji paši ierosinās sakopt tik arī būs.

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 14:44

Atis

Tas tāpat kā savulaik[padomjulaik].......Neredzētos tempos komjauniešu treicienbrigāde ir paveikusi to un to tik un tik[runa bija par BAMU,jeb baikāla amūras dzelzceļa maģistrāli].Protams nepieminot,ka pirms komjauniešiem vismaz30000 ieslodzīto[zeku] vaiga sviedros bija jau novergojuši,un paveikuši 99% no visa darba.Tagad zeku vietā simtlatnieki,un komjauniešu vietā kungi.

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 12:05

zirnis

zinam ka pirms talkotajiem Iecavu sakopa 100 simtlatnieki peec vinniem jau var kungi lepoties un fotograafeeties ka vinni ir talkojussi
pie Sila kapiem simtlatnieki pat bedriites ozoliem izraka lai talkotaajiem buutu vieglaak
un kapu apkaartni sakopa Pecstam jau viegli talkot

godiigi tas nav jo uz visnesakotaakajaam vietaam tika suutiiti tikai smtlatnieki un peecvinniem naaca talkot kungi

pirms 9 gadiem, 2012.04.22 16:54

Latvijā un pasaulē