Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas pašvaldība izveidojusi nomas komisiju 3

Iecavas novada dome izveidojusi pastāvīgu komisiju pašvaldības nekustamā īpašuma objektu iznomāšanai. Pirmās iecerēts nodot nomā īpašumu «Dienvidi 1» un «Uzvaras» ēkas un būves, marta sēdē nolēma deputāti.Komisijā iekļauts pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs, kurš būs arī tās vadītājs, novada zemes ierīcības dienesta vadītājs deputāts Aivars Mačeks, zemes ierīcības dienesta speciāliste Baiba Leitlante, pašvaldības juriste Gita Kravala un nodokļu inspektore Evita Heidemane.Objektus nodos nomā, pamatojoties uz fizisku personu iesniegumiem un izsludinot rakstveida izsoli. Saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem, nomā var nodot tikai ēkas un būves, nevis zemi zem šiem objektiem. Pēc domes juristes G. Kravalas skaidrotā, nomas objektus novērtēs un izsoles sākumcenu noteiks komisija, tam nav vajadzīgs sertificēts vērtētājs. Nomas līgumu slēgs pēc standarta parauga, kas pievienots MK noteikumiem.Iznomājot īpašumus, pašvaldība iegūs nomas maksu un nekustamā īpašuma nodokli, skaidroja A. Mačeks. Nomniekiem ar laiku būs tiesības ierosināt arī objektu privatizāciju. «Dienvidi 1» ir bijusī karabāzes dzīvojamā ēka, ko blakus mītošie kaimiņi vēlas pārbūvēt un izmantot. Savukārt «Uzvaras» ir ēkas, ko dzīvošanai vēlas atjaunot Iecavas Goda pilsonis Hakans Lundkvists, Zviedrijas iedzīvotājs, kas novada cilvēkiem daudz palīdzējis ar paša veidoto labdarības organizāciju. Šim objektam ir arī 2,9 hektāri zemes.Iecavas dome šo jautājumu pirmo reizi izskatīja pērn, decembrī, toreiz novērtējot kā nepietiekami sagatavotu un uzdodot G. Kravalai to precizēt. Deputāti ierosināja publiskot internetā nomai pieejamo īpašumu sarakstu, lai iespējas pieteikties pašvaldības objektiem visiem iedzīvotājiem būtu vienādas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ministru kabineta 2010.gada 8.jūnija noteikumi Nr.515 "Noteikumi par valsts un pašvaldību mantas iznomāšanas kārtību, nomas maksas noteikšanas metodiku un nomas līguma tipveida nosacījumiem", ...bet nav tur klāt nekāda klātpievienota standarta parauga..vismaz man neizdevās tādu tur atrast pievienotu . Ir MK noteikumos uzskaitīti Atsevišķi nomas līgumā ietveramie tipveida nosacījumi

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 15:03

MK?

Gribētos zināt konkrēti, kādi MK noteikumi tika minēti G. Kravalas skaidrojumos,lai varētu iepazīties ar standarta paraugiem.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 11:23

LABAIS

kur tas viss ir pieejams ,kur tā informācija SLEPENA,
kautkad redzēju ka iecavas dome uz žurnalistiem teica lai iet prom no domes ēkas, kad tik te nav tāpat, visi ārā.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 09:32

Latvijā un pasaulē