Iedzīvotāji negatīvi vērtē analogās televīzijas atslēgšanu 6

Saskaņā ar Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) veiktās aptaujas datiem 73% iedzīvotāju negatīvi vērtē analogās televīzijas atslēgšanu, informē LEKA izpilddirektore Inese Aleksandrova.Negatīvajam vērtējumam minēti vairāki iemesli: 35% respondentu uzskata, ka pāreja saistīta ar papildu finanšu izdevumiem, 20% atzīst, ka analogās televīzijas atslēgšana notiek pārāk sasteigti, savukārt 18% norāda, ka ir pārāk daudz neskaidrību.LEKA izpilddirektore Inese Aleksandrova norāda: «Pāreja uz virszemes digitālo apraidi viennozīmīgi ir nākamais solis televīzijas attīstībā, tomēr tās ieviešana nedrīkst būt sasteigta - ir nepieciešams sabiedrības atbalsts un izpratne. Lai to iegūtu, televīzijas skatītājs ir jānodrošina ar vispusīgu un pilnīgu informāciju par iespējām pēc analogās televīzijas atslēgšanas.» Asociācija pauž nožēlu, ka par spīti aicinājumiem nodrošināt objektīvu informāciju un neradīt iedzīvotājos lieku satraukumu, «Lattelecom» vēl šorīt, uzstājoties televīzijā, ļāva saprast, ka dekoderi nepieciešams iegādāties visiem, izņēmums esot tie iedzīvotāji, kuriem ir televizori ar iebūvētu dekoderi.Asociācija uzsver, ka tiem iedzīvotājiem, kas izmanto kabeļtelevīzijas pakalpojumus, nekas nemainīsies, arī pēc analogās televīzijas atslēgšanas viņi varēs skatīties visus Latvijas kanālus (LTV1, LTV7, LNT, TV3, TV5). Turklāt kabeļtelevīzijas skatītājiem nav nepieciešams iegādāties papildu iekārtas - virszemes televīzijas dekoderu, antenu vai jaunu televizoru. Tiem iedzīvotājiem, kas šobrīd televīziju skatās ar parasto antenu, pēc analogās apraides atslēgšanas ir iespēja skatīties kabeļtelevīziju, satelīttelevīziju vai virszemes digitālo televīziju, iegādājoties virszemes televīzijas dekoderu un nepieciešamības gadījumā arī antenu. Pētījums tika veikts 2010. gada janvārī ar mērķi noskaidrot sabiedrības informētību par pāreju uz virszemes digitālo televīziju, aptaujājot 1000 interneta lietotājus vecumā virs 20 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Norcha

Šobrīd valstī darbojas 4 veidu digitālās televīzijas:
DVB-T - Virszemes TV, ar DVB-T dekoderu un decimetru antenu (Lattelecom)
DVB-S - Satelīta TV, ar DVB-S dekoderu un šķīvi pret sputņiku (Viasat)
DVB-C- Kabeļu TV, ar DVB-C dekoderu un TV kabeli (Baltcom,Izzi, Livas uc)
IPTV- Interneta/Interaktīvā TV- ar speciālu dekoderi un interneta pieslēgumu (Lattelecom).

Šobrīd lielākā daļa nopērkamo TV jau ir iebūvēti nepieciešamie MPEG4 DVB-T uztverēji un lieks dekoders nav nepieciešams. Ieteicama moderna antena, kas uztveršanu padarīs stabilāku un kvalitatīvāku.Pavisam nederīgas ir metru antenas ar 2 "izelkamiem ragiem". Virszemes TV ir vienīgā, kurā pieejami 5 bezmaksas kanāli par kuriem nav nepieciešama arī līguma slēgšana.
Bauskas apkaimē teicama uztveršana ir panākta pat Ceraukstē, kur analogā TV nav sasniegusi nekad.

pirms 10 gadiem, 2010.03.25 12:06

ss

cik maksā tas dekoders?
Man vienā istabā ir lattelecom dekoderis, jau kādi divi gadi..
virtuvē skatos ar antenu, man vairāk nevajag kā tikai reāli 1-2kanālus..
un man tagad jāpērk dekoders?
aizmirstiet!!

pirms 10 gadiem, 2010.02.05 00:40

Sandra

Lai varētu sniegt precīzu un skaidrojošu atbildi, būtu jāprecizē, kas tas par dekoderu, kādas kompānijas TV pieslēgumam tas bijis domāts.

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 13:04

Neziņā

Es pirms gada iegādājos dekoderu, bet, nu jau vairākus mēnešus viņš nedarbojas... Veikala darbinieki rausta plecus... Kas man tagad atkal būs jāpērk jauns?? Un uz cik ilgu laiku darbosies jaunais???

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 12:20

Neziņā

Es pirms gada iegādājos dekoderu, bet, nu jau vairākus mēnešus viņš nedarbojas... Veikala darbinieki rasta plecus... Kas man tagad atkal būs jāpērk?? Un uz cik ilgu laiku darbosies jaunais???

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 12:20

Latvijā un pasaulē