Iedzīvotāji par godu valsts svētkiem dziedās valsts himnu un dedzinās svecītes 7

Šodien, Latvijas dibināšanas 91.gadadienā, Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti paveikt trīs labus darbus valsts labā: nododot laba vēlējumus Latvijai, dedzinot svecītes un dziedot valsts himnu.Jau ziņots, ka šo pasākumu iniciators ir domubiedru grupa "3 darbi Latvijai", kuri vēlas tādā veidā iedzīvināt Latvijas proklamēšanas dienas svinību tradīcijas, lai ļautu cilvēkiem labāk izjust svētkus, priecāties par Latviju, apzināties un pārdomāt labo sevī un valstī. Pirmo no labajiem darbiem iedzīvotāji var veikt jau no novembra sākuma, interneta vietnē "www.3darbi.lv " ierakstot trīs labus vārdus Latvijai kā dāvanu valsts svētkos. Datorprogramma ievadītos vēlējumus kopā ar to autoru vārdiem automātiski pārveidos Lielvārdes jostas zīmēs. Tās liekot kopā, šodien tiks veidota unikāla labo vārdu apkopojuma josta. Savukārt uz otro labo darbu cilvēki tiek aicināti šīs dienas novakarē, iededzot svecīti logā vai iekurot ugunskuru pagalmā. Bet trešais darbs būs vienlaicīga Latvijas himnas dziedāšana plkst.21 vakarā, kura savā izskaņā pamazām pāraugs svētku salūtā. Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, 11.novembra krastmalā plānotais svētku salūts šogad ilgs vairāk nekā desmit minūtes. Salūtu rīkos uzņēmums "Uguns dārzi", kas šogad uzvarēja uguņošanas sacensībās Rīgas svētku laikā. 18.novembra pasākumiem Rīgas pašvaldība šogad piešķīrusi 20 000 latus, kas ietver sevī gan svētku uguņošanu, gan tradicionālos pasākumus un koncertus visā Rīgā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

to 69

Vai tu zini, ka valsts ir zeme + iedzīvotāji + valsts simboli + pārvaldes sistēma? Vai tiešām tu ienīsti visus šos komponentus?

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 14:04

pastalas jau ir, tagad svecītes. Priecāsimies tukšiem vēderiem. Uzdejot arī var, kam spēks!
Dejotāju un dziedātaju STULBĀ Tauta!

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 12:04

xxx

un dziedāsim dziesmiņas ;projām jāiet;
bet viņi tik paņirdz par stulbo tautu .
lai veicas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 09:39

suns

Nav jau jaamiil politiki un miljonari!Jamil savu zemi,dzimteni,tradicijas.Nevajag likt vienadibas zimi starp valdiibu un valsti kaa naciju.Ja visi augstu stavosie kungi miiletu savu Latviju,tad mums viss butu savadak.Vairak milesim savu zemi,tautu,valodu un stradasim,tad ari varesim lepoties ar Latviju.

pirms 11 gadiem, 2009.11.18 17:02

opaps

Tādu izzagtu valsti mēs negribējām!miljonāri,korupcija,she'mas un pašlaik tukša sile ar milzīgu parādu!Ejiet taču ellē!

pirms 11 gadiem, 2009.11.18 15:52

Latvijā un pasaulē