Iedzīvotājus aicina apzināt nesakoptās teritorijas 4

No šodienas mēneša garumā norisināsies ikgadējā akcija "Tīrības dienas", kuras laikā iedzīvotāji aicināti gan sakopt, gan arī apzināt nesakoptās teritorijas, informēja akcijas rīkotāju pārstāve Linda Osīte.Akcijas "Tīrības dienas" laikā iedzīvotāji, valsts iestādes un uzņēmumi tiek aicināti sakopt un satīrīt ikvienu valsts stūrīti, sākot no savām mājām, uzņēmumiem un pagalmiem, beidzot ar parkiem, pļavām un mežiem. "Tīrības dienu" mērķis ir mudināt iedzīvotājus ar lielāku atbildību izturēties pret savu valsti, uzturēt tīru un sakoptu, kā arī ar neiecietību izturēties pret tās piemēslotājiem. Tāpat akcijā iesaistīties aicināti uzņēmumi, kopīgiem spēkiem iztīrot Latviju un parādot savu mīlestību pret to. "Šodien īpaši jūtams pirmais rudens dzestrums un tāpat ielās parādās košās rudens lapas, uz kuru fona izceļas putekļi un gruži. Uzņēmumi, pašvaldības, draugu un kaimiņu kolektīvi tiek aicinātas pieteikt savu dalību "Tīrības dienā", tādējādi ne tikai kļūstot par dabas draugiem, bet arī parādot sabiedrībai savu ieguldījumu valsts attīstībā un sakopšanā," minēja Osīte. Šomēnes "Tīrības dienu" laikā tiks apzinātas Latvijas nesakoptākās vietas, organizējot tīrības komandas uz konkrētajiem punktiem, tās savedot kārtībā. Lai rādītu piemēru, liela uzmanība šomēnes tiks veltīta sakoptāko māju, biroju un pagalmu izcelšanai. Tāpat tiks organizēti dažādi konkursi par aktīvāko tīrības inspektoru, čaklāko uzņēmumu tīrības komandu un labāko padomu, kā ieviest tīrību ikvienā Latvijas vietā. Sagaidāms, ka, tāpat kā pavasara akcijā, arī rudenī dabas sakopšanas talku organizēšanā iesaistīsies pašvaldības, ne tikai aicinot iedzīvotājus sakopt Latvijas reģionus, bet arī palīdzot ar problemātisko rajonu, nesakoptu vietu apzināšanu un darbu organizēšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

osis

tīrības dienu kampaņu vajadzētu organizēt visu gadu ne mēnesi...

pirms 8 gadiem, 2012.10.03 07:56

Pļavu ielas galā lauks nekad dzīvē nav pļauts, viena vilna tur pāri galvai aug.kādam taču tas pieder, vai pašvaldībai????Pie Dzirksteles garāžām otrā pusē, kur beidzas Pīlādžu iela katru gadu sadedzina visu , bet atkal ir un veidojas lielākā pilsētnieku izgāztuve. Dažs ir iekopis tiks jauku dārziņu, bet citi tik brauc un ber savus mēslus. Un pašvaldības kārtībnieki tur vispār nav redzēti nekad.Pilsētas viducis jau tiek kopts,bet ārpusē-fui!

pirms 8 gadiem, 2012.10.02 11:59

Biržu iela ir briesmīga, ceļš krimināls, pašvaldības teritorija pie Brāļu kapiem šogad vispār nav kopta, viss aizaudzis, kauns.

pirms 8 gadiem, 2012.10.02 09:51

Latvijā un pasaulē