Iedzīvotājus satrauc apkures rēķini 40

Ne vienu vien Bauskas iedzīvotāju pārsteidzis saņemtais rēķins par decembrī patērēto siltumu. Rēķinam pieskaitīta viena nedēļa no novembra - pēc tarifu maiņas. «Cipari ir lieli, un ir jūtams, ka gāzes cena ir cēlusies,» teic SIA «Bauskas siltums» valdes priekšsēdētājs Ilmārs Rūsis.«Novembra pirmajās trīs nedēļās siltuma patēriņš bija ievērojami mazāks. Pastāv iespēja, ka janvārī siltuma tarifs būs mazāks, jo tirgū ir mazuta kotāciju samazinājums - pat vairāk nekā par desmit procentiem. Presē šī ziņa izskanēja labi, bet reālo summu tomēr noteiks janvāra temperatūra. Maksa par siltumu pēc mainīgā tarifa būs mazāka, bet nav vēl zināms, cik liels būs patērētās gāzes daudzums,» skaidro speciālists.

Jāmin, ka Bauskā 21. janvārī atkal mainīsies apkures tarifi. SIA «Bauskas siltums» vadība pagaidām domā mehānismu, kā risināt situāciju ar atlikušajām desmit dienām, jo pieredze rāda, ka tarifu maiņa mēneša vidū rada lielas problēmas - gan ar rādījumu nolasīšanu un aprēķiniem, gan arī ar nākamā mēneša lielo rēķinu.

Pievieno komentāru

Komentāri 40

justicei

1. ja arii esat noleemushi maajas lietaa kaut ko dariit, kas to dariis?
2.kas to izveertees un noteiks, kurš ir mazturīgs?
kaut es esmu straadaajošs cilvēks pie shodienas cenām man ar savu aldzinju arii gruuti pavilkt.
Pensionāri jau sen dzīvokļus norakstiijushi saviem beerniem un mazbeerniem, lai tie arii paliidz.

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 09:46

zuze

nav man nekāds naids,es tev pilnīgi piekrītu. bet nepatīk, ka cilvēki nemaina savu domaashanu un saka, radiatori nav karsti, bet summa liela. var jau pataisiit viņus nezin cik karstus, bet summa buus veel lielaaka. Cilvēki paradushi taustiit radiatorus un, ja tie nav karsti, tad taa nav apkure. diemžēl taa tagad reguleejas tas siltums- no laika apstaakljiem.

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 09:38

Justice

Jebkādi renovācijas darbi jāveic visai mājai. Nepietiek, ja vienā dzīvoklī tiek siltinātas sienas, mainīti logi un radiatori. Tas jādara visā mājā. Tam, lūk, tagad tiek piedāvāti aizdevumi daudzdzīvokļu māju renovācijai. Tikai ir liela problēma - ne visi māju iedzīvotāji ir spējīgi samaksāt kredītu. Šajā gadījumā risinājums būtu - mazturīgajiem iedzīvotājiem un pensionāriem vismaz daļēju valsts atbalstu maksājumu veikšanā. Kaut arī jāteic, ka mājā Uzvaras ielā (lai arī cik daudz negatīvas informācijas nav dzirdēts) apkures rēķini ir mazāki, nekā citiem. Par decembri, piemēram, dzīvokļi ar aptuveni vienādu platību - man Ls 70, tajā mājā Ls 50. Tā kā tā ir viela pārdomām. Ja mans siltuma rēķins samazinās par Ls 20, tad taču es varu atļauties tos Ls 20 samaksāt par kredītu. Nu tas tā - vispārīgos skaitļos. Turklāt jāpiebilst, ka iepriekšminētajā mājā rezultāti būtu vēl labāki, ja būtu veikta ne tikai mājas siltumapgādes sistēmas renovācija, bet arī mājas ārsienu un jumta siltināšana. Bet tam, protams, būtu vajadzīgi lielāki līdzekļi.

pirms 13 gadiem, 2008.01.17 16:44

Zuzei

Kāpēc Tevī virmo naids? Kāpēc tie, kas protestē ir bļāvēji? Tas skan aizvainojoši! Bet visam tam apakšā ir tikai divas problēmas - iedzīvotāju maksātspēja un ierēdnīšu - napoleoniņu neizdarība (var saukt par neieinteresētību). Kāpēc domāt un darīt, ja ir labi tāpat - kur tad tie iedzīvotāji liksies!

pirms 13 gadiem, 2008.01.16 23:09

zuze

man ir sajēga, ka mājas renovācija prasa lielus liidzekļus, bet tie bļāvēji lai tad dara kaut ko lietas labā savos dzīvokļos un nevaimanā, ka siltums nav, bet cena liela. (starp citu man arī nav ne plastmasas logu, ne jaunu radiatoru un es zinu, ka pagriežot to siltumu lielāku, viņš man tiek izpūsts taa vai taa pa logu šķirbām un naudas summu lielum lielo no maka). Tā ka nebļauju, bet piecieshu, jo pati vainīga.....
Vai siltumtīkli veic mājas radiatoru balansa regulēšanu, ja nomaina radiatorus? aizmirstiet, viņiem svarīgi paņemt naudu par to, ka esat noleemushi mainiit radiatorus, bet regulēšana izpaliks, jo tas ir par daudz sarežģiiti.
zinu, ka Bauskā ir māja, kur iedzīvotāji ievilka savu apkuri, bet ko tas prasīja no tā cilvēka, kas to visu izkārtoja. Tas prasa laiku, nervus un arī atbilstoshu samaksu, bet to arii negrib iedziivotaaji maksaat.Tā lūk.Tā ka iesaku neapmierinaatie,njemiet to lietu savaas rokaas, un lai jums veicaas.

pirms 13 gadiem, 2008.01.16 21:08

pifam - atvaino

Labojums... ne mitra sega, bet silta sega..

pirms 13 gadiem, 2008.01.16 20:02

pifam ieteikums

Starp citu, ja tur logu vaļā visu nakti, visi mājas iedzīvotāji maksā par zudušo siltumu Jūsu dēļ un rezultātā sanāk liels rēķins un kas sit smagi pa kabatu neturīgiem šās mājas iedzīvotājiem. Sirsnīgs Padoms " tas, lai neciestu pārējie līdzcilvēki - uz radiatora jātur mitra sega, lai neatdziest tas radiators pie atvērta loga.

pirms 13 gadiem, 2008.01.16 19:53

Pifam

Tu neesi padomājis, ka Tavi jaunie, jaudīgie, divmetrīgie radiatori (arī citu tikpat turīgu ļautiņu dzīvokļos) izjauc centrālapkures sistēmas balansu? Ja māja ir projektēta ar konvektoriem un daļa ir uzstādījusi citus radiatorus, tad nebrīnies, ka Tavs kaimiņš salst. Ceru, ka Tev ir saskaņojums ar siltumtīkliem par radiatoru nomaiņu. Interesanti būtu zināt, cik šādus saskaņojumus ir saņēmuši?

pirms 13 gadiem, 2008.01.16 18:46

inta

mēs Latvijas pilsoņi esam tikai tam nolūkam, lai nodotu savas balsis pašvaldību un valdības labā, bet nevis, lai mūs pasargātu no monopolistu patvaļas atkal un atkal paceltu kārtējos tarifus pat neiedziļinoties, vai spēsim norēķināties par pakalpojumiem... Kā saka tautā : ne mana cūka, ne mana druva un nevienam nerūp tava nespēja... Paši vien vainīgi, ka iekritām uz solījumiem uz labāku dzīvi... Esmu godīga norēķinu nomaksātāja, bet kādreiz arī pienāk pirmā reize, arī apzinīgai pilsonei un, ne jau tādēļ, ka to negribu ...?

pirms 13 gadiem, 2008.01.16 14:47

pifs

Ko lai dara, ja manā dzīvoklī ir ļoti karsti, jo es parūpējos gan par ārsienu nosiltināšanu, gan par radiatoru un logu nomaiņu. Naktī jātur logs vaļā, nav iespējams gulēt karstumā. Labprāt nogrieztu mājai mazāku siltumu, bet nekā - lielākai daļa mājas iedzīvotājiem nav karsti. Varētu uzlikt savu skaitītāju, bet apkures rēķins nāk par dzīvokļa m² no kopējā mājas patēriņa. Iesakiet, ko darīt?

pirms 13 gadiem, 2008.01.16 09:43

>13ceplis13

I neceri! Gribi, izstāstīšu Tavu perspektīvu - vispirms Tavu parādu nodos parādu piedzinēju firmai, līdz ar to uz 10 gadiem būsi sabojājis savu kredītvēsturi. Tālāk sekos tiesas darbi... nenomaksāsi parādus, Tavu dzīvokli pārdos izsolē, lai segtu parāda summa. Par atlikušo summu varēsi meklēt telts vietu, lai varētu ievilkt "Godmaņa" krāsniņu un dzīvot saskaņā ar sevi un pastāvošo iekārtu!!! Neaizmirsti, ka mūsu valstī likumi tiek rakstīti ne jau priekš Cilvēka... Drūma perspektīva? Tu neesi vienīgais - lai Tevi mierina šī doma! Domāju, ka pilsētas Domei lidlauka teritoriju vajadzētu rezervēt priekš Bauskas iedzīvotāju telšu pilsētiņas...

pirms 13 gadiem, 2008.01.16 00:20

13ceplis13

bet ja es saakssu nemaksaat tad tacc man apkuri atsleeds un es vareessu ievilkt pats savu.. kaa iisti ir???

pirms 13 gadiem, 2008.01.15 21:40

Zuzei

Vai Tev ir kaut mazākā nojēga, cik šodienas apstākļos izmaksā mājas renovācija? Vismaz 100 tūkstošus latu!!! Kā Tev šķiet, vai mazturīgie un pensionāri varēs nomaksāt kredītu, kurš būs vismaz uz 15 gadiem? Atgrūda šos graustus uz iedzīvotāju pleciem - tālāk sitieties paši kā protiet. Piegādātājam ir tikai viena rūpe - kā paaugstināt cenas par nekvalitatīvu pakalpojumu...
Tiem, kuri sapņo par atteikšanos no centralizētās apkures - nesapņojiet!!! Ir izstrādāti Domes noteikumi, kuros noteikts, ka iedzīvotāji nevar un nedrīkst atteikties no centralizētās apkures!!!! Vienkārši - esam ķīlnieki...

pirms 13 gadiem, 2008.01.15 18:03

Iesaku visiem paariet uz personigajiem gaazes katliem tad katrs pats sev pec vajadziibas varees sildiities un neviens tad ar mums nevarees manipuleet. Gaazes katlu cenas nav nemaz tik lielas!

pirms 13 gadiem, 2008.01.14 23:00

ja masveidā atteiktos no apkures varbūt tad sāktu aizdomāties par cenām un kvalitāti...

pirms 13 gadiem, 2008.01.14 22:32

koks

es arī gribu savu apkuri!!!!!!!!!!
varbūt vajag visiem iesūtīt ierakstītas pretenzijas vēstules(ar ateikšanos no pakalpojuma, par apkuri)

pirms 13 gadiem, 2008.01.14 22:30

zuze

piekrītu, ka maksas ir lielas, bet vai iedziivotaaji pashi kaut ko dara lietas labaa. maajas ir vecas, siltuma graadus var uzgriezt pat 25,bet ja vējš pūš logos, dziivoklis buus tik un taa auksts. nav redzeeta pashlaik neviena iedziivotaaju nosiltinaata maaja. apsveicami, kur cilvēki kaut ko dara, lai tiktu saglabāts siltums - maina logus, liek jaunus radiatorus, bet svarīgs faktors ir maajas siltinaashana no aarpuses.

pirms 13 gadiem, 2008.01.14 20:31

elita

Jādomā kā var uzstādīt siltumskaitītājus katrā dzīvoklī

pirms 13 gadiem, 2008.01.14 19:23

z

Es domāju, ka vajag visiem kopīgi -vienkārši nemaksāt!( Visiem Latvijas iedzīvotājiem). Tad varbūt aizdomāsies, ka cilvēkiem nav tik daudz naudas, lai šos rēķinus nomaksātu un tad valdība varbūt sāks šīs problēmas risināt. Tad lai visai Latvijai atslēdz siltumu!!!

pirms 13 gadiem, 2008.01.14 10:54

arprac

Man ir 2ist.dzīvoklis 47kvm. Pilskalna ielā 51 un rēķins par apkuri (bez siltā ūdens) ir 60 Ls.

pirms 13 gadiem, 2008.01.14 10:50

Latvijā un pasaulē