Iekļūst starp labākajiem

Rīgā, Kleistu sporta bāzē, 22. septembrī norisinājās pēdējais, ceturtais sacensību posms poniju jāšanā. Elizabete Griķe ar poniju Jotu ierindojās augstajā ceturtajā vietā.

«Mēmeles jāšanas sporta klubu» pārstāvēja Loreta Marinska, kas ar poniju Jota startēja vadības maršrutā, Nikola Marčenkova, kura ar poniju Kursa arī cīnījās vadības maršrutā, un Elizabete Griķe, kas ar ponijiem Kursa un Jota piedalījās maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 60 cm.

Šajā sacensību posmā vadības maršrutā bija jāpārvar arī trīs šķēršļi, kas mazajiem jātniekiem bija jauns izaicinājums. L. Marinskai un N. Marčenkovai šīs bija vienas no pirmajām sacensībām, tāpēc prieks, ka ar lekšanas daļu abas tika galā veiksmīgi. Dalība šajās sacīkstēs bija ļoti svarīga, lai apzinātos, pie kā jāstrādā vairāk, lai nākamajā gadā jau ar pirmo posmu spētu pilnvērtīgi konkurēt ar pārējiem sportistiem.

Īpaši veiksmīgas šīs sacensības bija Elizabetei Griķei. Viņai abiem ponijiem izdevās veikt pamata maršrutu bez soda punktiem, tādējādi kvalificējoties pārlēkšanai. Pārlēkšanas maršrutu katrs duets centās veikt pēc iespējas ātrāk, kā arī nedrīkstēja nogāzt nevienu šķērsli. Ar abiem ponijiem arī pārlēkšanas maršruts tika pievārēts bez soda punktiem. Rezultātā ar Jotu uzdevās ierindoties augstajā ceturtajā vietā, bet Kursai tikai dažas sekundes simtdaļas pietrūka, lai nokļūtu labāko vidū.

Tas ir ļoti liels sasniegums, ka esam iekļuvuši apbalvoto dalībnieku vidū, jo ponijiem un jātniekiem šī ir pirmā nopietnā sacensību sezona. Konkurence ir ļoti spēcīga. Sezonas sākumā vairāk piedomājām pie pieredzes krāšanas, jājām daudz lēnāk, kā arī apzināti izvēlējāmies pēc iespējas drošākas distances, lai izvairītos no rupjām kļūdām maršrutā, piemēram, ponija atteikšanās lēkt. Sezonai tuvojoties nobeigumam, jau spējam jāt daudz drošāk un pārliecinošāk.

Jāšanas sacensību sezona lēnām tuvojas noslēgumam. Tomēr priekšā ir vismaz četras sacensības, kurās bērni varēs nostiprināt iegūtās zināšanas.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti