Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ievērojami pārtērē naudu ceļu uzturēšanai 1

Bauskas novada vairākos pagastos ceļu tīrīšanai no sniega paredzēto līdzekļu apjoms pārsniegts pat trīs reizes. Tā vēstī novada domes lietvedības un sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko. «Vairākās pārvaldēs ceļu uzturēšanai ziemā plānoto līdzekļu nepietiks. Piemēram, Brunavas pagasta pārvaldē decembrī sniega tīrīšanai iztērēti 6000 latu, kas 3,5 reizes pārsniedz plānotos līdzekļus,» skaidro A. Matuļenko.Pagastu pārvalžu vadītāji vakar, 4. janvārī, tikās ar novada domes vadību, lai spriestu par tālāko rīcību. Novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka uzklausīti visu pārvalžu vadītāji. Kopumā situācija ir normāla, rīt, 6. janvārī, skolēnu nokļūšana uz mācību iestādēm tiks nodrošināta. «Diemžēl līdzekļi ir pārtērēti, bet mēs skatīsim, kā novadā rast naudu, lai ceļi būtu iztīrīti un tiktu samaksāts par darbu,» tā V. Veips. Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Bičkovs ziņoja, ka galvenie ceļi pagasta teritorijā ir apmierinoši. Taču vairākas brauktuves, tostarp Pāce–Raumaņi–Brunavišķi, Birzgaļi–Mazbirzgaļi, Krievgaļi–Upītes, Šmuļi–Raumaņi un vēl daži posmi, palikuši neiztīrīti. Darbu apgrūtina nolietojusies pārvaldes pārziņā esošā tehnika. Tādēļ kritiskos brīžos ar tehniku palīdz SIA «Agro Kamarde» un «Uzvara-lauks». Vecsaules pagastā ziemā strādā greiders un divi traktori. Autogreiders nav piemērots dziļa sniega šķūrēšanai, ceļa malā veidojas valnis, kas neļauj nostumt sniegu no brauktuves. Pēc katras šķūrēšanas brauktuve kļūst šaurāka. Savukārt traktoru darbināšanai tērē ļoti daudz degvielas. Likvertenos problēmas rada sniega uzkrāšanās. Tur ielas ir šauras, gar malām stādījumi, dzīvžogi. No pagasta pārziņā esošiem vairāk nekā 100 kilometriem regulāri tiek tīrīts aptuveni 50 kilometru. Codes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa brauktuvju stāvokli vērtē kā apmierinošu. Ceļu tīrīšanai līdztekus pagasta transportam tiek izmantota arī SIA «Mālnieki» tehnika. Tomēr atsevišķus pagasta ceļu posmus grūti uzturēt kārtībā, jo to malās ir plaši lauki, vējš no tiem sniegu sadzen uz brauktuves. Tā ir posmos Līči– Galenieki, A-7–Viduči un A-7–Rotkalni. Papildu izdevumi varētu rasties, ja no ciemiem vajadzēs sniegu izvest.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Janka

Īslīces vidusskolā varēja pagarināt brīvdienas,jo šorīt bērni Pastališķos tā arī autobusu nesagaidīja,laikam pie pagastmājas ir svarīgāk sniegu notīrīt:(

pirms 9 gadiem, 2011.01.06 07:13

Latvijā un pasaulē