Informācija seminārā: māju siltināšanai pieejami 16 miljoni latu 14

Apmēram 20 interesentu otrdien, 6. novembrī, pulcējās uz Bauskā notikušo semināru par atbalstu daudzdzīvokļu māju siltināšanai. Bauskā jau ir siltināta māja Kareivju ielā 3 un ir apstiprināti vēl vairāki projekti par Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma iegūšanu ēku energoefektivitātes pasākumiem. Tomēr iedzīvotāju vēlme uzzināt vairāk par šīm tēmām bija ļoti neliela. Pārsvarā semināru apmeklēja pašvaldības amatpersonas un uzņēmumu pārstāvji no SIA «Vides serviss», «Bauskas namsaimnieks», Misas «Kūdrinieks» un citi. Bija ieradušies arī to māju pārstāvji, kuri nodarbojas ar apsaimniekošanu.Savu pieredzi jau pirms semināra pauda dzīvojamo māju īpašnieku kooperatīva «K3» valdes loceklis Jānis Mičulis. Viņš atzina, ka savā dzīvoklī siltinātajā mājā Kareivju ielā 3 apkuri vēl nav ieslēdzis. To pašu teica SIA «Jelgavas nekustamā īpašumā pārvalde» tehniskais direktors Oļegs Kukuts, kurš apliecināja, ka nerenovētajās mājās apkures sezona var ilgt pat septiņus mēnešus, bet renovētajās – tikai piecus.Ar nosacījumiem un atbalstu programmā «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» dalībniekus iepazīstināja Ekonomikas ministrijas pārstāve Inese Bērziņa un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras darbinieces Linda Grīnfelde un Olga Pižikova. Viņas pastāstīja, ka 2013. gadā šajā aktivitātē, kurā pieteikšanās sākusies jau oktobrī, kopā būs iespēja izmantot 16 miljonu latu finansējumu. L. Grīnfelde gan uzsvēra, ka iesniegto projektu skaits pēdējā gada laikā pieaudzis trīs reizes.Semināru klausījās arī Agita Eglinska no Īslīces pagasta un Gunita Vīgupa no Ceraukstes pagasta. Abas atzina, ka lielākā problēma, lai veiktu mājas renovāciju, ir iedzīvotāju finansiālās iespējas un attieksme. Piedāvājot veikt mājās remontu, parasti pretim tiek saņemta atbilde: «Manam mūžam pietiks.» Arī citi namu pārvaldnieki apliecināja, ka cerības uz iedzīvotāju atsaucību ēku siltināšanā nav lielas.Vairāk par seminārā pausto informāciju lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā pirmdien, 12. novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

gatoIntadia

click to visit site Their best attempt at an anti aging skin care review will be blown up 3D Once a day is usually sufficient and the use of ordinary soap is not them. But the same cannot be said for inorganic products because the soon as 2 days. For unrivaled results, CLENZIderm Daily Cream Facial cosmetic improvement; it is applicable to many parts of the body and

pirms 8 gadiem, 2013.01.05 18:13

qwerks

to assa un nasa

Gribējās paspīdēt ar savu informētību? Cik zinu, varēja pieteikties uz videi draudzīgajiem saules kolektoriem, siltumsūkņiem u.c., bet tas jau ir pilnīgi kas cits. Kādēļ gan man būtu jāpārtaisa apkures sistēma uz kaut kādiem nežēlīgi dārgajiem saules kolektoriem, ja problēma ir mājas siltumnoturībā?

pirms 8 gadiem, 2012.11.13 16:54

nasa

pilnīgi piekrītu assa11.11.2012. 08:49:54, Vides investīciju fonds bija izsludinājis konkursu kurā varēj apieteikties jebkura mājsaimniecība uz apkures katla nomaiņu, bet sēdēt neko nedarīt, ne par ko nemaksāt, dzīvot citiem uz kakla, un tik riet, riet un riet ir visvieglāk , jo tas neprasa nekādas zināšanas, gudrības ne arī lielas prasmes...

pirms 8 gadiem, 2012.11.12 12:01

assa

to qwerks..., to vai...
Bija iespēja arī Jums pieteikties uz Eiropas atbalstu nomainot savus apkures katlus uz modernākiem. Daudzi šo iespēju izmantoja. Jums bija par grūtu? Laikam traucēja tas, ka līgums bija jāslēdz un būvnieku uzmest nevarētu, nodokļi bija jāmaksā! Raudāt te forumā protams ir vieglāk! Ka tik kaimiņam netiek vairāk!

pirms 8 gadiem, 2012.11.11 08:49

qwerks

to vai...

Pilnīgi manas domas. Es jau sen par šo lietu lauzu galvu un netieku gudrs. Visi dzīvokļi daudzdzīvokļu mājās ir privatizēti un pieder privātīpašniekiem. Kādēļ gan viņiem ir tādas priekšrocības saņemt daļu naudas no ES, bet tiem privātīpašniekiem, kas dzīvo viendzīvokļa mājā, šādu tiesību nav?

pirms 8 gadiem, 2012.11.07 13:49

vai...

vai šajā gadījumā visi Latvijas iedzīvotāji ir ar vienādām tiesībām uz ES naudu, kādēļ tā tiek piešķirta vienīgi daudzdzīvokļu namu siltināšanai, nostādot nevienlīdzīgās pozīcijās individuālo māju īpašniekus? Vai tad viņi ar savu akmeņogļu vai malkas katlu arī nerada tagad poulāros draudus ekoloģijai, vai arī viņu maciņš ir no cita materiāla, kur nav vietas Eiropas programmu naudai, vai tā nav lielas ļaužu grupas diskriminācija tepat ES valstī?

pirms 8 gadiem, 2012.11.07 11:50

mīts

to archa 06.11.2012. 20:24:48, es dzīvoju renovētā mājā un neredzu pilnīgi nekādu problēmu šajā sakarā, līdz šim gadiem maksāju to pašu cenu namsaimniekam par apsaimniekošanu, bet jumts brīžiem tecēja, pagrabā ūdens, kāpņu telpā durvis vienā eņģē karājās, tagad cena būtiski nav mainījusies, bet MANS īpašums ir sakārtots. Protams tiem kuri negrib maksāt neko, tiem ir stipri jāpiepūlās lai savu nabadzību (vai bezkaunību) ietērptu skaistos vārdos, bez pamatojuma.

pirms 8 gadiem, 2012.11.07 09:44

apdomīgajam

,,baltās ķieģeļnieces, kam siena 51 cm, tātad necaursalst" Dzīvoju šādā mājā, tici man, ja āra temperatūra vairākas dienas ir -25 un zemāka, tad sienām salst cauri un dzīvoklī no sienām jūtams aukstums.

pirms 8 gadiem, 2012.11.07 08:22

patiesībā jau

Semināru klausījās arī Agita Eglinska no Īslīces pagasta un Gunita Vīgupa no Ceraukstes pagasta.

Tās jau novada pašvaldības darbinieces, nevis pagastu pārstāves.

pirms 8 gadiem, 2012.11.06 22:00

jautājums zinātājiem

"Savu pieredzi jau pirms semināra pauda dzīvojamo māju īpašnieku kooperatīva «K3» valdes loceklis Jānis Mičulis. Viņš atzina, ka savā dzīvoklī siltinātajā mājā Kareivju ielā 3 apkuri vēl nav ieslēdzis." KĀ TAS IESPĒJAMS? VAI TAD BAUSKĀ DZĪVOKĻOS KATRS DRĪKST IERĪKOT SAVU APKURI UN SLĒGT TO, KAD GRIB? VAI TAD VISA MĀJA VIENOTI NAV PIESLĒGTA "Bauskas Siltumam"

pirms 8 gadiem, 2012.11.06 21:07

to archa

Mājas siltināšana gan nekādīgi neietekmē karstā ūdens patēriņu un karstā ūdens temperatūru. Un tā atmaksāšanās : izmainoties gāzes cenai uz augšu gadu gaitā, tagadējie aprēķini nedos patieso ainu. Un ja tas atmaksāsies pēc gadiem 20, tad daudzi jau to efektu nesagaidīs vienkārši fiziski , un jārēķinās, ka daudzas paneļu mājas pa šie 20 gadiem fiziski novecos un nonāksim atkal izejas pumktā.

pirms 8 gadiem, 2012.11.06 20:24

es Latvija ieteiktu siltinat ikvienu maju, jautājums tikai, cik biezu likt siltumizolacijas slani.
par to 51 cm - Riga 318.a. serija sienas sastavs: silikat ķieģeļi 125mm, efektīvais ķ. - 380 mm apmetums 15mm, kopa 520 mm - mini 3 reizes, vai ši māja ir jāsiltina!?

pirms 8 gadiem, 2012.11.06 19:47

archa to apdomigajam

Tapec vajag sarunat, lai energoaudits to visu aprekina. kads ir kopejais energijas paterinsh pirms renovacijas, kads bus pec renovacijas, kada starpiba, cik ietaupitu uz apkuri, ventilaciju (ja ir mehaniska), karsto ūdeni. to visu var aprekinat, un tad redzesi, cik gados tev atmaksasies,
Piekritu, ka nav jega to darit, ja maja ir avarijas stavokli, es isteniba nesaprotu ka var rasties doma šadu maju siltinat??

pirms 8 gadiem, 2012.11.06 19:39

apdomīgais

Atsaucība nav liela, jo, kā saka: cik garš , tik plats- mazāk maksāsi par apkuri, bet gadus 30 maksāsi par paņemto kredītu siltināšanai, tātad- nekas jau nemainīsies, mazāks tas maksājums jau nepaliks, tikai to tagad sauks par kredīta dzēšanu. Un katru māju jau nav jāsiltina- kam siltināt baltās ķieģeļnieces, kam siena 51 cm, tātad necaursalst, jānopako logi, jāsaved kārtībā vēdināšana, durvis, kāpņu telpas u.t.t. un pietiek. Bet-104. sērijas paneļniece jau ir pagaidu variants, kam drīz beigsies realizācijas termiņš,tās turas tikai uz metinājumu šuvēm , un pielīmēt vēl papildus slodzei siltumizolāciju , bet ja karkass jau ir noguris un savu mūžu nodzīvojis, ..... sanāks vēl tā, ka māja būs avārijas stāvoklī, bet kredīts par siltināšanu nekur tad nepazudīs , būs vien cītīgi jāmaksā.

pirms 8 gadiem, 2012.11.06 18:48

Latvijā un pasaulē