Īslīcieši apspriedē atklāj centralizācijas negatīvās iezīmes 8

Bauskas novada attīstības programmas turpmākiem sešiem gadiem sabiedriskajā apspriedē 27. janvārī Īslīces pagasta ļaudis izteica bažas par pašvaldības funkciju centralizāciju pilsētā, vietējās varas neatsaucību uz iedzīvotāju ierosinājumiem un situāciju pagasta nomalēs.Uz sanāksmi bija atnākuši astoņi iedzīvotāji, ieskaitot vietējās pašvaldības darbiniekus. Ar dokumenta saturu viņus iepazīstināja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Feldmanis, attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone un SIA «Konsults» valdes locekle Ināra Stalidzāne. Vietējais iedzīvotājs Juris Ūdrēns uzsvēra: «Ja nebūs darba vietu, te drīz suņi kauks apkārt.» Lielie lauksaimniecības uzņēmumi paņemot visu zemi, daļai ļaužu neesot iespējas izveidot mazdārziņu. Tas daudziem liedzot izaudzēt nepieciešamo iztikšanai.Atbraucot «Vides serviss» no Bauskas un visu paveicot. Kāpēc vietējie nevarētu pļaut, tā vietā viss tiek centralizēts, jautāja J. Ūdrēns. I. Tijone atbildēja, ka tādējādi ietaupās pašvaldības budžets.Aleksandrs Rimševics atgādināja, ka agrāk daļu tagadējā Bauskas novada apkalpoja vides kopšanas uzņēmums «Hoetika», kas patlaban pazīstams kā «L&T». Tā atkritumu izvešanas tarifs, salīdzinot ar SIA «Vides serviss» piedāvāto, atšķiroties par trīsarpus latiem. «Parasti visi stāsta, ka rīko konkursu un izvēlas lētāko, bet mūs nostāda fakta priekšā – apkalpos tikai «Vides serviss»,» sacīja iedzīvotājs. J. Feldmanis skaidroja, ka pašvaldības uzņēmums dodas ne tikai uz pagastu centriem, bet arī uz viensētām un nodrošina atkritumu šķirošanu. «Hoetika» atļāvusies šeit dempingot uz Rīgas iedzīvotāju rēķina. Ja firma būtu ieskaitījusi visus izdevumus, rēķins būtu lielāks. Vietās, kur nebija konkurences, tā arī noticis. Lai samazinātu izdevumus par atkritumu izvešanu, tie jāšķiro, ieteica J. Feldmanis.Pērn A. Rimševics novada domei nodevis iesniegumu par nepieciešamību apdzīvotās vietas zīmi «Bauska» mainīt pret «Bērzkalni». Daudz tūristu un viesu maldoties, meklējot Bērzkalnus. Tā taču ir Īslīces pagasta teritorija, uzvēra iedzīvotājs. Pēc mēneša viņš saņēmis vietējās varas atbildi, ka tādā gadījumā jāizstrādā projekts. J. Feldmanis apstiprināja, ka pašreizējā ekonomiskajā situācijā zīmi nav iespējams mainīt. I. Tijone piebilda, ka virziena rādītājs varētu būt izvietots aplī. Tas maksājot 1000 latu. Jautājuma uzdevējs secināja – ja dome to nevar atļauties, nepieciešamā summa jāsavāc iedzīvotājiem.Bauskas novada attīstības programmas nākamā apspriede notiks 30. janvārī Gailīšu pagastā.Vairāk par sanāksmes norisi Īslīces pagastā lasiet trešdienas, 1. februāra, «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

potenciālais vēlētājs

Ar savu dižo komentāru lūdzu griezies Mēmeles ielā 2 pie Latvijas Valsts ceļiem, un nosaki ko, kā un kur sakārtot lai tev veicās!
=======================
tipiska ierēdņa atbilde zinot,ka par ceļa zīmju izvietošanu pašvaldības teritorijā, ir atbildīga pati pašvaldība. Ko te vairs komentēt?

pirms 9 gadiem, 2012.01.30 14:37

par to apgaismojumu jāsmejas. Runā naudas nav , naudas nav, bet braucot no darba Īslīces pagasta nostūri kā Rīgas pilsēta apgaismota. No rīta jau 6 deg gaisma, vakarā ja nemaldos jau 17os atkal uzdegas. Kas var atļauties bez vajadzības tā dedzināt elektrību, kura maksā milzu naudu? Kas piemēram Īslīces ,Ādžūnu Vārpas abas ielas apgaismotas vai pie katras mājas elektrības stabs.Labāķ domājuši kā ūdens kvalitāti uzlabot.

pirms 9 gadiem, 2012.01.30 10:48

Arī Bērzkalnu iedzīvotāja

Par" Bērzkalniem "pilnīgi piekrītu!No Mūsas tilta līdz Bērzkalniem brienam pa tumsu,pa dubļiem ,riskājam ar dzīvībām, ejam pa braucamo ceļu jo gājēju celiņa(trotuāra) nav.Mātes stumj bērnus ar ratiņiem,automašīnas traucas garām milzu ātrumā.Mājas nokļūstam notašķīti ar dubļiem.Ne jau tā zīme ar norādi šeit tā noteicošā.Gājēju celiņš un pāris laternas šajā posmā būtu neatsverams ieguvums .

pirms 9 gadiem, 2012.01.30 10:14

giguli

Ar savu dižo komentāru lūdzu griezies Mēmeles ielā 2 pie Latvijas Valsts ceļiem, un nosaki ko, kā un kur sakārtot lai tev veicās!

pirms 9 gadiem, 2012.01.30 09:45

Rītausmu iedzīvotāja

nez ko ilggadīgās Īslīces pagastmeitenes māra bite un Vera Purmala par to visu saka? kas iko"nevarēja gadu desmitos tur sakārtot? neizdarība neizdarība neizdarība
vismaz man tagad liekas muļķīgi no novada sagaidīt, ka tas uzreiz un visu sakārtos -tās nejēdzības, ko kolchoznieki un kolchoznieces savos valdīšanas nekā nedarīšanas gados sakrājušās ir bezgalības

pirms 9 gadiem, 2012.01.29 20:47

bb

Esmu" Bērzkalnu" iedzīvotāja, mans viedoklis ir: ka ne novadam , ne pagastam " Bēzkalni nav vajadzīgi. Praktiski no Bēzkalniem līdz Mūsas tiltam dzīvam aiziet ir tikpat kā neiespējami,abos virzienos nepārtraukti brauc automašīnas, trotuāra, vai gājēju celina nav, apgaismojuma nav un ja vēl līst lietus vai ir atkusnis, cilvēks tiek nošķaidīts no galvas līdz kājām. Arī paši Bērzkalni, kur daudzdzīvokļu mājas praktiski grimst tumsā. Tajā pašā laikā Stacijas iela un uz Lepšu pusi ceļa malas ir apgaismotas. Bērzkalnos ir aptuveni ap 700 iedzīvotājiem, domāju, ka sen jau laiks paplašināt pilsētas robežas un iekļaut šo apdzīvoto vietu Bauskas pilsētas teritorijā un uzlabot iedzīvotāju nokļūšanu mājās uzbūvējot trotuārus vai gājēju celiņus un ierīkojot apgaismojumu no Mūsas tilta līdz " Bērzkalniem", kā arī sakārtot apgaismojumu nākot no Mūsas tiltiņa uz daudzdzīvokļu mājām, kur vienīgā laterna reizēm deg pie indiividuālajām garāžām.

pirms 9 gadiem, 2012.01.29 19:33

iedzīvotājs

Ha - ietaupa pašvaldības budžetu, bet uz kā rēķina - uz kvalitātes rēķina. Tagad pagasta iedzīvotājiem jādzīvo kā sūnu ciemā, Ne viss kas der pilsētā der arī laukos. Zāle lauku teritorijā aug griezdamās, bet atbrauc un nopļauj vienu reizi mēnesī. Būtībā novada dome ar savu rīcību ir pasliktinājusi pagastu iedzīvotāju dzīves kvalitāti, jo jāskatās uz pāraugušu zāli, jo to pļauj nevis tad kad vajag, bet pēc grafika reizi mēnesī, tad jāsūta simtlatnieki to sagrābt. Kas notiks, kad simtlatnieku vairs nebūs? Paši tak labi zinam cik bieži vasarā jāpļauj zālīte pie privātmājām, ne jau reizi mēnesī.

pirms 9 gadiem, 2012.01.29 19:17

gigs

par zīmēm -- nevajag LIET!!! Jāņem un jāsakārto, -- pie tam visos ciemos, ne tikai bērzkalnos!!
1000 latu par vizrienrādītājzīmi??!!!!!!!!!!!!!!! Ilze tijōne -- nu gan Tu dod!!!!!

pirms 9 gadiem, 2012.01.29 18:06

Latvijā un pasaulē