Iztikas minimums decembrī - Ls 162,72 5

Iztikas minimums pagājušā gada decembrī samazinājies līdz 162,72 latiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija. Novembrī šis rādītājs bija 163,49 lati, kamēr oktobrī tas bija 165,16 lati.2008.gada decembrī iztikas minimums bija 168 lati, bet 2007.gada decembrī - 143,01 lats. Pēc CSP aprēķiniem, iztikas minimums savu augstāko punktu sasniedzis 2009.gada janvārī - 174,41 latu, kas naudas izteiksmē bija par 17,84% vairāk nekā gadu iepriekš. Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu groza saturs apstiprināts ar Ministru padomes 1991.gada 8.aprīļa lēmumu. Iztikas minimuma patēriņa grozā nav iekļauti alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un luksusa preces. Groza vērtību atbilstoši iekļauto preču un pakalpojumu cenu pārmaiņām ik mēnesi aprēķina CSP. Iztikas minimumu aprēķina vidēji vienam Latvijas iedzīvotājam, nedalot iedzīvotājus pēc dzimuma, vecuma vai teritorijas. Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā no pārtikas precēm ietilpst maize, graudaugu un konditorejas izstrādājumi, gaļa un tās produkti, zivis un to produkti, piens un tā produkti, olas, eļļa, tauki, augļi, ogas, dārzeņi, cukurs, medus un citi saldumi, kā arī bezalkoholiskie dzērieni. No nepārtikas precēm grozā ietilpst vīriešu, sieviešu un bērnu apģērbs, apavi, mājokļa uzturēšanas un remonta materiāli, sadzīves tehnika, pārējās elektropreces, personīgās lietas, mēbeles, tekstilmateriāli dzīvoklim, trauki un virtuves piederumi, dārza inventārs, mazgāšanās līdzekļi, transportlīdzekļu iegāde, kosmētikas un higiēnas preces, individuālie aksesuāri, medikamenti, rakstāmlietas, avīzes, žurnāli, grāmatas, atpūtas un sporta inventārs, kā arī rotaļlietas. Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā iekļauta arī apģērbu šūšana, apavu remonts, īres, elektrības un apkures maksājumi, mājsaimniecības pakalpojumi, komunālie pakalpojumi, pasta un sakaru pakalpojumi, sabiedriskā transporta izmaksas, sadzīves, kultūras un pārējie pakalpojumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

He-he

Varētu kāds šovu meistars veidot realitātes šovu,kā valdības barokļi iztiek ar162,72 iztikas minimumu.Varbūt šovam būtu pamācoša nozīme,kā mums vēl savilkt jostas...

pirms 10 gadiem, 2010.01.15 15:38

He-he

Varētu kāds šovu meistars veidot realitātes šovu,kā valdības barokļi iztiek ar162,72 iztikas minimumu.Varbūt šovam būtu pamācoša nozīme,kā mums vēl savilkt jostas...

pirms 10 gadiem, 2010.01.15 15:38

realiste

To CSP vajadzetu reali nosedinat uz tiem 162,72 Ls un ,lai pamegina piepildit savu grozu ar sadu naudas summu, gribetu redzet to varianti, man 213 Ls uz tris cilvekiem, palasiju un smiekli sanaca,jo diemzel nu nekadi nevaru nomaksat kom.pak.+ partika ,hig.preces un par apgerba iegadi un parejo pilnigi jaaizmirst!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.01.15 07:22

suns

kad es lasu to visu kas tikai nav ieklauts ta sauktaja iztikas minimuma uz vienu cilveku,tad saku domat,ja manai gimenei iuz katru cilveku reali butu sads iztikas minimums,mes dzivotu zali,bet ja sada summa menesi ir uz visu piecu cilveku gimeni,tad katram sanak loti maz.Gribetos zinat,cik daudz gimenu Latvija var nodrosinat sev tadu iztikas minimumu un vai tas mulkjibas ko te raksta vispar vajadzetu publicet,lai tautu tracinatu.

pirms 10 gadiem, 2010.01.14 14:57

Latvijā un pasaulē