Ja nebūs steidzamas valsts rīcības, traktori būs Rīgā 4

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) ir saņēmusi biedru aicinājumu atbalstīt, vakar Kocēnos notikušās lauksaimnieku sapulces izvirzītās prasības, lai mazinātu piena nozares kritisko situāciju valstī.Situācija lielā daļā saimniecību ir traģiska, jo vairs neiet runa par iepirkuma cenas kritisku samazināšanu, bet par uzpircēju paziņošanu par saražotā produkta nepieņemšanu. Saimniecības spiestā kārtā tiek likvidētas un ne tikai piena nozare, bet arī pakārtoti visas pārējās tiek vestas tajā pašā virzienā.  Šodien LOSP pārstāvju sapulcē pēc Zemkopības ministra Mārtiņa Rozes atbildēm uz lauksaimnieku jautājumiem tiks lemts par termiņa noteikšanu valdībai lauksaimnieku prasību izpildīšanai un kad sākt rīkot lauksaimnieku protesta akcijas Rīgā.  Armands Krauze, LOSP valdes priekšsēdētājs: "Valdībai vajag dot ne vairāk kā divas nedēļas laika, lai zemnieki varētu sākt izmantot piena atbalsta pasākumus, kas būtu jāsāk ar valsts garantijām kredītu pamatsummas atmaksas atlikšanai, lai novērstu saimniecību bankrotus un zemnieku izlikšanu no mājām."  Ārija Jerumane, LOSP valdes priekšsēdētāja vietniece: "Piena nozares situācija ir katastrofāla un pašreiz ļoti daudz saimniecību bankrotēs. Nozare ir pakļauta nevis bankrotam, bet lielai iznīcībai."  LOSP ir sagatavojis un iesniedzis Zemkopības ministram Mārtiņam Rozem konkrētus priekšlikumus un ierosinājumus piena nozares attīstības uzlabošanai valstī, kas jārealizē tuvāko nedēļu laikā. Ja netiks veiktas nekādas darbības, tad nozare ir pakļauta iznīcībai un tās atjaunošana pēc krīzes gadiem prasīs daudz lielākus ieguldījumus nekā šī brīža rīcība nozares stabilizēšanai.  Biedrība - Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) ir Latvijas nacionālā līmeņa lielākā un nozīmīgākā 37 lauksaimniecības daudznozaru un specifisko visu lauksaimniecības nozaru valsts līmeņa nevalstisko organizāciju apvienojoša institūcija un tā iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku politikas attīstības veidošanā un īstenošanā kopīgi ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

456

ko vīņi sūdzas pašiem vajadzēja agrāk domāt nevis dzīvot pāri saviem līdzekļiem un ticet valdībai.Viņiem vismaz ir zeme tehnika ēkas

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 09:16

456

neko viņi nepanāks policija vēl uzliks sodu par iebraukšanu Rīgā ar traktoriem

pirms 11 gadiem, 2009.01.22 15:51

uldis

Lauksaimnieki malači! Viņus var saprast, jo arī viņus vēlas iznīdēt kā sugu! Jāvēl jaunu valdību, bez visiem šā brīža ministriem. laiks likt amatos profesionāļus! Rozi vispār vajadzētu tiesāt par to, kas nodarīts lauksaimniecībai!

pirms 11 gadiem, 2009.01.21 21:40

Saba

Urā ! Ledus ir sakustējies. Ar saeimā sēdošajiem cilvēciski sarunāties nevar - nekad netiksi sadzirdēts, jo viņu prioritāte ir viņi paši,- protestēt var tikai un vienīgi šādā veidā.

pirms 11 gadiem, 2009.01.21 12:18

Lietotāju raksti