Jāapsver – strādāt vai pensionēties 5

Pensijas vecuma pedagogi un mediķi apsver iespēju atstāt darbu, lai izvairītos no vecuma pensijas samazinājuma par 70 procentiem, kā tas paredzēts strādājošiem pensionāriem.Arī Bauskas novada Uzvaras vidusskolas direktorei Ērikai Jansonei šī vasara ir pārdomu laiks. «Jāsagaida rudens, vai tiešām nekas valstī nemainīsies, jo situācija nav normāla. Vēl pagaidām nesaku striktu «nē» darbam. Uzvaras vidusskolā pensijas vecumā ir arī skolotāja Johanna Adakovska, bet pirmspensijas – vairāki pedagogi. Pašlaik skolotājiem sākušies atvaļinājumi. Kā sāksim jauno mācību gadu, grūti spriest. Ja no darba aizies pensionētie skolotāji, kas nāks viņu vietā? Vai jauni skolotāji strādās skolā, ja samaksa par vienu darba likmi sasniegs minimālo algu valstī vai pat būs zemāka par to?» prāto Ērika Jansone. Aktuāla šī izvēle starp darbu vai pensionēšanos ir vairākiem Bauskas slimnīcā strādājošajiem ārstiem. Dzemdību un ginekoloģijas dienesta vadītāja Alla Hačikjana atzīst, ka jāparēķina, varbūt strādājot viņa saņems mazāk nekā nestrādājot. Tad izvēle skaidra – pensionēties. «Turklāt – vai tad ir skaidrība par Bauskas slimnīcas pastāvēšanu? Vienā dienā Veselības ministrija var paziņot, ka ārstniecības iestādi slēdz un paliek tikai poliklīnika. Tādas runas jau klīst. Ko tad? Kur darbu atradīs mūsu vecmātes, medicīnas māsas? Šī ieilgusī neskaidrība ļoti nogurdina un traucē strādāt,» atzīst Alla Hačikjana.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Degole

Nu, protams! Lai tik strādā veči, kaut ar trīcošām rokām un vājo redzi. Jaunie lai atpūšās un priecājās, ka nav jāstrādā, bet bezdarbnieku pabalstu viņiem veči nopelnīs.

pirms 11 gadiem, 2009.06.30 14:25

Papa

Ko ņerkst... Cilvēks var izvēlēties: vai nu strādāt + saņemt 30% pensijas vai arī saņemt 100% pensiju.
Par ārstiem: neviens darbu nepamet: ārstiem pietiekoši ienākumi aploksnēs.

Un vispār: neviens normāls darba džeks līdz pensijas vecumam neizvelk, vidējais dzīves ilgums ir ZEM pensijas vecuma.

pirms 11 gadiem, 2009.06.30 10:15

skumji...

mūsu valsts politika - visus pensionārus ar ragaviņām uz mežu, un tad cik mēs ietaupīsim!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 15:59

Valda

Mūsu valstī vispār cilvēki ir tikai traucēkļi un kaitēkļi. Kad lielākā daļa darbaspējīgo būs aizbraukuši, tad valdītāji varēs plēst matus, ka nav kas nodokļus maksā.
Par Bauskas slimnīcu vispār runāt lieki - ir noziegums to slēgt. Tik daudz līdzekļu ieguldīts remontos, iestāde labi uzturēta. Iedomājieties, Bauskā nebūs pat dzemdību nodaļas. Vadās uz Jelgavu, Dobeli, Rīgu. Dzemdēs ceļā, noasiņos, bail pat domāt...

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 14:24

aina

Cik saprotu, tad mūsu valstī nav vajadzīgi aktieri, zinātnieki, ārsti, profesori pensijas vecumā!

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 12:23

Latvijā un pasaulē