Jālemj par labu Bauskas slimnīcai 12

Bauskas slimnīca būt vai nebūt risinājums panākumus nav devis. Iespējams, veiktie pasākumi nav bijuši pietiekami efektīvi neatbilstīgas metodikas vai uzņēmības trūkuma dēļ.Runas ar politiķiem nebūs rezultatīvas, ja prasības un to pamatojumu izteiksim nedroši, pārlieku pazemīgi un lūdzoši. Jārunā konkrēti un prasīgi, liekot augstajiem priekšniekiem saprast, ka, prasības ignorējot, tās tiks izvirzītas citās instancēs, pat ārpus valsts robežām. Manuprāt, pārāk humāni delikāts bijis Bauskas pārstāvju iesniegums. Bauskas novada Domes sociālo un veselības lietu komitejas sēdē 22. jūlijā slimnīcas pārstāvis un deputāts Uģis Zeltiņš iepazīstinājis deputātus ar slimnīcas pašreizējo finanšu situāciju un aicinājis novada budžeta rast 165 tūkstošus latu slimnīcas vajadzībām gadā. Pēc publicētā nevarēja secināt, ka deputāti enerģiski meklētu papildu līdzekļus, vien izteikuši kritiskas piezīmes U. Zeltiņam par nepietiekamu kontaktēšanos ar veselības ministri, neuzaicinot viņu ierasties Bauskā. Bijis rosinājums, ka vietējai varai jārīkojas aktīvāk, jo citādi protestus sākšot izteikt sabiedrība, bloķējot satiksmes kustību pār Mēmeles tiltu. Deputāte Ārija Gaile ieteikusi atkārtoti rakstīt vēstuli uz Rīgu. Varētu piekrist, tikai prasībām vēstulē, manuprāt, jābūt kategoriskām ar brīdinājumu par iespējamiem papildu pasākumiem prasību nepildīšanas gadījumā. Tas ir - palīdzības lūgšana ārpus valsts robežām, jo jautājumi saistīti ar cilvēku veselību un dzīvību. Nevajadzētu atturīgi izturēties pret iespējamo Mēmeles tilta blokādi, jo tās būtu cēloņu izraisītas sekas par zaudētām iespējām veselības aprūpei un dzīvošanai. Tā būtu vardarbības izraisīta pretdarbība. Diemžēl konkrētu lēmumu Bauskas novada Dome nepieņēma. Ceru, ka tā nav apzināta novilcināšana un jautājums tiks izlemts par labu Bauskas slimnīcai.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Peka

Kaut kāds ārprāts ! Naudu , lai nodrošinātu vismaz neatliekamās palīdzības pastāvēšanai cauru diennakti nevar atrast ,bet pirmsskolas bērnu apmācībai pirmo pusgadu atrada.Labāk būtu novirzījuši to naudu medicīnai.Gan pedagogiem,gan bērniem un bērnu vecākiem var ievajadzēties dzīvību apdraudošos gadījumos mediķu palīdzība.Skumji ,ka Domes darbinieki arī ir aizmirsuši,ka mācīties,strādāt un dzīvot var tikai -dzīvs cilvēks ! Bauskas slimnīca ir vajadzīga no maza mazulīša līdz pat sirmam sirmgalvim.

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 20:08

Peka

Kaut kāds ārprāts ! Naudu , lai nodrošinātu vismaz neatliekamās palīdzības pastāvēšanai cauru diennakti nevar atrast ,bet pirmsskolas bērnu apmācībai pirmo pusgadu atrada.Labāk būtu novirzījuši to naudu medicīnai.Gan pedagogiem,gan bērniem un bērnu vecākiem var ievajadzēties dzīvību apdraudošos gadījumos mediķu palīdzība.Skumji ,ka Domes darbinieki arī ir aizmirsuši,ka mācīties,strādāt un dzīvot var tikai -dzīvs cilvēks ! Bauskas slimnīca ir vajadzīga no maza mazulīša līdz pat sirmam sirmgalvim.

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 20:08

roobis

labāk slimnīcu pārbūvēsim par bēru kantori ar krematoriju

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 10:18

vajag

Vajag bloķēt tiltu.Jūs tak redzat ,ka novada galvām viss pie kājas. Mūsu slimnīcai ir jāārstē četru novadu iedzīvotāji un plus vēl A7 maģistrāle. Rīgas 1.SLIMNĪCA ir ciet, Jelgava pēc 1. septembra arī sāks šķirot,jo nepietiek finansējums,atliek vēl Jēkabpils-PADOMĀJIET...
Velns parāvis pietiek tēlot kūtros latviešus,šogad Baltijas ceļa-20.Atcerieties kādi bijām drosmīgi,no kā mums baidīties? JĀIET BLOĶĒT!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 00:07

slimnieks

Atvainojiet, ja man Bauskas slimnīcā jāveic maksas pakalpojumi, tad paldies par pīrāgiem. Es kaut kā dotu priekšroku speciālistiem. Bet valsts noteikto minimumu to jau nu vajadzētu šeit atstāt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 14:11

Petja

Lai Bauskas novads pārņem slimnīcu pilnīgi savā pārvaldījumā. Lai nosaka algas personālam un izdevumus uzturēšanai. Lai nosaka bezmaksas pakalpojumus un to apjomu, lai nosaka maksas pakalpojumus un noteiktu samaksu par zināmu pakalpojuma apjomu. Kā kādreiz jau ir teikts - VISU VARU PADOMĒM, fui, sajuka NOVADAM.

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 10:26

Ai

Atkal lošaras ievēlējām,un tā jau 20 gadus pēc tam nožēlojam!Letiņam pirmā vietā ir sava ķeša,pēc tam jau redzēs,varbūt kas arī paliek pāri!

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 14:52

bauškīenieks

Tiešām Bauskas novada vadītājs un vietnieki un ptrējie vadošie darbinieki domē varētu atmest pa 500Ls no savām algām, lai tiek slimnīcai, protams arī stingri jāseko līdz kur nauda paliek, slimnīcas administratīvajam aparātam arī jāsamazina, jāierobežo transporta izdevumi, in tad šā summa varētu sanākt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 14:22

husis

kas tas ir trīs novadi nevar atrast katrs pa 50 taukšķiem pārdodied lepnās mašīnas un būs

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 13:21

janis

vai tik nebij tā, ka šie 165 tk gadā bija nepieciešami tikai neatliekamās med palīdzības nodrošināšanai vien, bet nevis slimnīcas kā tādas pastāvēšanas nodrošināšanai.
šie 165 tk gadā būtu --- pāris ārstiem, pāris māsiņām un citiem izdevumiem (transports, dažas telpas, medikamenti ..) - tātad tikai un vienīgi neatliek. med.pal. sniegšanai

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 13:04

Pipec

Domniecini aizmirst vienu lietu-ari viniem ir berni un ari vini pasi nav no visa pasargati. Ari pasi brauc piemeram pa A7 un ari ar viniem var notikt CSN..... Un ari vinus var nepaspet aizvest lidz Rigai vai Jelgavai. Nenovelu-bet liktenim ,,patik,, izspelet sitadus jokus, bet tad jau bus pa velu.
Kur atrast naudu-elementari-nonemiet 100Ls nost no savam algam un finansejums bus roka.
Ieteiktu lepnajiem kungiem padomat kartigi, lai pecak nav jakoz pirkstos un smagi janozelo...

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 12:35

Lietotāju raksti