Jātapina jauno novadu budžeti 9

Tiem novadiem, kuros pēc teritoriālās reformas pabeigšanas apvienojušies vairāki pagasti, līdz 1. oktobrim jāapstiprina apvienotie budžeti, saskaņojot tos ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju (RAPLM).Tas raiti jāpaveic arī Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadam, kuru budžeta projekti RAPLM vēl nav iesniegti, «Bauskas Dzīvei» apstiprināja ministra preses sekretāre Dace Kārkliņa. Šis process var būt sarežģīts, jo valsts mērķdotāciju samazinājums «apcirpis» pašvaldību ieņēmumus pat par trešdaļu, arī iedzīvotāju ienākuma un nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi šogad saruks.Ministrijas speciālistu uzdevums būs pārbaudīt budžeta atbilstību noteiktiem kritērijiem, kā arī tam pakārtoto saistošo noteikumu saskaņojumu starp pagastiem.Svarīgi, lai jauno novadu budžetā izdevumi administrācijas vajadzībām nepārsniegtu 8% no kopējiem izdevumiem. Šādu īpatsvaru par optimālo maksimumu atzinuši RAPLM un Eiropas eksperti. Administratīvajos izdevumos ietilpst pašvaldības amatpersonu atalgojums, funkciju vadības izmaksas, telpu uzturēšana u. tml. Iepriekš pagastos ar mazu iedzīvotāju skaitu un ieņēmumiem šī daļa budžetā vietumis apēda pat vairāk nekā trešdaļu, jo nereti pašvaldības darbiniekiem bija dāsni noteiktas algas.Otrs svarīgs aspekts ir agrāko pagastu atšķirīgo saistošo noteikumu saskaņošana. Piemēram, sociālo pabalstu apmērs dažādos pagastos iepriekš noteikts atšķirīgs, taču ieteicams tos vienādot, lai viena novada iedzīvotājiem būtu līdzīgas atbalsta iespējas.Kā informē RAPLM, dažu pašvaldību finanšu situācija budžeta vētīšanas gaitā izrādījusies sliktāka, jo pagastu vadītāji iepriekš nav atklājuši visas parādsaistības un nenokārtotos maksājumus. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns ieteicis jaunajos novados šādiem gadījumiem izveidot rezerves fondu, kur katra pārvalde ieskaitītu noteiktu summu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

to grieznim

Nāc piesakies un pildi grāmatvežu darbu??????

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 16:53

algai

Nekreņķējaties, pagastos tika algas samazinātas pilnīgi visiem darbiniekiem par 20 - 30%, bet darba pienākumi dubultojās!
Ir tikai viena atšķirība - algu samazinājums par 20% no 800 latiem, jeb no 300 latiem!

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 12:45

jusis pekonens

gailīšos par 20 procentiem algu nošķieba un 8 darbiniekus ar 1.10 atlaiž. bet pats galvgalis bauskā sēž uz labām algām ,un izskatās ka tur nevienu nemazina.vēl izsludina konkursu uz sociālā darba organizatora amatu .nupat ielika sociālās nodaļas vadītāju ar900 ls algu.tā baltā māja dzi`vo joprojām treknajos gados. laikam nākamreiz būs jātaisa barikādes pie veipa kantora.

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 12:09

grieznis

Gribētu redzēt pārvaldnieku un grāmatvežu actiņas, ja viņiem paziņotu par minimālo aldziņu.....no viņu puses vajadzētu atskanēt atbildei - nu tad strādājiet paši! Bet pat pie tik ''netaisnīgas'' rīcības, viņus pat ar ceļamkrānu nevarētu izcelt no siltajām vietiņām.....

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 11:53

He-he

Vecumnieku novada budžets tika apstiprināts 26. augustā 2009.g. un atbilstoši likumam izsūtīts RAPLM. Kas sniedz Bauskas Dzīvei tik neprecīzu informāciju ?

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 11:15

gans

Pagastos algas vēl arvien ir lielas. Kad mazinās?

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 10:59

alga

Atvainojos par neuzmanības kļūdām tekstā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 09:53

alga

Nekas jau arī tagad novada pagastos nav mainījies. Pēc avīzē publicētajām pārval;dnieku un grāmatvežu algām, šermuļi iet pār kauliem Krīzes apstākļi, visu mazina, bet šamejiem algas oioioi.Ieteikums- pāervaldniekiem - minimālās, grāmatvedei- 2 minimālās.

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 09:46

Latvijā un pasaulē