Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunās tehnoloģijas rādīs 3D formātā 2

Izskatās, ka pašlaik pasaulē vispelnošākās filmas «Avatar» rādīšana kinoteātros 3D formātā ir ne tikai režisora vēlme, bet arī jauno tehnoloģiju mārketinga sastāvdaļa. Atšķirībā no DVD formāta, kurš savulaik ātri lielos apjomos ienāca filmu nozarē un vēl aizvien ir populārākais, «Blu-ray» formātam vēl aizvien iet grūti. Iemesls ir disku ievērojamās izmaksas - ne visi vēlas iegūt labāko kvalitāti par augstu cenu. Turklāt - šie diski nav nopērkami jebkurā veikalā. Kompānija «Sony» ir radījusi jaunas sistēmas, lai lielākos videofanus tomēr pārvilinātu uz jauno «Blu-ray» disku formātu. Pēdējā no tām - disku atskaņotāji, kas piedāvās filmas 3D formātā. Jaunie «Full HD» videoformāta atskaņotāji «BDP-S470» un «BDP-S570» uz to ir spējīgi. Jādomā, ka viņiem drīz sekos arī citas firmas. Lai skatītos 3D filmas, «BDP-S470» būs nepieciešama programmatūras atjaunināšana. Bet «BDP-S570» uzreiz ir gatavs atskaņot 3D formāta filmas. «Sony 3D» piedāvā izmantot profesionālās brilles «Active Shutter», lai efekts būtu labāks. «Sony Baltic Marcom» menedžere Silvija Zeibote uzskata, ka atskaņotāju cenas būs apmēram 160 un 180 latu. 3D atbalsts būs arī jaunajām «Sony» mājas kinozālēm - «BDV-E370», «BDV-E870», «BDV-E970W», «BDV-F500» un «BDV-F700». Atskaņotājos tiek piedāvātas dažādas interneta pieslēguma iespējas, kā arī virkne citu formātu. Turklāt kompānija ir gatava sadarboties arī ar citām firmām. Interesants piedāvājums ir savā ziņā unikāla iespēja tālruņu «iPhone» vai atskaņotāju «iPod touch» lietotājiem vadīt mājas izklaidi, izmantojot no tīmekļveikala «App Store» lejupielādējamu lietotni. Šī lietotne ļauj pārvērst jūsu ierīci par «Blu-ray» tālvadības pulti.Filmas «Avatar» panākumi ir palielinājuši 3D formātā filmēto kinolenšu un koncertu ierakstu skaitu, kas varētu pārliecināt videofilmu fanus iegādāties attiecīgās tehnoloģijas. Tomēr, pirms nopirkt vienu no minētajām iekārtām, vajadzētu painteresēties pie pārdevējiem, kāda ir saderība ar jau esošo tehniku, vai ir nepieciešamas kādas papildierīces. Lai arī jaunie 3D piedāvājumi ir vilinoši, tomēr jāapzinās, ka vēl ilgi lēti tie nebūs. Tomēr izskatās, ka moderno tehnoloģiju veidotāji ir nolēmuši veidot mūsu nākotnes televīzijas uztveri 3D formātā. «Fakts, ka mēs jau esam spējīgi paplašināt savu 3D saderīgo «Blu-ray» disku atskaņotāju klāstu, parāda mūsu apņemšanos, lai 3D būtu pieejams visiem» - tā teicis «Sony» Eiropas Audio un video tirgvedības uzņēmējdarbības vadītājs Stjuarts Kemps. Atliek tikai gaidīt, kad 3D formāta tehnoloģijas tiks ne tikai piedāvātas visiem, bet arī cenas būs tādas, lai lielākā daļa to varētu arī atļauties.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

uldics

3D dod ilūziju par telpas dziļumu. Zini tādu joku, kā nofotografēts viens cilvēks tuvāk un otrs tālāk un izskatās, ka stāv tam pirmajam uz plaukstas. Tāds joks iekš 3D nav iespējams, jo tavas smadzenes uztver viņus noteiktā attālumā un lielumā. Katrā ziņā, skatoties to ir krietni lielāka klātesamības sajūta. Līdzīgi kā kovboji pirmajās filmās sāka šaut uz lokomotīvi ekrānā, tā mūsdienās 3D varētu izsaukt līdzīgas reakcijas, ja cilvēki būtu tikpat nezinoši kā toreiz. Ir vairākas metodes, kā to panākt, visas balstrās uz principu, ka katrai acij ir atšķirīgs attēls. Lētākais variants ir krāsainās brilles. Katrai acij stikliņš (plēve) laiž cauri noteiktas krāsas, ko otrai nelaiž. Rezultātā katra acs saņem citu bildi. Bez brillēm izskatās gandrīz kā hromatiskā aberācija. Slikti, tas, ka zūd daļa krāsu gammas, bet nu smadzenes to kompensē automātiski.
Vidēji dārgs variants ir saucamās galvassāpju brilles, kas ar LCD pārmijus mirkšķināšanu daļēji aizsedz te vienu te otru aci, sinhroni ar attēlā katru otro bildi katrai acij. Bez brillēm izskatās kā attēls dubultojas. Ir vajadzīgas pāris dienas, kamēr acis pierod. Sākumā var sāpēt galva, jo smadzenes nespēj saprast, ka acis melo. Bet spēles spēlēt ir tiešām kaifs. Tikai vajag speciālu 3D grafiskās kartes palīgdraiveri. ATI un Nvidia ir tādi.
Ļoti dārgs variants ir speciālie monitori. Princips ir līdzīgs kā tie grozāmie rievotie lineāli, kur bildīte mainās. Tikai tur rievas ir vertikālas un noteiktā attālumā esot katra acs saņem savu bildi. Protams, tur nav plastmasas rievas, daudz augstākas tehnoloģijas darbojas.
Pavisam dārgs variants ir ar lāzeriem, kas speciālā materiālā lauž gaismu hologrāfiski un caur speciālu logu skatoties arī rada 3D bildi.
Jā, ja cilvēkam funkcionē tikai viena acs, tad nu sorry šīs tehnoloģijas jums neko nedos.

pirms 10 gadiem, 2010.02.13 20:24

Latvijā un pasaulē