Jelgavas dome taupības dēļ pāriet uz četru dienu darba nedēļu 5

Lai samazinātu pašvaldības izdevumus, Jelgavas pilsētas Dome turpmāk strādās tikai četras dienas nedēļā un nepilns darba laiks no februāra tiks noteikts arī pašvaldības padotības iestādēs, «Ziņām» apstiprināja Domē. Darbinieku algas līdz ar to samazināsies vidēji par 15 procentiem, bet paredzamais ietaupījums budžetā esot nepilns miljons latu, šodien ziņo portāls zz.lv .Šogad nav paredzēts darbiniekus sūtīt bezalgas atvaļinājumos, kas kā taupības līdzeklis Jelgavas pašvaldībā tika ieviests pagājušā gada otrajā pusē. Jau ziņots, ka sešu mēnešu laikā visiem Domes un tās padotībā esošo iestāžu un aģentūru darbiniekiem bija jāizņem četru nedēļu ilgs bezalgas atvaļinājums. Saskaņā ar pašvaldības izpilddirektores Irēnas Škutānes rīkojumu Jelgavas Dome no februāra strādās no pirmdienas līdz ceturtdienai, bet piektdienas, sestdienas un svētdienas būs brīvdienas, skaidroja pašvaldības preses sekretāre Egita Veinberga. Padotības iestādēm savs nepilnais darbalaiks jānosaka pašām. Nepilna darba laika noteikšana administrācijā un iestādēs ļaušot pilsētas budžetā kopumā ietaupīt nepilnu miljonu latu, tādējādi darbinieku atlīdzība samazināsies vidēji par 15 procentiem. Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne skaidro, ka šāds lēmums saistīts ar Finanšu ministrijas ieteikumu pašvaldībām plānot 2010. gada budžeta izdevumus, ņemot vērā 2009. gada ienākumu daļas neizpildi. «Tas nozīmē, ka pašvaldības budžeta ieņēmumi 2010. gadā jāplāno mazāki nekā 2009. gadā. Lai nesamazinātu pakalpojumu apjomu iedzīvotājiem, pārvaldes aparātā strādājošajiem administrācijas darbiniekiem tiek noteikta nepilna darba nedēļa,» skaidro I.Škutāne. Pagājušā gada otrajā pusē ieviešot bezalgas atvaļinājumus, Domei esot izdevies ietaupīt ap 600 000 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ramona

Darba likums neparedz, ka darbiniekam ir pienākums izņemt bezalgas atvaļinājumu. Atkal darbinieku diskriminēšana un darba devēju patvaļa! Kur skatās Valsts darba inspekcija?

pirms 10 gadiem, 2010.01.20 15:10

jega

Vai vispār viņa ir vajadzīga? Varbūt vispār var iztikt?

pirms 10 gadiem, 2010.01.20 14:48

Hmm

Jelgavas dome atkal izceļas .. un ne tai pozitīvajā nozīmē.. Redz - viņi ar lepnību stāsta, ka pagājušajā gadā darbiniekiem BIJIS PIENĀKUMS IZŅEMT ČETRU NEDĒĻU ILGU BEZALGAS ATVAĻINĀJUMU .. Nonsenss kaut kāds!!! Ārprāts..! ar kuru galu jelgavnieki domā?!! Ak jā, viņi taču ir jelgavnieki ...

pirms 10 gadiem, 2010.01.20 11:15

...

jā, ja jau visu var četrās nedēļas dienās padarīt, tad kāda velna pēc vajag tik daudz darbinieku?

pirms 10 gadiem, 2010.01.20 10:42

IvarsJakovels

Vai pārejot uz 4 dienu darba nedēļu Jelgavas domes darba kapacitāte pieaugs? Vai arī šajā gadījumā mēs varam arī turpmāk runāt par neefektīvu valsts un pašvaldības institūciju darba organizāciju - daudz darbinieku ar zemu darba intensitāti, kā rezultātā iegūstam dārgu valsts pārvaldi un zemu atalgotu sabiedriskā sektora darbu. Quo vadis, Jelgava?

pirms 10 gadiem, 2010.01.20 10:32

Latvijā un pasaulē