Kam kalpo Latvijas Republikas valdība? 3

Atklāta vēstule* Ministru kabinetam, politiskajām partijām, sabiedrībai


Virsrakstā formulētais jautājums radās pēc Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas («Vienotība») televīzijā sacītā, skaidrojot valdības lēmumu par bankas a/s «Citadele» pārdošanu. Viņa stāstīja, ka ir atrasts vislabākais pircējs, kurš sola vislabāko cenu un citus iegādes nosacījumus, bet visas konkrētības šajā sakarā ir slepenas. Vienīgais, ko viņa ar lepnumu var atklāt, ir tas, ka banka netiks pārdota latviešiem, jeb, kā viņa izteicās – «latvju bāleliņiem». Lepnums par faktu, ka Latvijas valstij piederoša banka netiks vietējiem cilvēkiem, mūsos izraisa pilnīgu sašutumu. Atmiņā ataust citas lietas – televīziju drīkst digitalizēt tikai nelatvieši, atkritumu saimniecība Rīgā jāapsaimnieko noteikti ārzemniekiem, Latvijas Hipotēku un zemes banka jādāvina konkurējošajām zviedru bankām, «Liepājas Metalurga» iegādei vietējos nedrīkst laist pat tuvumā, tagad banka «Citadele». Visos šajos īpašumos bija un ir ieguldīta Latvijas nodokļu maksātāju, lasi – visu Latvijas iedzīvotāju nauda. Ir skaidrs, ka privātīpašnieks savu īpašumu var pārdot jebkuram, kam viņš grib, bet, ja valdības vadītāja lielās ar to, ka valsts īpašuma iegādei vietējie netiks pielaisti, tad, mūsuprāt, kaut kas ar valstisko domāšanu nav kārtībā. Pēc mūsu izpratnes, cilvēkus ar šādu domāšanu valsts darbā, sākot ar skolas apkopēju līdz pat valsts prezidentam, nedrīkst nodarbināt. Tomēr iespējams, ka mums nav taisnība un Latvijas sabiedrībai ir citi uzskati.
Tāpēc vēlamies saņemt atbildi no Latvijas Republikas Ministru kabineta uz jautājumiem:
1) Vai tā ir principiāla valdības nostāja – Latvijas valsts īpašums ir jāiztirgo tikai ārzemniekiem?
2) Kāds ir Lavijas Ministru kabineta virsuzdevums?
Pirms Saeimas vēlēšanām vēlamies saņemt atbildes no politiskajām partijām uz šādiem jautājumiem:
1) Vai atbalstāt pašreizējās Latvijas valdības rīcību valsts īpašumu iztirgošanā?
2) Kāds, jūsuprāt, ir Latvijas valdības virsuzdevums?
3) Vai ievēlēšanas gadījumā turpināsiet pašreizējās «godīguma un atklātuma» koalīcijas praksi slepenības uzturēšanā par visai sabiedrībai svarīgu lēmumu pieņemšanu?
4) Ko praktiski darīsiet Latvijas valsts, tautas un katra iedzīvotāja bagātības vairošanā – pie tam neatkarīgi no tā, tiksiet vai netiksiet ievēlēti Saeimā?
Atbildes no partijām gaidām masu informācijas līdzekļos un priekšvēlēšanu diskusijās.
Aicinām sabiedrību izteikties par uzdotajem jautājumiem. Iespējams, ka mēs, kas dzīvojam un cenšamies attīstīt uzņēmējdarbību, pelnīt, kļūt turīgākiem Latvijā, nemaz neesam te vajadzīgi, un, ja gribam šeit strādāt un pelnīt, tad mums vispirms jāmaina pilsonība. Varbūt jāseko tiem simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju, kas pēdējā desmitgadē ir uzsākuši dzīvi un darbu ārzemēs?
Gaidām atbildes uz visiem uzdotajiem jautājumiem!

* Vēstules teksts apspriests un apstiprināts kluba biedru sapulcē Bauskā 2014.gada 18.septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

politika

Globālā un ekonomiskā politika - noteikumus diktē tie, kam esi parādā. Nu, kaut vai SVF.

pirms 6 gadiem, 2014.09.26 20:09

Pārdomas

Vispār jau pareizi izklāstīta problēma,var piekrist!Bet,tikai tie 3 "aktīvisti",it sevišķi vidējais krīt uz nervu..Bet tādi jau bija arī "Mērnieku laikos"...

pirms 6 gadiem, 2014.09.26 20:30

Laimnesis Straujums

Paklau, veči uzņēmēji! A, varbūt labāk šo dikti jau nu gudro jautājumu vietā
padomājiet, ko paši varētu darīt, lai celtu, piemēram, savu darbinieku labklājību.
Vot, tā būtu štelle. A tā kaut kā nāvīgi atgādina komjauniešu sapulci...

pirms 6 gadiem, 2014.09.30 17:28

Lietotāju raksti