Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc tev dziedāt svešu dziesmu? 18

Acīmredzot tāpēc, ka labi maksā un ir, kas maksā tieši politisku apsvērumu dēļ no pašlaik mums nedraudzīgās kaimiņvalsts.Es to secināju, izlasot afišu, kas vēsta, ka 3. oktobrī atklāj, liekas, Bauskā, kādu naktsklubu. Afišā publicēts repertuārs visam oktobrim, kur teikts, ka trīs dienas izpildīs 100% krievu mūziku, vienu dienu, ja nemaldos, 11. oktobrī – latviešu mūziku. Latviešu mūzikai procenti nebija minēti. Gan jau zem simta, jo latviešu mūzika, tāpat kā valoda, modīgi izsakoties, nav «topā». Nu tās citas dienas arī kāda mūzika, gan jau angļu mēlē, kā parasts. Smukāk izklausās un arī eiropeiskāk.Vienu vakaru dažādības pēc būs striptīzs. Cik saprotu, tā ir izģērbšanās. Uz apmeklētājiem tas neattieksies, jo afišā teikts, ka to striptīza padarīšanu taisīs divas dāmas un džeks. Kas tas par džeku un kādas dzīvnieku sugas, nav ne jausmas. Man bērnībā laukos suni sauca Džeks. Gan jau ne vienam vien sunim tas tajos laikos bija populārs suņa vārds. Ja minētais džeks ir tiešām suns, tad tam nu izģērbšanās būtu problemātiska. Vienīgi uzpurni varētu nomest un tās plikās vai pusplikās jaunuves, pa skatuvi dzenājot, apriet.Prātoju, kādam nolūkam tas naktsklubs. Varbūt tiem, kurus moka bezmiegs? Noderētu arī vēl tiem baušķeniekiem un iecavniekiem, kas pa naktīm, kā rakstīts presē, apzog pulkākas mašīnas un vēl šo to. Tad tie zagšanas apsēstie naktsputni varētu pārorientēties uz citām, garīgām mantībām.Iztirzājot šo naktskluba stāstu, iedomājos neseno Baltu vienotības dienas pasākumu Mežotnes pilskalnā. Ja jau tiek popularizēta tāda baltu vienotība, tad kāpēc kaut vienu vakaru klubā nevarētu skanēt lietuviešu melodijas un deju mūzika? Droši vien nav, kas maksā. Jāsamierinās baltiem vien ar to rokās sadošanos, pasēdot pie ugunskura reizi gadā Mežotnes pilskalnā. Labi arī tā, vismaz sveša dziesma nav jādzied. Ko lai saka, šo stāstu beidzot? Skumji, neko vairāk.Varbūt taisnība ir kādas Zviedrijas latviešu luterāņu draudzes garīdzniekam, kas kādā intervijā izteicās: latviešiem trūkst pašapziņas kā tādas, nemaz nerunājot par nacionālo pašlepnumu. Bēdīgi, ka tas jādzird mūsu valsts 90. gadskārtas priekšvakarā.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

mamma

Vai Jūs neesat pamanījuši, ka dzīvojam 21. gadsimtā un multinacionālā sabiedrībā. Jā, arī krievi ir cilvēki, un starp citu, mūzika viņiem labāka kā vietējiem bāleliņiem. Nevajag jau pārspīlēt. Šitādu patriotismu mēdz dēvēt par urrāpatriotismu!

pirms 11 gadiem, 2008.10.17 12:39

orions

Pamēģiniet,lielie rakstītāji paši kaut ko uzdziedāt!!!

pirms 11 gadiem, 2008.10.16 21:15

Vecais Krauklis

Jau tas, ka raksta autoram izdevies radīt "prāta vētru" Bauskas dzīves virtuālajā telpā, ir apsveicami. Tas liecina, ka ir "varžacis" uz kurām uzkāpjot, sāp. Teksti afišās un atpūtas iespējas Bauskā ir nosacīti nodalāmas viena no otras. Afišas lai paliek valodnieku kompetencē. Es pieskaršos izpildījumam. Ticiet man, nu, ir krievu valodā tā sāls un pipariņš, un ir arī dziļa dvēseles sāpe mūzikā, kuru izpilda krievu valodā. Aicinu nebraukt grāvī, noliedzot visu krievisko tikai tāpēc, ka 50 gadus dzīvojām okupācijā. Ja tā padomā, vai vēl lielāku nacionālās pašapziņas kāpumu neizdzīvojām tieši tā saucamajos "padomju stagnācijas" gados? Mūsu Dziesmu svētki un Dzejas dienas, un nacionālais kino u.t.t. Šodien it kā dzīvojam brīvā un neatkarīgā valstī. Valodai, nacionālajai kultūrai un mākslai it kā nebūtu nekādu šķēršļu, bet ielās sastopu daudz vairāk cilvēku ar tukšu acu skatienu, bez sapņiem, bez prieka un radošas dzirkstelītes. Stelpes pagastvecis Elmārs pasākumā pie Ķuņķu svētozola skumji noteica: Nav vairs Dzejas dienu gara. Kādreiz mūsu ievērojamākie dzejnieki pulcējās Stelpē Pliekšānu dzimtas mājās un skandēja dzeju. Tagad tas viss nodots aizmirstībai. Labi, ja simboliski kas notiek pie Raiņa pieminekļa Rīgā." Skumji? Jā, tas ir skumji. Es dziļā cieņā noliecu galvu to latviešu (un nelatviešu) priekšā, kas 22. septembrī Baltu vienības dienā pulcējās Mežotnes pilskalnā un godināja senajos varoņus. Tātad, vēl viss nav zaudēts. Ir cerība, ka tautas dzīvais un radošais gars nav pilnīgi izdzisis. Zem pelniem vēl kvēlo degošas ogles. Nevainosim jauniešus, kas klausās to vai citu mūziku. Atceros, ka puika būdams, nevarēju saprast, ko tā mūsu "krutie džeki un dāmas" tā fano par vācu estrādī. Katram laikam ir sava mūzika un savi klausītāji.

pirms 11 gadiem, 2008.10.16 10:14

MTV

Jā, var piekrist texta autoram .. tas vietējais didžejs ... nu tas kas tur Randevu ņēmās reanimēt, tas , kas uz autobusa brauc.. ai .. aizmirsās, kāviņsauc.. Nu tas vietējais - tas jau arī tikai krievu mmūziku liek .. Bauskas sīkie tā "autobusa" spēlēto ķer kārām mutēm .. echhh

pirms 11 gadiem, 2008.10.15 13:00

Vadims Baļčūns

Varu derēt ja krievu mūzikas vietā uz plakāta būtu rakstīts vācu 'dziesmas, šis raksts nebūtu tapis! Un galvenais jau uzrakstīt pēc tam sēž ap..rsies, iesaisties diskusijā!!!

pirms 11 gadiem, 2008.10.15 07:38

Čau!

Man patīk uzrakstītais, jo teksti, kas parādās afišās, ir tiešām atbaidoši. Paldies Zemtautim, kas pievēršas arī šai tēmai!

pirms 11 gadiem, 2008.10.14 11:42

Džeks-suns

To Papa: Izskatās ka Jūs esat a born loser, jo nevar savu pašcieņu celt nevilējot citas kultūras. ir vienkārši jādzivo un jāpriecājās, ka mūsu dzīve ir tik dažāda, ka mums ir iespēja mācīties iepazīstot ko citu neieciklējoties tikai uz savām nelaimēm. nevajag cilvēkus nosaukt par lūzeriem tikai tāpēc, ka viņiem ir cits viedoklis. "Lūzers" ir angļu vārds un, ja jau jums ir tāda pašcieņa, nosauciet sevi par neveiksminieku.

pirms 11 gadiem, 2008.10.14 10:46

ena

Man gan TOP pica garšo ja nepatīk mūzika kuru atskaņo,tad dziedi pats, nav jau liegts

pirms 11 gadiem, 2008.10.14 10:09

ena

Man gan TOP pica garšo ja nepatīk mūzika kuru atskaņo,tad dziedi pats, nav jau liegts

pirms 11 gadiem, 2008.10.14 10:09

:P

Papa raxtīja:"Bauska diemžēl tiešām izceļas ar krieviskumu: krogos (TOP'a picās (negaršīgākās Latvijā, BTW) piemēram). Kauns un negods pirmajai Latvijas pilsētai Via Baltic. Lūzeri..."
===========================================================
Nekad nezināju ka negaršīga pica pierāda Bauskas krieviskumu. Un Rīgai neviens vēl nav atņēmis pirmās pilsētas statusu

pirms 11 gadiem, 2008.10.14 09:20

Papa

Pareizi raksta. Pašapziņas un pašcieņas trūkums ir latviešu lielākā nelaime. Un kas neciena sevi, to arī neviens cits necienīs: palasiet komentus :D

Bauska diemžēl tiešām izceļas ar krieviskumu: krogos (TOP'a picās (negaršīgākās Latvijā, BTW) piemēram). Kauns un negods pirmajai Latvijas pilsētai Via Baltic.

Lūzeri...

pirms 11 gadiem, 2008.10.14 07:35

Lasītāja

Kaut kāds murgs uzrakstīts. Vnk pretīgi lasīt.

pirms 11 gadiem, 2008.10.13 19:52

Diskofans

Pēc kādas mūzikas ir pieprasījums tādu arī skandina. Jo vairāk nakts klubos. Diezvai jauniešu tusiņu varētu ieskandināt ar "Kantoris04" vai "Zeļļiem".

pirms 11 gadiem, 2008.10.13 18:19

Džeks-suns

Pašam smiekli nenāk? Būtu sēdējis savos laukos un dziedājis ļampudraci un Jūs būtu apmirināti gan mums nevajadzētu lasīt murgus. "Cik es zinu, cik es zinu" - ja īsti nezini, tad aizei paskaties un būs pieredze. Ko jūs vēlējāties lai uzraksta, ka kailu deju dejos divas kundzes un kungs latviešu tautas dziesmu pavadībā!:), bēt, lūdzu, nevienam nenākt, jo tas ir nepieklājīgi. Kāpēc uzrakstījāt, ka "Pašlaik nedraudzīga kaimiņvalsts". Kam nedraudzīga? Nevajag apkopot. Es nevēlos lai jūs izsakat manu viedokli. Tā arī raksti:-"Man nedraudzīga...". Vienam varu piekrist-patiešām skumji, skumji, ka ir jālasa ŠO:(

pirms 11 gadiem, 2008.10.13 10:54

Lietotāju raksti