Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klāt pirmā Advente

Šodien sākas advente - Kristus dzimšanas svētku gaidīšanas laiks -, informēja Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrā.

Jau vakardienas vakara dievkalpojumi katoliskajā Baznīcā ievadīja adventes laiku un jauno Baznīcas liturģisko gadu. Advente ir četru nedēļu periods, kas sākas svētā Andreja svētkiem - 30.novembrim - tuvākajā svētdienā un ilgst līdz 24.decembra vakaram. Šajā laikā visa kristīgā pasaule gaida Kristus dzimšanu. Viņš nāca pasaulē pirms pāris tūkstošiem gadu, "jo Dievs tā pasauli mīlēja, ka deva savu vienpiedzimušo dēlu, lai ikviens, kas viņam tic, nepazustu, bet tam būtu mūžīgā dzīvība". "Jebkuram mūsdienu cilvēkam vajadzīga mīlestība un stabilitāte, ko ietver šī vēsts, tāpēc arī 21.gadsimtā tā joprojām ir aktuāla. Tāpat advente simbolizē cilvēces ilgas pēc Kristus otrreizējās atnākšanas," teikts Informācijas centra preses paziņojumā. Katrai adventes svētdienai baznīcas liturģijā ir sava nozīme. Pirmās svētdienas tēma ir kunga gaidīšana - kad viņš nāks, viss tiks atjaunots - pasaule un katrs cilvēks. Otrā svētdiena mudina cilvēku "gatavot kungam ceļu", atvērties jaunajam un dievišķajam. Trešajā svētdienā baznīca priecājas par tuvojošos Kristus nākšanu un pestīšanu. Ceturtajā svētdienā uzmanība ir vērsta uz Mariju, kas nes zem sirds Dieva dēlu un drīz dāvās Jēzu pasaulei. Liturģisko tērpu krāsa adventē ir violeta, kas aicina uz atgriešanos pie Dieva. Trešajā svētdienā liturģiskā krāsa var būt rozā, kas ir prieka simbols. Dziļi simboliska nozīme ir arī adventes rotai - vainagam. Priežu, egļu, tūju vai kadiķu zari, no kuriem pin vainagu, liecina par cerību un mūžīgo dzīvību. Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Tā gredzena forma simbolizē uzticību Dievam un viņa apsolījumiem. Adventes vainags norāda arī uz Kristu kā karali un uzvarētāju pār tumsu ar savu gaismu. Jau piekto gadu Rīgā pirms Ziemassvētkiem laikā no 19. līdz 21.decembrim, no plkst.18 līdz plkst.21, Rātslaukumā un pie Āgenskalna tirgus būs attēlota Betlēme, kas atainos Jēzus dzimšanas vietu. Garāmgājējiem būs iespēja uzrakstīt pateicību vai lūgumu Kristus bērnam un ielikt to silītē. "Šis žests būs simbols tam, ka esam aicināti sagatavot sirdis Betlēmes notikumam, atbrīvot tās no ikdienas raizēm, dodot vietu Jēzum. Ziemassvētkos Betlēmes atveidojums ar Mariju, Jāzepu, Jēzus bērnu silītē, eņģeļiem, ganiem un dzīvniekiem būs skatāms arī baznīcās, atgādinot par to, ka Jēzus dzīvo mūsu vidū," informē Informācijas centra darbinieki. Gaidot Ziemassvētku nakts notikumu, Rīgas Sv.Alberta draudzes prāvests Krišjānis Dambergs novēl, lai adventes laikā "mūsos piedzimst mīlestība, kurā ir piedošana un patiesība". Savukārt Rīgas Sv.Jēkaba katedrāles priesteris Ilmārs Tolstovs uzsver, ka advente un Ziemassvētki ir kā pirmais etaps ceļā uz Lieldienām, kas ir kristīgās dzīves virsotne un kulminācija. "Tādēļ neapstāsimies tikai pie jaundzimušā bērna, bet vērsīsim savus skatus pie Kristus, kurš ir miris un augšāmcēlies par mums un mūsu grēkiem," aicina Tolstovs.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē