Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ko darīt ar partijām Latvijā? 2

Bažas rada, manuprāt, prettautiskā partiju darbība Latvijā. Tās nostiprina savas pozīcijas, pārkāpjot Satversmi.Saskaņā ar Politisko partiju likumu un vēlēšanu likumiem, partijas iegūst juridiskas personas statusu. Par to dibinātājiem var kļūt 18 gadu vecumu sasnieguši Latvijas pilsoņi, dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200. Par biedriem var būt gan nepilsoņi, gan Eiropas Savienības pilsoņi, kas uzturas Latvijā.Bet kā būs vietējo pašvaldību vēlēšanās? Vai arī nāksies stāties partijās, kuras jau tā, manuprāt, ir sašķēlušas tautu? Ja pie tā nonāksim un vēlēšanu likums netiks mainīts par labu nācijas interesēm, uzskatu, ka tad vēlēšanas būtu jāboikotē. Lai pēc tam partiju pārstāvji nesaka: «Tauta mūs ievēlēja!» Es piedāvāju šādu variantu, mana ierosme: nāksies veidot politiski orientētu nacionālistu pretošanās kustību ar virzību uz bezpartiju sistēmu Latvijā - arodu parlamentu -, kurā deputātu skaits nepārsniedz 50. Deputāti saņems atalgojumu no valsts tikai par likumdošanas sēdēm. Aroda parlamenta pieņemtie likumi stāsies spēkā, ja tos apstiprinās prezidents. Ministrus iecelsim uz neierobežotu laiku, lai neteiktu, ka nav iestrādājušies. Ja attiecīgās nozares ministra darbība būs pretlikumīga, pēc tiesas sprieduma viņš tiks ievietots «reabilitācijas centrā» - piespiedu darbu nometnē -, lai atstrādātu pēc nopelniem. Kā starpnieks starp tautu un valdību darbosies spēcīgas arodbiedrības, nevis tādas, kā tās ir pašlaik. Varbūt ir laiks ņemt par pilnu «vienīgā» čekista Jura Bojāra teikto: «Tautai jābeidz vēlēšanās ticēt jauniem brīnumdariem. Brīnums notiks tikai tad, kad iesaistīsies plašas tautas masas.» (skatīt «Latvijas Avīzi» 27. novembrī 2007. gadā, nr. 323). Vēlos gan Jurim Bojāram iebilst, ka tauta kļuvusi piesardzīga, domājoša un jūsu izliktajos slazdos vairs nelīdīs, lai cik skaisti un vilinoši tie būtu. Tauta jums vairs neuzticas, jo Bībele ir attiecīgās partijas programma.Ieskatoties Satversmē, lasām: «Saeimā var ievēlēt katru pilntiesīgu Latvijas pilsoni, kurš vēlēšanu pirmā dienā ir vecāks par divdesmit vienu gadu.» Kā redzams, nekur nav minēts, ka kandidātam jābūt kādā partijā. Savukārt par cilvēka pamattiesībām 100. pantā ir teikts: «Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.»Bet vai tas tā ir?

Pievieno komentāru

Komentāri 2

klusais

Neko nedarīt,tāpat latvija ir uztaisīta par vienu lielu sūdu čupu.Nekas tāpat nemainīsies.Ievēlēja tur kaut kādu"vīķi,kas visu sačakarēja.Jau no paša sākuma vajadzēja vienu kārtīgu diktatoru, kā bija Pinočets ,tad vismz nosprāgtu kam būtu jānosprāgst,un izdzīvotu kam jāizdzīvo,tad tagad vismaz būtu kārtība.

pirms 12 gadiem, 2008.03.01 08:08

ametists

Visu to izbijušo komjaunatnes gvardi ar saviem sakariem,
Kridensu pavadījumā uz zilo ezeru zemi - atcerēties
cilvēcību!!!

pirms 12 gadiem, 2008.02.29 22:28

Lietotāju raksti