Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kopīga deklarācija par stāvokli Gruzijā 17

Mēs, reiz apspiestas Austrumeiropas tautas, tagadējās Eiropas Savienības un NATO dalībvalstis – Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija – esam ļoti norūpējušās par Krievijas Federācijas rīcību pret Gruziju. Mēs strikti nosodām Krievijas militāro spēku veikto agresiju neatkarīgajā Gruzijas valstī.Pēc vienpusējām Krievijas armijas spēku militārām darbībām mēs izmantosim visus mums kā prezidentiem pieejamos līdzekļus, lai nodrošinātu, ka agresija pret nelielu valsti Eiropā netiek noklusēta, kā arī, lai netiktu sniegti formāli paziņojumi, kuros upuri tiek pielīdzināti agresoriem. Tādēļ mēs plānojam mudināt mūsu valdības ieņemt sekojošu pozīciju diskusijās un apspriest šos jautājumus Eiropas Savienības un Ziemeļatlantijas padomes līmenī: Vai esošo Krievijas vadību var saukt par adekvātu ES stratēģisko partneri; Vai Eiropas demokrātisko valstu saime var turpināt savstarpēji izdevīgu dialogu ar valsti, kas pret neatkarīgu valsti pielieto militāru spēku;Ir bezjēdzīgi turpināt «vīzu atvieglošanas» programmu ar valsti, kura neatbilst pat minimālajām ES noteiktajām prasībām un kura izmanto atvieglotu vīzu piešķiršanu, lai izsniegtu Krievijas Federācijas vīzas ārvalstniekiem un pēc tam ļaunprātīgi izmantotu šīs ES piešķirtās privilēģijas, lai paziņotu, ka viņiem ir intervences tiesības, jo «mēs aizstāvam Krievijas pilsoņus» Dienvidosetijā.Krievijas Federācijas rīcībai Gruzijā ir jāiespaido sarunas ar Krievijas Federāciju, ieskaitot pārrunas par jauno Partnerības un sadarbības līgumu.Mēs uzsveram acīmredzamo Krievijas «miera uzturēšanas operāciju» tās tuvākajās kaimiņvalstīs izgāšanos. Krievijas Federācija ir pārkāpusi miera un stabilitātes uzturēšanas konflikta zonā un Krievijas pilsoņu ārpus savām robežām aizsargāšanas sarkano līniju.ES un NATO ir jāuzņemas iniciatīva un jānostājas pret imperiālistiskas un revizionistiskas politikas izplatīšanos Austrumeiropā. Ir jāizveido jauni starptautiskie miera uzturēšanas spēki, jo esošie sevi ir pierādījuši kā neefektīvus. Mēs izsakām nožēlu, ka fakts, ka Gruzijai netika piešķirts dalības plāns NATO (MAP), tika uzskatīts par zaļo gaismu agresijai reģionā.Mēs uzskatām, ka ES un NATO kā galvenajām Eiropas un Transatlantiskās stabilitātes un drošības organizācijām ir jāspēlē nozīmīga un izšķiroša loma ne tikai ES, bet arī to kaimiņvalstu brīvības, drošības un labklājības nodrošināšanā.Notiekošais Gruzijā ir lakmusa papīrs ES un NATO spējai risināt konfliktus tuvējā pierobežā un tas parādīs visām ES un NATO dalībvalstīm, kandidātvalstīm un pārējiem demokrātiskajiem partneriem, vai ir vērts būt par šo organizāciju biedriem un būt to partneriem. Šai deklarācijai var pievienoties arī citu demokrātisko valstu vadītāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

civilajs

Neviena no isaistītam konfliktos (jebkādos konfliktos) pusēm nakad narādīs visu patiesību, ta bija un būs vienmēr. parējie cilvēki tic taj informācijai, kura ir tuvāk sirdij. Liecinieki - parasti ir cietušie no visām iesaistītām pusēm. Neredzēju pagaidam nevienu liecinieku (neviena konflikta,sākot no kajmiņu strīdiem līdz pasaules kariem), kurš atzītu- "ja, es esmu tas ,kurš šāva, grieza, sita, žņaudza, dedzināja, ja es pirmajs uzbruku". Nu nē taču, tādu nav nekur, bet citušo viemēr ir dauz, veselas ģimenes, dzimtas, ciemati, pilsētas. Ienistu karus, un neticu nevienai valdībai, ne tikaj mūsējai. Jo tieši valdibas un vispār politķus uzskatu par vainīgiem un atbldīgiem par visiem kariem. Neviena tauta nekad nav skrējusi karot, ja valdība to neļāva. Un nav te nekādas saistības ar krievu telekanāliem, tas ir mans personīgs viedoklis. Mes pat nevaram novērtēt klačas par kaimiņu kautiņu, kurš vajnīgs, kur nu vel spriest par dažādam tālajām valstīm!

pirms 11 gadiem, 2008.08.14 19:47

mieramika

Protams, ka karus uzsāk valdības, nevis vienkāršā tauta. Bet te dažos komentāros strāvo vāji slēpts naidz pret latviešiem, gruzīniem un citām tautām, kas nepakļaujas Krievijas diktātam. Tiešā tekstā jau tiek runāts tikai par sliktajām Gruzijas un Latvijas (bet ne Krievijas) valdībām, aizmirstot, ka tās ir demokrātiski ievēlētas un pārstāv tautu (te vairs neiet runa par to, cik pašlaik augsts ir valdības reitings pašu mājās). Secinājums ir viens: Krievija sava informācijas kara ietvaros nesmādē arī reģionālās preses interneta resursus.
Var jau piesaukt Krievijas ziņu sižetus par "gruzīnu zvērībām", bet mēs jau labi zinām (regulāri skatoties arī Krievijas telekanālu ziņas), ko tur rāda un stāsta par mums - baltiešiem. Nedzīvojam jau kādā Krievijas sādžā, kur pieejama tikai vienas puses sniegtā informācija.

pirms 11 gadiem, 2008.08.14 14:41

civlajs

Esmu pret jebkādu kara darbību.Karu vienmēr uzsāk valdības nevis tautas.Tauta nevar būt slikta - nekāda- latvieši, krievi, gruziņi,horvāti......Cilvēkus vienmēr uzkurina valdibas,kuras sēž savos "baltajos un citu krāsu namos". Tajās līķu kaudzēs (no abām pusēm) nav neviena "vasts vīra", tikai dažadu tautību "parastie mirstīgie". Mūsu pašu valdība tiešam pasteigusies, skrien un rej pa priekšu (ka tie mazie šuneļi kuri metas visiem virsu) lai nopelnīt uzslavu no ASV.

pirms 11 gadiem, 2008.08.14 14:01

www

pacifists,dzivosim,redzesim :) pat lielakaiem mulkiem vienreiz naks skaidriba. Vnk pagaidisim,un redzesim kuram te bus patiesiba.

pirms 11 gadiem, 2008.08.14 13:44

pacifists

Nesaprotu, kur te atkal viens Lielkrievijas aizstāvis tik daudz nikus sev izdomājis. Ka tik Gruziju un arī Latviju nomelnot. Rokraksts šķiet ļoti pazīstams - tas pats aktīvists jau vienreiz te 1940.gada krievu "atbrīvotājus" ar putām uz lūpām aizstāvēja!

pirms 11 gadiem, 2008.08.13 22:37

www

Gruzija ir agresors,vinja gribeja iekarot teritoriju un tautu ,kuri velas but brivi. Genocids..
Latvijai ir kauns palidzet Gruzijai. (to jau pietiekami dara ASV,kura ieguldija miliardu Gruzijas armijai.)
Sis incidents ir ASV velme sabojat Krievijas attiecibas ar parejam valstim. Vainigie ir amerikanji,kuri uzpirka visu gruziju.

Visiem gudrisiem kuri doma ka Gruzija pareizi daru,iesaku skatities vairaku valstu zinju izlaidumus,ne tikai BBC. Bet arii Francu,Vacu,Krievu..

Un ja,iedomaieties kas bus ja latvija ievedis savus karaspekus gruzija (Nu tos 3,5 kareivjus un 2 automatus :D),tad krievija vispar ar mums lauzis visus ligumus,un tad mums vel lielaka inflacija bus.. Un ja tas bus,tad saubos ka mums ES,vai arii jums ta ideala amerika palidzes :)

pirms 11 gadiem, 2008.08.13 19:50

cnn

http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=21648432

pirms 11 gadiem, 2008.08.13 14:06

ss

Krievija ir iistais agresors!!nemitiigipluust krievu propoganda pa krievu kanaaliem!!iesleedzot BBC vareeja redzeet reportaazu kura tika zinots parto kaa krievu uzlidojmos bojaa iet daudz krievu pilsonji..no taa var secinaat ka vinjiem ir nospljauties uz saveejiem!!to reportaazu neraadija nevienaa krievu kanaalaa!!
NAV JAABUUT NACISTAM LAI IENIISTU KRIEVUS!!!

pirms 11 gadiem, 2008.08.13 13:38

kauns

skatās ka ES vēl netiesā gruzīnu noziedzniekus.-pilnīga Latvijas izgāsšanās starautiskā arēnā.Mums būtu jāpadzen no valdības šī murgojuma sastādītājus un parakstītājus----savādāk MĒS LATVIEŠI SĀKAM DIKTI NELABI SMIRDĒT PA VISU PASAULI.KAUNS,KAUNS,---NOSLEPKAVOTO OSETĪNU BĒRNU,SIEVIEŠU PRIEKŠĀ....kauns par valdību un tādu valsti,KAS ATBALSTA GENOCĪDU....Liels paldies Krievijai,kas nepieļāva Osetijas pilnīgu izkašanu....tie cilvēki ari grib dzīvot---bet mūsu valdībai to nesaprast.TIE IDIOTI LAI AZBRAUC UZ CHENVALI UN TAD RAKSTA SAVUS MURGUS.

pirms 11 gadiem, 2008.08.13 00:45

Evija

labprāt ziedotu naudiņu - pārtikai un medikamentiem! Žēl ka nezinu kur!

pirms 11 gadiem, 2008.08.13 00:35

apkaunotais

Kad būs starptautiskais tribunāls gruzīnu noziedzniekiem ----UN TĀDS BŪS.,jo materiāli tiek nopietni apkopoti---liecību ir pāri galvai---līķu kaudzes Chenvali.....LATVIJAI BŪS KAUNS.es izjūtu šaumīgu pazemojumu un kaunu par šo mūsu valdības murgojumu.Viss sākās ar vismaz 2000 osetīnu noslepkavošanu 7-8 augustā.Žēl ka Latvijas valdība tā aizstāv STAĻINA MANTOJUMU un idejas.Vai mūs ari atdos gruzīniem.BET VARBŪT JAU IR PĒRDEVUSI KĀDIEM CITIEM.......Ne pa velti tika visas rūpnīcas sagrautas--gandrīz kā karā....

pirms 11 gadiem, 2008.08.13 00:28

Žanis

dižākie gruzīni-STAĻINS.BERIJA,SAKAŠVILI.Gruzija un Osetija iestājās PSRS ,KATRA,KĀ NEATKARĪGA VALSTS.Dižais gruzīns Staļins pievienoja Osetiju Gruzijai.Nu Oseti negrib dzīvot Gruzijā -viņi tā pat kā latvieši grib savu valsti atjaunot.Bet dižā vadoņa STAĻINA mantojumu negribas atdot dižajam Staļina pēctecim Sakašvili.7 AUGUSTA VAKARĀ GRUZIJA AR SMAGO ARTILĒRIJU NOSLAUCĪJA CHENVALI.Kuri izdzīvoja -Gruzijas rīkļurāvēji centās dabeigt.Nu nelieši krievi---neļāva izgriest visus osetīnus,-ieveda karaspēku un sadeva pa purnu slepkavām.Kauns par Latvijas valdību un tiem latviešiam,kuri alksts lai gruzīni izkautu osetīnus.Tā ir maziņa tauta,kura ari grib dzīvot.....Pagaidām oficiāli nosodījuši Krieviju ir vienīgi šī stulbā deklarācija.

pirms 11 gadiem, 2008.08.13 00:14

Evuks

neticami - 21. gadsimts, bet Krievija joprojam vēlas celt savu labklājības līmeni - iekarojot svešas zemes! Un kā redzams, visiem bail, apturēt šo valsti agresori. Jūtu līdzi izpostītajai Gruzijai - zaudējot tūkstošus savu tautiešu!

pirms 11 gadiem, 2008.08.12 23:36

Я сам видел

Первые удары артилерии произошли в четверг с Грузинской стороны! Я видел своими глазами ситуацию, так как был в тот момент в Грузии на подписании контракта нашей фирмы. И на территорию Грузии до воскресения вечера точно никто (армия) заезжал. Почему наша пресса врёт? Что нам то с этого???? Опять деньги выделили, лучше б своему народу (нам с вами всем) дали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.08.12 20:31

vērotājs

Kas to būtu domājis, ka šeit uzradīsies arī kāds Krievijas rupors. Tas uz xxx attiecas. Varētu domāt, ka viņš tur pats blakus stāvējis! Ak, jā - no Ždanokas un citiem PCTVL pārstāvjiem izskanēja līdzīgs paziņojums.

pirms 11 gadiem, 2008.08.12 19:34

xxx

Nedomāju, ka Jūs atbalstītu Gruziju, redzot kā viņu karavīri ar tanku pārbrauc bērnus un vecus cilvēkus un dedzina šķūņos dzīvus cilvēkus!!Paskatoties uz prezidenta seju varu apzvērēt, ka tur sēž īstākā gruzijas mafija! Pirmkārt Gruzija pirmā sāka nogalināt! Būšu priecīgs, ja Krievija turpinās spiedienu uz šo morāli netīro valsti! Nerunāšu par Gruzijas vīriešu attieksmi pret sievietēm - kā pret verdzenēm!
Paldies!

pirms 11 gadiem, 2008.08.12 19:17

xxx

Nedomāju, ka Jūs atbalstītu Gruziju, redzot kā viņu karavīri ar tanku pārbrauc bērnus un vecus cilvēkus un dedzina šķūņos dzīvus cilvēkus!!Paskatoties uz prezidenta seju varu apzvērēt, ka tur sēž īstākā gruzijas mafija! Pirmkārt Gruzija pirmā sāka nogalināt! Būšu priecīgs, ja Krievija turpinās spiedienu uz šo morāli netīro valsti! Nerunāšu par Gruzijas vīriešu attieksmi pret sievietēm - kā pret verdzenēm!
Paldies!

pirms 11 gadiem, 2008.08.12 19:15

Lietotāju raksti