Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krīze maina ieradumus 5

Krīze mainot iedzīvotāju ieradumus. Ienākumu samazinājuma dēļ daudzi atsakās no agrākām izklaidēm un dod priekšroku labai atpūtai mājās. Brīvā laika pavadīšanas alternatīva ir arī televīzijas pārraižu skatīšanās. Iedzīvotāju ieradumus ekonomiskās lejupslīdes laikā komentē «VIASAT Latvija» vadītāja Santa Tohvere: «Krīze daudz mainījusi. Cilvēkiem ir mazāk brīvo līdzekļu, mēs esam kļuvuši uzmanīgi savos tēriņos un mēģinām veikt uzkrājumus. Mūsu skatītāju iecienītākās televīzijas pārraides ir filmas (50%), raidījumi par vēsturi, dabu un dokumentālās filmas (16%), kā arī sporta notikumu pārraides (12%). Populārajam trijniekam seko ziņas, dažādi izklaides un bērnu raidījumi. Iespējams, izklaides pārraides kļuvušas populārākas tāpēc, lai nevajadzētu domāt par darba jautājumiem, kā arī politiskajām un ekonomiskajām norisēm. Skatītāji iecienījuši asa sižeta, piedzīvojumu, kā arī latviešu filmas. Protams, joprojām aktuālas ir drāmas un romantiskas komēdijas. To, ka televizora skatīšanās ir izklaides iespēja, apstiprina arī dažādu televīzijas šovu popularitāte mūsu valstī. Bieži vien šovs skatītājiem aizvieto koncerta apmeklējumu. Tomēr visdrīzāk latvieši nekad nebūs tik aizrautīgi skatītāji kā amerikāņi, kuri mēnesī pie ekrāna pavada aptuveni 151 stundu.» Šī gada jūnijā vispopulārākais televīzijas kanāls mūsu valstī bijis LNT. No kopējā tālrādes skatīšanās laika LNT vērošanai veltīti 17,4 procenti. Tam seko kanāls TV 3 (16,2%) un Latvijas sabiedriskās televīzijas 1. kanāls (11,5%). Satelīta un kabeļtelevīzijas kanālu vērošanai veltīti 24,2 procenti no kopējā TV skatīšanās laika. Tā liecina mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras «TNS Latvia» televīziju kanālu auditorijas pētījumi, kas publicēti uzņēmuma mājaslapā www.tns.lv. Jau minētās aģentūras apkopotos datos šīgada jūnijā par skatītāko pārraidi visu televīzijas kanālu konkurencē kļuvis LTV 1 analītiskais raidījums «De facto». Tā vidējā auditorija jūnijā bijusi 239 000 skatītāju jeb 26,4% Latvijas iedzīvotāju. Pat to laikraksts uzzināja interneta vietnē www.ltv.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

..

Arī signāls bieži nobloķējās Viasatam, kvalitāte vēl daudz maz, bet uzlabojumu nekādu, ja kāds jaunums nāk klāt, tad ne jau visiem,bet zelta paketes īpašniekiem, a kas tajā piedāvājumā īpašs, puse kanālu neskatāma,varēja jau krīzes laikā būt pretimnākošāki...

pirms 10 gadiem, 2009.08.10 14:30

xxx

Jā,arī es gandrīz uzķēros uz VIASAT 'pievilcīgajām"cenām un atlaidēm!Pamatojoties uz reklāmu,piekritu sadarboties ar šo firmu.Bet tad sāku saņemts dažādus rēķinus par pilnu cenu.Sapratu,ka reklāma par atlaidēm ir tiks kā pievilināt klientus,bet tad kad tas ir paveikts par solijumiem aizmirst.Ar lielām pūlēm,bet man izdevās pātraukt sadarbību un nenožēloju.Izmantoju Lattelekom .

pirms 10 gadiem, 2009.08.09 08:43

ups

Piekrītu iepriekšējam rakstītājam,lošaras badīgie drīz jūs izputēsiet,jo konkurenti piedāvā lētāk un labāk!Tas tikai īsa laika jautājums!

pirms 10 gadiem, 2009.08.08 15:20

Mjā ...

Tracina šī atklātā reklāma. Bet kāpēc godīgi nepastāstat par savu cenu politiku ? Kad Latvijā tika paaugstināts PVN par 3%, tad cenas Viasatam pieauga par visiem 50%. Dekodera kartes gada nomas maksa no Ls 5 tika paaugstināta uz Ls 10 ... Kas tā karte no zelta jums, vai kā ??? PTAC, lai arī saņēmis daudzas sudzības, tikai noplāta rokas, jo Viasat piereģistrēts Igaunijā un mūsu likumiem vienkārši uzliek mīksto. Un nedod Dievs, ja šajā krīzes laikā nokavēsi maksājumu kaut par dienu - uzreiz uzzināsi, kas tas tāds Creditreform ... Neesiet naivi un neuzķerieties uz divu gadu verdzību. Tik daudz labu kanālu uz satelīta var redzēt par brīvu. Un drīz arī uz pilnu jaudu sāks rādīt Lattelecom DVB-T virszemes digitālā televīzija, kurā Latvijas kanāli ir pilnīgi par velti.

pirms 10 gadiem, 2009.08.08 13:58

Latvijā un pasaulē