Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krūts vēža pacientu atbalsta biedrībai «Vita» – 20 gadu 1

Vai jūs zināt, cik sieviešu ir izārstējušās pēc krūts vēža operācijas? Daudz! Un viņas satiekas krūts vēža pacientu atbalsta biedrības «Vita» organizētajās lekcijās Latvijas Onkoloģijas centra konferenču zālē reizi mēnesī – trešajā trešdienā plkst. 14. Viņu vidū ir gan tikko izoperētās pacientes, gan dāmas, kuras saskārušās ar šo diagnozi pirms 10, 15 un pat vairāk nekā 20 gadiem.

Izglītojošas tikšanās
Tas bija 2008. gada martā. Es vēl nebiju izrakstījusies no slimnīcas pēc operācijas, kad ķirurģe Dr. Sarmīte Baltkāje mani iesaistīja biedrībā «Vita». Daktere Sarmīte ir mūsu biedrības dibinātāja, mūza un idejiskā vadītāja. Es biedrībā esmu jau sesto gadu. Medicīnas speciālistu lekcijās esmu ieguvusi fantastiskas zināšanas un ne tikai onkoloģijā vien. Tik daudz par krūts vēzi nekur citur nebūtu uzzinājusi. Ja būtu to visu dzirdējusi iepriekš, domāju, ka daudz kas būtu citādāk, nebūtu nonākusi gandrīz līdz trešajai slimības stadijai, man nebūtu nepieciešama tik radikāla operācija – krūts amputācija (mastektomija).

Liekas, esmu paspējusi uzvarēt slimību pašā pēdējā brīdī. Bijusi starošana un ķīmijterapija, pārvarēju anēmiju (tagad hemoglobīns ir gandrīz normā). To, ko uzzinu biedrībā, vienmēr pārrunāju ar savu ārstējošo ārstu – onkologu-ķīmijterapeitu Dr. Ivaru Baumani, spēcīgu un neparastu personību. Man vienmēr svarīgs ir viņa viedoklis. Tik prasīgs ārsts ir izvirzījis man stingras prasības.

Sava slimība jāpazīst
Paldies biedrības «Vita» enerģiskajai vadītājai Irīnai Janumai, kura, ikdienā strādājot savā darba vietā «Latvijas Avīzē», spēj tik daudz laika veltīt arī biedrības darba organizēšanā, meklējot lektorus, rīkojot koncertus, ekskursijas un tikšanās ar ārstiem, zinātniekiem, apmeklējot pacientes palātās, iepazīstinot mūs ar jaunumiem, nodrošinot ar literatūru, pavairojot to.
 
Es ar interesi gaidu katru mūsu jauno sapulci un dodos no Zemgales reģiona Jēkabpils, kur dzīvoju, uz Rīgu ar tādu pašu nepacietību kā agrāk – uz operu. Iegūto literatūru iespēju robežās izplatu Jēkabpilī. Ir sievietes, kas nevēlas neko zināt – it kā baidās no vārda «vēzis». Tas nav pareizi. Uzskatu, ja ir kādas aizdomas, vajag mesties iekšā ar pilnu krūti, maksimāli vairāk zināt par savu slimību un uzvarēt to. Šīs zināšanas lieliski nodrošina krūts vēža biedrība «Vita». Medicīnas zinātne ir strauji progresējusi, spēj ļoti daudz, mēs taču dzīvojam 21. gadsimtā! Bet pacientiem ir laikus jāvēršas pie ārsta, mēs nedrīkstam neko novilcināt.

Uzskatu, ka visām krūts vēža slimniecēm vajadzētu iesaistīties krūts vēža biedrībā «Vita», lai būtu no katra novada un lielajām pilsētām vismaz pa 1 – 2 pārstāvēm. No visas sirds aicinu iesaistīties biedrības darbībā. Jūs nenožēlosit!

Aicina uz jubileju Onkoloģijas centrā
Sakarā ar biedrības 20 gadu jubileju 16. oktobrī Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC konferenču zālē) biedrība «Vita» organizē svinīgu sapulci un pateicības koncertu, uz kuru aicina savus ārstus un bijušās krūts vēža pacientes, kuras pēc šādas liktenīgas operācijas izmainīja savu dzīvesveidu un prata saglabāt veselību. Mīļās sievietes, jūsu pozitīvā pieredze ir ļoti vajadzīga citām pacientēm! Lūdzu, atsūtiet savu nelielu atveseļošanās aprakstu biedrībai «Vita» un atbrauciet uz mūsu svētku koncertu!

Biedrības «Vita» valde teic, ka biedrībai svarīgi jūsu atzinumi par «Vitas» lomu jūsu rehabilitācijas un dzīves gaitā. Padalieties, lūdzu, ar savu pieredzi, biedrības darbības novērtējumu, atrakstot uz e-pastu: irina.januma@biedribavita.lv.
       
Ja jūs nevarat atbraukt, bet gribat pateikties un atbalstīt biedrību kaut ar nelielu ziedojumu, to valde aicina ieskaitīt kontā:
         Latvijas sieviešu-voluntieru biedrībai «Vita»
         Rīgā, Hipokrāta ielā 4, LV-1079,
         reģ. nr. 40008006092,
         a/s «Swedbank»,
         konts LV89HABA0551027362115.  

Vairāk informācijas meklējiet mūsu mājaslapā: www.biedribavita.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ina

Es zinu sievieti, kas neizārstējās, kaut viņai tika teikts, ka ir pirmā stadija. Staroja, ķīmiķoja un beigu galā nomira ar ļaundabīgu audzēju. Tāpēc es neticu mūsu valsts medicīnas iespējām kaut ko laicīgi pamanīt un izārstēt...

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 13:02

Lietotāju raksti