Laikam jau latviešiem prāta nav 20

Pirms 10. Saeimas vēlēšanām jūsu laikraksta publikācijā uzdevu jautājumu: «Vai latviešiem pietiks prāta, lai ievēlētu pareizos savus priekšstāvjus, lai atbrīvotos no skaudības, neuzņēmības, lai sāktu vairoties un pastāvētu arī turpmāk kā nācija?» Pēc 10. Saeimas vēlēšanām vismaz divas trešdaļas Latvijas vēlētāju priecājās, ka ir demonstrējuši savas lieliskās prāta spējas un Saeimā ievēlējuši pareizos cilvēkus, kas nodrošinās visu iepriekšminēto. Jau pēc septiņiem mēnešiem tie paši vēlētāji atkal priecājas, ka Valsts prezidents Zatlers ievēlētos ir atzinis par nederīgiem augstajam Saeimas deputāta statusam un piedāvā tos vēlētājiem atlaist no darba. Gandrīz puse potenciāli nederīgo Saeimas deputātu, kas galvenokārt pārstāv «Vienotību» un «Visu Latvijai!», paši atzīst, ka nav cienīgi būt 10. Saeimas deputāti, bet nezin kāpēc atkal kaļ plānus, kā iekļūt 11. Saeimā. Savukārt valsts ekonomisko augšupeju prot saskatīt tikai valdības pārstāvji, bet Latvijas iedzīvotāju skaits vairs nesasniedz pat divus miljonus.Izmantojot apjukumu, kas pēc prezidenta Zatlera rīkojuma Nr. 2 valda politiķu un politikāņu aprindās, tiek veidota virkne jaunu partiju, no kurām, protams, viena, kas iekļāvusi savā nosaukumā eksprezidenta uzvārdu, tiešām var cerēt uz iekļūšanu nākamajā Saeimā. Tiek prognozēts, ja referendumā Latvijas vēlētāji atlaidīs 10. Saeimu, iepriekšminētā partija atņems «Vienotībai», ZZS un «Visu Latvijai!/TB/LNNK» daļu latviski noskaņoto vēlētāju balsu, bet «Saskaņas centra» un arī PCTVL atbalstītāju skaits palielināsies. Rezultātā Latvijas Republika kā nacionāla valsts savu eksistenci var arī beigt. Tie, kurus sajūsmina tagadējā eksprezidenta rīkojums Nr. 2, ir pilnīgi aizmirsuši, ko solīja ārsts Zatlers, kļūdams par Valsts prezidentu – sakārtot veselības aprūpi, vismaz izskaužot nepieciešamību ārstiem pateikties ar naudu pildītu aplokšņu palīdzību. Vai tad kaut kas šajā jomā pēdējo četru gadu laikā ir mainījies? Vai tad var ticēt iepriekšminētā kunga apgalvojumam, ka pie visām nelaimēm un nebūšanām Latvijā ir vainojamas trīs konkrētas personas – oligarhi? Vai tad var ticēt, ka tikai tagad viņš būs tas, kas ar savu sekotāju baru visu mūsu valstī sakārtos? Tā kā tam neticu, personīgi es referendumā, kaut arī man nesimpatizē pašreizējais Saeimas sastāvs, balsošu pret 10. Saeimas atlaišanu – lai šī sasaukuma deputāti paši strebj to putru, ko tagad vāra, gaidot savu atlaišanu, lai jaunizceptie jauno partiju politiķi un to līdzskrējēji apdomājas un nobriest nopietnam darbam, lai pierāda, ka nav tikai vienas dienas politiķi. Pieļauju, ka man līdzīgi domājošie gaidāmā referenduma dalībnieku vidū būs mazākumā, un, tāpēc, vērojot to tautas masu prieku par iespēju atlaist 10. Saeimu, secinu, ka latviešiem prāta nav. Varbūt tomēr es kļūdos? Ceru. 

Pievieno komentāru

Komentāri 20

ne TP biedrs

OLIGARHI Saeimā, bet paskatiet mūsu rajona TP biedrus......sēd valdēs un deputātu krēslos un jūtas komfortabli...slimnīca izzagta, drīz to prihvatizēs....utt....

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 08:07

Bočam

Kas ir,vai aizmirsis kā pats ņēmi no manis kukuli,lai augstāk dzīvokli bankai novērtētu??? MĒSLS PATS,BET TE GUDRI GR4IB IZTEIKTIES PAR CITIEM,Zatlers ir labs ķirurgs,kas sevi pierādīja ar darbiem,bet,kas tu tāds esi,ko saniedzis,lai teviī klausīties??? Neveiksminieks tu tu esi,kas zākā citus!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 23:51

boč, ko cepies?

Satversmes 2.pantā rakstīts, ka vara pieder tautai un tas, ka saeima tiks atlaista, nav nekas ārkārtējs. Tas ir normāls solis, kā tautai izteikt savu gribu. Jābūt stulbam, lai pateiktu, ka saeima strādā labi. Protams - varbūt jaunā nestrādās labāk, taču tauta būs aktualizējusi savu viedokli.

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 20:16

Papa

A kas tu pats esi, šmurguli? Neesi Latvietis?
Citāts: "secinu, ka latviešiem prāta nav. V"
Kas esi: krievs? leitis?

Nu tad pastāsti par savu konstruktīvo politiku, mož kāds arī nobalsos.

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 18:35

Dauka

Ko tad izdarījusi Jums "Visu Latvijai". Cik zinu šī partija kopā ar LNNK un TB, tāpat kā TPisti un šleseristi, atrodas opozīcijā. Baidaties gan no viņiem!

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 15:08

AUZA

ESMU IEVĒROJIS, KA KATRU SASAUKUMU BUČIŅŠ UZRAKSTA PA VIEDOKLIM. LAIKAM ZĒNAM LIEK TO DARĪT. GATAVS PAT SAŅEMT NIEVAS.

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 14:13

bet

Pilnībā saprotu Boču- Tautas partijas un Pirmās partijas biedriem jaunajā Saeimā nav cerību iekļūt, tādēļ jau Bočaprāt Saeimu nedrīkst pārvēlēt, jo ko tad nākamos gadus darīs Šķēle, Šlesers un citi līdzīgie. Vispirms jau jāmaina mūsu pašu domāšana- lai cilvēki nevēlētu par to, kas sola debesmannu, par skaistām acīm, par glītu ģīmi, par spīti kam, bet gan balsotu, liekot lietā veselo saprātu..... Un veselais saprāts gan mums ļoti gan vajadzīgs. Un neticēt tik ļoti jau katram salkanam avīžrakstam, katram vārdam TV vai radio, bet domāt ar savu galvu, jo tie masu saziņas līdzekļi no kāda jau tiek sponsorēti, raidlaiki nopirkti, žurnālistiem tad algu vajag, u.t.t. Bet- cilvēku stulbumam un naivumam jau nav robežu.......

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 09:41

pičuks

Paklau, TP dienderi, ko tu te gvelz?Savāc savu TPistu baru , aizejiet pie upes, izlociet pa polšam un lejiet asaras par treknajiem siles gadiem.Paņem līdzi arī to agrarņiku baru kas tevi te slavē.
Mainīsies viss, ja vien tauta gribēs.Lai nu kā , Bauskas un Rīgas taukmūļiem sile caura, par to prieks, hah, hah!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 00:00

m

Pilnībā piekrītu Boča kungam. Arī es tautas nobalsošanā balsošu "Pret" Saeimas atlaišanu. Esmu pret Jampampiņiem, kuriem labpatīkas uzspļaut Latvijas Republikas Satversmei... Man riebjas Sandra Kalniete, kuras nepatīkamā balss pa Latvijas radio 2 ir dzirdama ik pa brīdim. Man riebjas .. pat pretīgumu izraisa Kristovskis, Āboltiņa un daudzi citi Nevienotās "Vienotības" cilvēciņi ..
Es balsošu "PRET" un aicinu arī līdzcilvēkus nokratīt no sevis šo Mirkļa apmātību, paraudzīties uz visu notikušo un notiekošo vēsu prātu un Nopietni pārdomāt savu izvēli

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 18:21

Līga

Bezjēdzīga naudas tērēšana.Kur oligarhi bij pirms 4 gadiem?Laikam tikai šobrīd izlīda.Mēs esam stulbi.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 16:55

jurim

Palūgšu, lai Tu tomēr visu un visus nemēri pēc savas saprašanas un prāta spējām, tā ka norādīt, kuram ir vai nav prāta, lai atlaistu saeimu ir diezgan nekorekti. Es izlasot Tavu rakstu sapratu, ka TP nevar uzvarēt un tāpēc VISUS latviešus, vienvārdu sakot nosauca par muļķiem. Es iešu un balsošu par saeimas atlaišanu, nevis tāpēc, ka TP uzskata ka esmu bez smadzenēm, bet tāpēc, lai beidzot kāds augšā sēdošais, kuram droši var iespiest inventāra Nr. uz muguras, par ilgsēdēšanu saeimā sadzird, ka jāsāk domāt par valsti un tās iedzīvotājiem, nevis tikai par sevi, radiem un savu šoferu dēliem.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 14:41

Juris Bočsjurim

Nav man mīļa šī Saeima, bet tas, kas rēgojas aiz šīs Saeimas atlaišanas man ir vēl nemīļāks!

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 13:23

JĀNIS

Bočam , kā tautpartijniekam ir savsviedoklis, to variet neņemt , vai neņemt vērā.. Viņš pats ir ko izdarījis Latvijas labā- neesmu dzirdējis.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 12:37

army

prāts ir vai prāts nav - tauta tāpat tiks mānīta un ***a. Katrs te meklē un meklēs tikai savu labumu. Tikpat labi Boča kungs var arī kļūdīties attiecībā uz Zatleru, pagaidām mēs ne vella te nezinām. Pēc kara (kad paies kāds laiciņš), tad gan visi būs gudri un teiks ka vajadzēja tā un šitā, nevis tā. Bet kaut kam bija beidzot jāmainās un jāliek tiem saeimas tirliņiem trīcēt.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 10:19

Lasītāja

Juris Bočs ļoti labi un pareizi uzrakstījis. Varu parakstīties arī es zem katra viņa vārda.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 10:04

to juris

Cerēt, ka ar mūsu palīdzību tomēr var daudz kas mainīties .....cik gadus jau ceri

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 09:36

Naivais

ticiet man, nekas nemainīsies, itin nekas nemainīsies. Nav normālu cilvēku, ko bīdīt uz Saeimu, jo ar partijām, kas visas sevi ir sakompromitējušas godīgi cilvēki saistīties negrib. Bet bez partijas nekāda Saeima nespīd. Arī Zatlers nav nekāds mesija, ja esot preziodentam neko neizdevās vai negribējās mainīt, kāpēc lai tagad būtu savādāk? Fenomens ir vienīgi tas, ka tauta atkal un atkal notic....

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 09:32

pensionāre

Pilnīgi piekrītu Jurim.Jēga iet uz jaunām vēlēšanām būtu,ja mainītu satversmi un vēlēšanu likumu.Pašreizējā politiskā sistēma ir bankrotējusi,divdesmit gados esam zaudējuši sastrādāto tautas mantu,tauta ir novesta nabadzībā un parādu jūgā.Āboltiņa un Dombrovskis iegrimuši pašslavināšanā un nepamatotā eiforijā.Vēl varētu būt cerība uz jauno prezidentu,jo viņam ir izpratne un zināšanas par tautsaimniecību,bet prezidentam ir dota tikai reprezentācijas loma,konkrēta vara viņam ir liegta.Ļoti žēl,ka esam izniekojuši mums doto iespēju būt par valsti.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 09:23

juris

kļūdies gan, jo ši Saeima nav sevi attaisnojusi un man vismaz ir tiesības par to viņu atlaist. Cerēt, ka ar mūsu palīdzību tomēr var daudz kas mainīties uz labu ir mans un visu mūsu pienākums.Ja Tev tik mīļa un laba ir šī Saeima, turies pie tās un nemusini tautu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 08:53

Lietotāju raksti