Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lāpu gājieni satiekas pie ugunskura

Lāčplēša dienas, 11. novembra vēlā pēcpusdienā Stelpes iedzīvotāji, jauni un veci, pulcējās gan centrā, gan Nīzerē, lai, cauri pagastam, dotos lāpu gājienā un satiktos pie pagasta padomes ēkas. Pie karavīru ugunskura sanākušos ļaudis uzrunāja skolotāja Inese Freiberga. Viņa atgādināja, ka Lāčplēša diena - 11. novembris ir Latvijas armijas svētku diena, kad pieminam Lāčplēša kara ordeņa dibināšanu un uzvaru pār Bermontu 1919. gada novembrī.

«Cīņā par Rīgas atbrīvošanu no bermontiešiem latviešu karavīri paveica brīnumu, uzvarot skaitliski daudz lielāko un labāk apbruņoto ienaidnieka karaspēku. Strēlnieki cīnījās tā, ka likās - pats Lāčplēsis katram karavīram devis daļu sava spēka! Un uzvarēja, jo cīnījās un aizstāvēja svētāko, kas cilvēkam var būt - savu Tēvzemi, savu ģimeni, savu Latviju. Šis piemiņas brīdis ir dzīva Latvijas vēstures stunda, un es esmu gandarīta, ka mūsu šeit ir tik daudz,» saka Inese Freiberga.  Stelpes pamatskolas skolotāja Rita Urtāne atzīst:«Silti un mīļi palika ap sirdi, redzot kopā sanākušos pagasta iedzīvotājus. Vakara gaitā valdošais svinīgais noskaņojums, līdzi jušana, kopā būšana un sadziedāšanās bija atbilstoša šīs svinamās dienas vēsturiskajai nozīmei».  Sanākušo stelpiešu korī droši skanēja skolas bērnu balsis. 8. klases skolnieces Ina Grigoroviča un Dace Ūbele ir īstas savas zemes patriotes: «Esam dzimušas Latvijā, dzīvojam šeit, tas ir mūsu pienākums - būt šeit kopā ar visiem. Patīk noskaņojums, lāpas un ugunskurs, kopā dziedāt karavīru dziesmas.»  «Mana vectēva brālis krita cīņās par Latviju. 11. novembris ir arī mana dzimšanas diena un šeit kopā ar savu meitu un dēlu,» saka stelpiete Svetlana Vaģele. «Šo pasākumu apmeklēju, lai atbalstītu jaunas, labas tradīcijas ieviešanu Stelpē. Nozīme bija arī tam, ka šo datumu atzina par visu Latvijas karavīru dienu. Pazīstu stelpieti Arvīdu Sprindzuku, kurš ir dienējis Irākā,» bilst Evija Lapsiņa.  Sanākušie vairāk nekā 80 lielie un mazie stelpieši, pieminot karavīrus, kuri cīnījās par Latviju, dziedāja karavīru dziesmas - gan brašās, gan smeldzīgās. Lāpas un ugunskurs izgaismoja pagastmājas pagalmu, padomes ļaudis cienāja sanākušos ar karstu tēju un pīrāgiem. Pasākuma dalībnieki jutās vienoti un stipri, bet mājupceļā dodoties, pie skaidrajām debesīm mirdzēja zvaigznes, kā kritušo karavīru dvēselītes.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti