Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā vasaras brīvlaiks skolēniem – garākais Eiropā 3

Latvijā skolēnu vasaras brīvlaiks ir visgarākais Eiropas valstīs, turklāt mācību gada plānojums nav mainījies desmitiem gadu. Izglītības speciālisti neuzskata, ka Latvijā būtu automātiski jāpārņem kādas valsts pieredze, taču argumentēta un uz pētījumiem balstīta diskusija par mācību gada garumu esot nepieciešama, sestdien vēsta laikraksts «Diena».Dažām valstīm gan mācību gads ir īsāks nekā Latvijā un vēl ir virkne valstu, kurām tas ir tikai par nedēļu garāks, tomēr vasaras brīvlaiks Latvijā tāpat ir visgarākais, jo pārējām valstīm brīvdienas vienmērīgāk sadalās mācību gada laikā. Privātskolas «Patnis» valdes priekšsēde Zane Ozola mācību gada pagarināšanā redz vairākus ieguvumus. Pirmkārt, divu atvaļinājuma mēnešu apmaksāšana skolotājiem esot gana lielas izmaksas. Otrkārt, daļā ģimeņu problēma ir tā, ka vasarā viņu atvases nav pieskatītas. Treškārt, tā tiktu samazināta skolēnu slodze mācību gada laikā, un vasara būtu īstais laiks rīkot praktiskas nodarbības ārpus skolas telpām. Viens no pretargumentiem vasaras brīvlaika saīsināšanai Latvijā nereti ir šāds: bērniem jau tāpat tiek maz saules, tāpēc jāļauj to izbaudīt vismaz vasaras brīvlaikā. Diena gan norāda: medicīniskie pētījumi pierādījuši, ka bērni ir vistrauslākie un visbiežāk slimo laikā no novembra beigām līdz februāra beigām. Arī nepieciešamība motivēt darbam pedagogus, kuriem jau tā ir zemas algas, vismaz nodrošinot viņiem divu mēnešu atvaļinājumu, ir vēl viens izskanējušais arguments. No izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes (ZZS) Dienai teiktā nojaušams, ka pagaidām, kad tiek spriests par nozīmīgām reformām izglītībā saistībā ar skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, ministrei nav gatavības virzīt vēl vienu nepopulāru jautājumu. Plašāk lasāms šodienas laikrakstā «Diena».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

skolotājs

Kuram atkal tie skolotāji kā zobu sāpes?

pirms 10 gadiem, 2010.05.30 12:44

Tito

Veselais saprāts liek rūpēties par bērniem, nevis par skolotāju priekšrocībām. Mācību gada laikā bērniem slodze ir par lielu, bet vasarā pārāk liela vaļa.Skolotāji nekad neatbalstīs mācību gada pagarināšanu, jo savas intereses viņi vienmēr stādījuši augstāk par bērnu interesēm.Nav normāli,ja bērni no skolas nāk pēcpusdienā un vēl veirākas stundas gatavo mājas darbus - rezultātā darba diena viņiem ir vēl garāka kā skolotājiem un vecākiem.

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 18:20

labrīt!

kā tad vēl šito vajag apgriezt,diez kurai valstij tad skriesim pakaļ?īsinātāji atradušies,pietiks laika visam,ja mācīsim to ko vajag mācīt,agrāk uz skolu aizgāja 7 gados un cits pat lasīt nemācēja un sanācām sakarīgi cilvēki,nevis hiperaktīvi nervu kamoli!

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 15:02

Latvijā un pasaulē