Latvijas nedēļa Pamūšas skolā 1

Sagaidot Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienu, Pamūšas skolā nedēļas garumā notika virkne pasākumu, kas veltīti Latvijai. Bērni tika aicināti atvērt savu sirdi labiem darbiem un apzināties sevi kā Latvijas patriotus: „…tik tev Latvijas, cik tavā sirdī iekšā (O.Vācietis)”.

Šajā Latvijai veltītajā nedēļa, tika pieminēti vēstures notikumi – par karavīru dzīvi kara laikā, par cilvēku mīlestību pret Dzimteni, kā viņi cīnijās par brīvu Latviju, cik daudz viņiem nozīmēja vieta, kur vijās viņu dzimtas saknes. 1. klases skolēniem bija iespēja iejusties karavīru lomā, ēdot biezputru bez sāls, dzerot tēju bez cukura un  sveču gaismā  pārrunājot tā laika notikumus.

Pirmdienā  tika atzīmēta Lāčplēša diena un godināti Latvijas varoņi ar ziedu un  svecīšu nolikšanu pie pieminekļa -  Brīvības cīnītājiem Bauskas pilskalnā  un ģenerāļa Berķa pieminekļa Īslīces pagastā.

Otrdienā bērniem bija iespēja iepazīties ar Etnogrāfiskajām zīmēm tērpos un rotās. Katrs sev varēja izvēlēties un izrotāt tērpus, vai rotaslietas ar etnogrāfisko rakstu zīmēm. Bērniem tas bija, kas jauns un nezināms. Viņi atklāja ka šīs zīmes ir skaistas, pat modernas.
Trešdienā tika organizēts pasākums – „Skani, mana Latvija”, kur kopējās dziesmās, rotaļās un muzicēšanā piedalījās visi skolas bērni un pedagogi.

Šī svinīgā nedēļa noslēdzās ar svētku koncertu „Stūru, stūriem tēvu zeme”, kurā piedalījās ne tikai skolēni, bet arī pedagogi. Šis projekts tapa vairākās nedēļās latviešu valodas skolotājas Anitas Jančinas vadībā. Koncerts noslēdzās ar lukturīšu gājienu. Katrs bērns izgatavoja savu lukturīti kā veltīto dāvanu Latvijai. Pasākumā, kā ciemiņš, piedalījās Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas metodiķe Olita Vulāne. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lietotāju raksti