Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas skolas dāvinājumā saņems ielu vingrotāju mācību filmu 2

Latvijas Ielu vingrotāju sporta biedrība (LIVSB) sadarbībā ar "O!Karti" izveidojusi pirmo ielu vingrotāju mācībfilmu DVD skolēniem un sporta skolotājiem, kas nonāks vairāk nekā 800 Latvijas skolās, aģentūru LETA informēja biedrības vadītājs Māris Šlēziņš.Mācību filmā apkopoti vispārējās ķermeņa muskulatūras nodarbināšanai un veselīgai attīstībai piemēroti vingrojumi. Kā pirmie mācību filmas DVD saņēmušas sporta skolas, taču tuvākajā laikā materiāls nonāks arī pārējās Latvijas skolās. Mācību video apkopo gan pašmāju, gan starptautisko pieredzi un sniedz informāciju par treniņiem ārpus telpām, kas tiek saukta arī par ielu vingrošanu. Lai palīdzētu pareizi apgūt vingrojumu tehniku, filmā tiek demonstrēti ielu vingrošanas pamata vingrinājumi un sniegtas atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem. Paredzēts, ka mācību DVD sasniegs kopumā vairāk nekā 800 vispārizglītojošo skolu, 20 speciālo skolu, 65 sporta skolu un 38 profesionālās izglītības iestāžu skolēnus, pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktore Agra Brūne. DVD apkopotajā materiālā vingrojumus demonstrē sertificēti un pieredzējuši sporta treneri Ģirts Skujāns, Gints Valdmanis un Kaspars Zlidnis. Kā skaidro paši sporta treneri, mācību video izstrādāts Latvijas skolu jauniešiem un skolotājiem ar mērķi vienkāršā un uzskatāmā veidā parādīt un izskaidrot drošas ielu vingrošanas treniņa organizāciju, metodiku un vingrojumu pareizu izpildi. "Pati par sevi vingrošana nav nekas jauns, tomēr, pateicoties ielu vingrošanas kustībai, skolēnu un jauniešu vidū tā piedzīvo jaunu popularitātes vilni visā Latvijā. Jauniešu ieguldītais darbs paver iespējas progresīvai un visnotaļ demokrātiskai brīvā laika pavadīšanai, kur ieguvums ir spēja attīstīt spēcīgu muskulatūru, atlētisku augumu un labu vispārējo formu, neiztērējot ne santīma," piebilda Brūne. Savukārt Šlēziņš skaidroja, ka šis mācību video ir plašs un visaptverošs ceļvedis uz veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. "Mācību video ir veidots tā, lai būtu noderīgs ikvienam, kas vēlas apgūt pareizu treniņu tehniku un attīstīt savu ķermeņi. Mums ir svarīgi, lai to uzdrošinās darīt jebkurš bez dzimuma vai vecuma ierobežojuma. Līdzās tam, ielu vingrotāju kā kustības mērķis ir pamudināt skolēnus aizdomāties par to, ka stilīgi ir būt veselam un stipram, nevis viegli paļauties narkotiku, alkohola vai smēķēšanas kārdinājumam," minēja LIVSB vadītājs, aicinot skolotājus būt atsaucīgiem un DVD saturu izmantot arī savās sporta nodarbībās. Līdz šim ar "O!Kartes" atbalstu šā gada vasarā jau īstenoti vairāki ielu vingrošanas pasākumi Rīgā, Grīziņkalnā, kur rīkots arī Latvijas čempionāts ielu vingrošanā un atbalsts sniegts pirmajam Pasaules ielu vingrotāju čempionātam, kas vasaras nogalē norisinājās Latvijā. Latvijas ielu vingrošanas kustība aizsākās pirms diviem gadiem. Līdz šim biedrības paspārnē kustībā jau iesaistīti vairāki tūkstoši vingrošanas entuziastu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

IELA

VISI MASVEIDĀ UZ VINGROŠANU ... VARBŪT KĀDS VAR PATEIKT SPORTA SKOLOTĀJIEM, KĀ KĀ TO REĀLI VEIKT.

pirms 8 gadiem, 2011.11.16 21:28

vel tikai laukums priekss vingrossanas jaauztaisa!!! Aaaa... nevajag, stadionaa pievilkssanaas stienis ir!!! Paldies bauskas administraacijai!

pirms 8 gadiem, 2011.11.16 15:28

Latvijā un pasaulē