Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas valsts pilsoņi deklarē dzīvesvietu citās valstīs 6

Līdz šā gada 1. aprīlim pastāvīgo dzīvesvietu ārzemēs reģistrējušas vairāk nekā 3700 personu, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra.Pastiprināta iedzīvotāju interese par dzīvesvietas reģistrēšanu ārvalstīs vērojama tieši pēdējo dienu laikā. Turklāt iesniegumi tiek saņemti gan no tiem Latvijas valsts pilsoņiem, kuri ārzemēs dzīvo jau ilgstoši, gan arī no tiem, kuri vēl tikai grasās tuvākajā laikā pamest Latviju. Lielākoties tas saistīts ar ārzemēs dzīvojošo vēlmi pēc dzīvesvietas reģistrēšanas PMLP vērsties Valsts ieņēmumu dienestā, lai tur nokārtotu nerezidenta statusu, kas atbrīvotu no pienākuma deklarēt citās valstīs gūtus ienākumus. Tā novērojuši arī PMLP Bauskas nodaļas darbinieki.Kopumā šogad trīs mēnešu laikā Iedzīvotāju reģistrā dzīvesvieta ārvalstīs reģistrēta 2797 personām, kuras pirms tam dzīvojušas Latvijā, kā arī 915 personām, kuras jau iepriekš dzīvojušas ārzemēs, bet tagad mainījušas adresi. Tā informē Andrejs Rjabcevs, PMLP sabiedrisko attiecību vadītājs. Pērn visa gada laikā iesniegumi par dzīvesvietas reģistrēšanu ārvalstīs tika saņemti attiecīgi no 7496 izceļojušām personām un vēl 2887 no personām, kuras jau iepriekš dzīvojušas ārpus Latvijas, bet mainījušas adresi.Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likumu personai, ja tā uzturas ārpus Latvijas ilgāk par sešiem mēnešiem, ir pienākums paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par savu un savu nepilngadīgo bērnu dzīvesvietas adresi ārvalstī. To var izdarīt, aizpildot PMLP mājaslapā lejupielādējamu iesniegumu vai uzrakstot iesniegumu brīvā formā, tajā norādot datus par sevi vai savu nepilngadīgo bērnu (vārds, uzvārds, personas kods) un adresi ārvalstī. Iesniegumu persona var iesniegt personīgi klātienē vai nosūtot pa pastu PMLP, Latvijas diplomātiskajās vai konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, kā arī elektroniski portālā www.latvija.lv, ja persona lieto drošu elektronisko parakstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

eirai

Ar savām zināšanām vari nemētāties, ja nesaprati jēgu. Es personīgi negriežu savai tautai skābekli, neizdomāju tos likumus kas ir pret tautu.

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 23:12

erai

Valsts ir teritorija un iedzīvotāji. Ja jau sauc valsti par nožēlojamu, tad zini, ka pats tāds esi!

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 19:59

era

Nožēlojamā valsts. Valsts, kas neieredz savu tautu.

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 17:57

mjāā

'Būtu priecājušies, ka šī nauda ienāk Latvijā, nopelna tur, bet iztērē šeit, nu tagad dabūs tikai to, ka nopelnīs tur un arī iztērēs tur, jo cilvēki aizbrauks ar visām ģimenēm. Drīz dzīvosom tuksnesī, šeit neviena nebūs, tikai 100 kamieļu bars...

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 12:06

Doks

Tas ir vienīgais ko var darīt, lai valsts vēlreiz neap***u tos, kuri Latvijā darbu neatraduši, to meklē citur. Nav darbs ārzemēs nekāda leiputrija. Smags, vienkāršs, melnais darbs no rīta līdz vakaram, skopa izdzīvošana, bet cerībām izsisties uz augšu.

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 12:02

Veterāns

Ar tiem VID jociņiem mēs savus izbraucējus vairs mājās nesagaidīsim.Kas tik ļoti grib iznīdēt valsti,kas tā par partiju?

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 12:01

Latvijā un pasaulē