«Lauksaimnieku apvienība» aicina boikotēt importa pārtiku 4

Biedrība "Lauksaimnieku apvienība" aicina Latvijas iedzīvotājus atbalstīt vietējos ražotājus, boikotējot citās Eiropas Savienības (ES) valstīs ražotās pārtikas preces.Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja apvienībā, šādi lauksaimnieki cenšas pievērst uzmanību ES amatpersonu diskriminējošajai attieksmei pret Latvijas zemniekiem. "ES spītīgi un ilgstoši ignorē mūsu pamatotās prasības par vienlīdzīgiem nosacījumiem lauksaimniecībā. Aicinām sabiedrību izvēlēties Latvijā saražotu pārtiku, atbalstot vietējos ražotājus. Tikai kopīgiem spēkiem varam panākt, ka ES pilda savus uzstādījumus par vienlīdzīgiem konkurences nosacījumiem starp dalībvalstīm," uzsvēra zemnieku saimniecības "Talči" saimniece un "Lauksaimnieku apvienības" valdes locekle Dace Pastare. Biedrība "Lauksaimnieku apvienība" tika nodibināta 2011.gada 31.janvārī. Tajā apvienojušās bijušās Valmieras, Valkas, Gulbenes, Viļakas u.c. apvienības. Patlaban biedrībā ir 224 biedri. Tās mērķis ir izveidot spēcīgu organizāciju, kas kopīgi ar citām zemnieku struktūrām aizstāvētu lauksaimnieku intereses. Kā ziņots, tiešmaksājumos Eiropas Komisija piedāvā veikt minimālu finansējuma pārdali no tām dalībvalstīm, kuras tagad saņem atbalstu virs vidējā maksājumu līmeņa - 186 latiem par hektāru -, uz tām dalībvalstīm, kuras saņem zemākos atbalstus, Latvijai paredzot papildus saņemt klāt tikai apmēram 35 latus. Taču Latvijai šis priekšlikums nav pieņemams, jo tādējādi tiek diskriminēti vietējie zemnieki, veidojot nevienlīdzīgu konkurenci. Latvijas puse uzskata, ka tiešmaksājumi nedrīkst būt zemāki par 140 latiem par hektāru. Platību maksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākajā līmenī - 90 eiro jeb 63 lati par hektāru -, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par hektāru. Tikmēr atsevišķās Eiropas valstīs tie sasniedz pat 600 eiro jeb 420 latus par hektāru. Saistībā ar diskriminējošo situāciju Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, kā arī Briselē 12.oktobrī notika lauksaimnieku protesta akcijas. Biedrība "Lauksaimnieku apvienība" tika nodibināta 2011.gada 31.janvārī. Tajā apvienojušās bijušās Valmieras, Valkas, Gulbenes, Viļakas u.c. lauksaimnieku apvienības. Patlaban biedrībā ir 224 biedri. Tās mērķis ir izveidot spēcīgu organizāciju, kas kopīgi ar citām zemnieku struktūrām aizstāvētu lauksaimnieku intereses. Bijušās rajonu apvienības nolēmušas apvienoties, lai panāktu lielāku ietekmi un balss tiesības valsts mēroga lauksaimnieku sabiedriskajās organizācijās un līdzvērtīgi darbotos lauksaimniekiem svarīgu lēmumu pieņemšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

urtens

Mūsu pārtika ir tikpat neveselīga,cik ievestā.Tā kā atšķirības nekādas.

pirms 8 gadiem, 2011.11.18 08:53

broņs

par ES pilnīgi piekrītu, gaidīja debesmannu plus vēl savi zaglīgie bāleliņi

pirms 8 gadiem, 2011.11.17 10:29

Interesanti cik no šiem zemniekiem bija pret iestāšanos ES.Domāju ka dikti maz.Cerēja ka silti pīrāgi birs no debesīm.Ja palasa vēsturil Latvju bāleliņs vinmēr ir bijis viegli apčakarējams.

pirms 8 gadiem, 2011.11.16 19:59

labrīt

Nu neviens mūs tai EIROPĀ ar atplestām rokām negaidīja!Vajadzēja izputināt lidz kreklam un palikt pliku.d...,lai viņi varētu savus ultimātus stādīt!Vēl tagad atceros kā solija cukuru par 30,san.kg.tagad pērkam tik saldu cukuru par tādu cenu ,ka mūžam atcerēsimies Jelgavas cukurfabriku!Naski pērkam lietuviešu cūkgaļu,un ar baudu dzeram vēl Latvijā saražotu pienu -kurš tiek pārstrādāts mūsu kaimiņvalstī.Maz jau ir palicis kas ir mūsu pašu....nezinu un daudz ko arī nesaprotu,ja tā godīgi!

pirms 8 gadiem, 2011.11.16 16:54

Latvijā un pasaulē