Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Madonā pie ugunskuriem piketē pret slimnīcas pārprofilēšanu 2

Savas slimnīcas aizstāvībai 24. februārī Madonas un tās apkaimes iedzīvotāji pulcējās piketam. Protesta akcijai cilvēki bija organizējušies paši, tā nav ne ārstniecības iestādes, ne pašvaldības iniciatīva.«Ļaudis brauc no pagastiem uz pilsētu, piketa vietā iekurti ugunskuri, kur sildīties, sagādāti termosi ar tēju. Tāds barikāžu laika noskaņojums,» stāsta Madonas laikraksta «Stars» korespondente Inese Elsiņa.Plānots, ka Madonas slimnīcu 24. februārī plkst. 14 apmeklēs Veselības ministrijas izveidotā komisija, lai izvērtētu slimnīcas darbu un spriestu par tālāko tās likteni. Pikets pašvaldībā pieteikts no plkst. 13 līdz plkst. 15. Madonā šāda protesta akcija nav bijusi, kopš atjaunota Latvijas neatkarība. Jāatgādina, ka, protestējot pret Bauskas slimnīcas pārprofilēšanu, iedzīvotāji 2009. gada 31. augustā nostājās uz tiltiem pār Mēmeles un Mūsas upēm. Autosatiksme caur Bausku nebija iespējama vairākas stundas. Piketa izklīdināšanai iekšlietu ministre Linda Mūrniece atsūtīja uz Bausku speciālo uzdevumu vienību «Alfa». Iedzīvotāju protests netika uzklausīts, un Bauskas slimnīca no 2009. gada 1. septembra ir lokāla slimnīca ar aprūpes nodaļu un diennakts traumpunktu. Akūtā palīdzība tiek sniegta Jelgavas vai Rīgas slimnīcās. Iesniegumu, kurā lūgts saglabāt Madonas slimnīcu līdzšinējā statusā, parakstījuši 15 690 apkaimes iedzīvotāju. Vēstule nosūtīta Ministru kabinetam, Veselības ministrijai, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai, informē Inese Elsiņa. Tiekoties ar VM komisijas pārstāvjiem, labdarības biedrība «Caritas Madona» plāno iesniegt mapi ar biedrībai adresēto iesniegumu kopijām slimnīcas reformas sakarā, liecina biedrības paziņojums novada pašvaldības mājaslapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

A4You

Madonā šajā salā kopā sanāca 500 cilvēku.Neko skaidri gan mums nepateica, bet pagaidām slimnīca būs...

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 15:59

www

nu tas ir ārprāts, augstie kungi likvidējiet tik slimnīcas un skolas, kur jums prāts, laikam visiem naudas kules un zvaigzņu slimības iet pa priekšu!skataties tik kad šis pats bumerangs nelido atpakaļ.

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 14:35

Latvijā un pasaulē